Disney Channel neden kapanıyor? Disney Channel kapandı mı?

Disney Channel kapandı mı? Disney Channel, Disney platformunun çocuk filmleri, dizileri ve çizgi filmleri yayınlayan bir TV kanalıdır. Disney Channel, Türkiye’de Disney+ akış hizmetinin lansmanı nedeniyle kapanmıştır.

Disney Channel’dan yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

Size biraz hüzünlü biraz mutlu bir haberimiz var; sihirli kanalımız Disney Channel ile artık vedalaşıyoruz. Ancak sakın üzülmeyin arkadaşlarımız çünkü bu asla bir son değil, hepimiz için yepyeni bir başlangıç. Çok yakında en sevdiğimiz ve sık sık izlemek istediğimiz içerikler tüm bölümleriyle dilediğimiz her an Disney+’ta olacak!

Disney Channel frekansı

Çocukların çok sevdiği çizgi film kanalı Disney Channel’ı izlemek için eskiden Türksat uydusu kullanılıyordu. Çocukların en sevdiği çizgi filmlere ve çocuk filmlerine ev sahipliği yapan Disney Channel TV’nin yeni frekans bilgileri için okumaya devam edin.

Disney Channel, uyduda ve çoğu yaygın dijital platformda yayın yapan bir çocuk kanalı olarak uzun bir süre hizmet verdi. En sevilen çizgi filmler ve keyifli programların adresi Disney Channel’da Mucize, Soy Luna, Esrarengiz Kasaba, Greenler ve çok daha fazlasını izleyebilirsiniz. Disney Channel’ın frekans bilgileri güncel olarak yer almaktadır.

Disney Channel, Nisan 2022 itibariyle kapanmıştır. Disney Channel içeriği artık Disney Plus platformunda yer alacaktır.