Medieval Dynasty inceleme

Modern dünyanın günlük stresinden uzaklaşıp zamanda geriye gitmek ister miydiniz? Eğer öyleyse, Medieval Dynasty sizin için doğru oyun! Yolculuğunuza savaş nedeniyle yoksulluktan çaresiz kalan ve bilinmeyen bir vadiye sığınan Racimir olarak başlıyorsunuz. Racimir burada zengin amcasını arıyor ve öldüğünü öğreniyor. Hiçliğin ortasında kalan Racimir için yaşam mücadelesi başlıyor.

Toplitz Productions’ın orta çağ temalı oyunu Medieval Dynasty, içinde hayatta kalma yönleri barındıran bir simülasyon oyunudur. Oyun dünyası güzelce tasarlanmış ve keşfetme duyularınıza hitap ediyor. Oyun müziği, ortaçağ temasıyla oyuna mükemmel bir şekilde uyuyor ve rahatlatıcı bir ambiyans sunuyor. NPC’ler çok etkileşimli ve bireysel rutinlere ve uyku düzenlerine sahip olarak birer dekordan daha fazlasını sunuyorlar.

Medieval Dynasty inceleme

Oyunda susuz ve aç kalmamaya sürekli dikkat etmelisiniz. Oyundaki herhangi bir nehirden su içebilirsiniz. Açlığınızı gidermek için yapmanız gerekenler biraz daha karmaşık. Neredeyse yenilebilir bulduğunuz her şeyi yiyebilirsiniz, ancak gıda zehirlenmesine kapılabilirsiniz! Ayrıca avlanarak ateşte pişirmek için et elde edebilirsiniz.

Başlangıçta sorunsuz olarak neyin yenip neyin yenmeyeceğini bilmek oldukça zordur. Ancak yolculuğunuz ne kadar uzun olursa, işiniz o kadar kolaylaşır ve neyin iyi neyin kötü olduğunu çözersiniz. Gıda zehirlenmelerinizden kurtulmak için bazı otları hasat edebilirsiniz, ancak hangi mevsimde olduğunuza dikkat edin, çünkü kışın hiç bitki bulamayacaksınız!

Mevsimler hakkında konuşmak gerekirse, oyun, gerçek hayatta olduğu gibi dört mevsim döngüsüne sahiptir. Her mevsimin satılabilen veya yemek pişirmek için kullanılabilen, hasat edilebilecek kendi bitkileri ve mantarları vardır. Her mevsim, oyun içi süreye göre üç gün sürer.

medieval-dynasty-inceleme 2

Medieval Dynasty oynanış

Oyunda tüm kişisel eşyalarınıza dikkat etmenin yanı sıra, kendi küçük köyünüzü inşa etmek kadar büyük bir hedefiniz de var. Bunu başarmak için ağaçları kesmeli, sopa ve taşları toplamalı, kendi aletlerinizi yapmalı ve evler, atölyeler, depolar ve bir sürü hayvan çiftliği inşa etmelisiniz.

Tüm bu görevleri başarmak için, NPC’leri şehrinize taşınmaya ikna edebilir ve onlara kaynak toplama gibi özel görevler verebilirsiniz. Ancak kiraladığınız her NPC için bir ev inşa etmelisiniz. Başlangıçta sadece çubuklardan, tahtadan ve samandan bir çatıdan yapılmış küçük bir ev inşa edebilirsiniz.

medieval-dynasty-inceleme 3

Oyunda Unigost adında bir adama da vergi ödemeniz gerekiyor (bu NPC’ye lanet olsun, tam bir faşo ağa). Vergiler, köyünüzde sahip olduğunuz bina sayısına ve sizinle birlikte kaç köylünün yaşadığına göre hesaplanır. Bu, sağlığınıza dikkat etmenin ve yepyeni bir köy inşa etmenin yanı sıra, her baharda bu vergileri ödemeniz gerektiği anlamına gelir.

medieval-dynasty-inceleme 4

Medieval Dynasty zorluk ve hayatta kalma

Oyunda bir nevi simülasyon ve hayatta kalma öğeleri birbirine oldukça uygun hale getirilmiş. Geliştiriciler bu iki yönü mükemmel bir şekilde dengelemeyi başardılar. Yine de susuzluğunuzu, açlığınızı ve sağlığınızı yönetilebilir bir şekilde izlemelisiniz, böylece buna çok fazla odaklanmayın ve istediğinizi kolayca inşa edebilirsiniz.

Medieval Dynasty güzel tasarlanmış bir oyundur, ancak çok kolay değildir! Oyunun kendisi kesinlikle büyüleyici görünüyor ve zamanın ne kadar hızlı geçtiğini fark etmeden saatlerce oynayabilirsiniz. Ama gerçekten can sıkıcı olan bazı büyük konular var. NPC’lerimizden başlayarak. Daha önce de belirtildiği gibi, sizin için bazı işler yapması için NPC’leri kiralayabilirsiniz, ancak bazen gerçekten çalışmak istemiyorlar veya hiçbir şey yapmadan ayakta duruyorlar.

medieval-dynasty-inceleme 5

Medieval Dynasty çok oyunculu mu?

Ne yazık ki, şu an için tek oyunculu bir oyun. Pek çok oyuncu bu gerçeğe seviniyor ve oyuna çok oyunculu eklendiğinde bir nasıl bir şey olacağı belli değil. Oyuncuların tepkisinin nasıl olacağı, gelecekte gelirse co-op modunun nasıl inşa edeceklerine bağlı. Buna yepyeni bir hikaye eklerlerse ve oyunculara kendi şehirlerini, bir kale, savunma duvarları, muhafızlar vb. ile inşa etme yeteneği verirlerse, arkadaşlarla oynamak mükemmel olurdu.

medieval-dynasty-inceleme 6

Medieval Dynasty nasıl oyun?

Oyunu 50 saatten fazla oynadım ve dürüst olmak gerekirse 100 saat daha oynayabilirim. Sürekli olarak yapacak bir iş var. Her zaman köyünüzün daha güzel görünmesini sağlayabilir ve birçok şeyi yeniden tasarlayabilirsiniz.

Şahsen, gördüğüm en iyi erken erişim sürümlerinden biri. Çok küçük olmayan çok büyük olmayan bir dünya, bazı güzel mekanikler ve tüm köyünüzü yönetmek için birçok detay var. Erken erişim oyununun “küçük” sorunlarını önemsemiyorsanız, kesinlikle satın almaya değer!