Tennis World Tour 2 – Complete Edition inceleme

Son birkaç yılda kaliteli tenis oyunu konusunda gerçek bir kıtlık vardı. Ancak geçen yılın son çeyreğinde geliştirici Big Ant Studios ve yayıncı NACON tarafından Tennis World Tour 2 oyunu yayınlandı.

Stüdyo son olarak oynanışı kolaylaştıracağı ve spor oyununun teknik yönlerini iyileştireceği vaadiyle PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için Tennis World Tour 2 – Complete Edition’ı piyasaya sürdü. Saniyede 60 kare hızında 4K çözünürlüklerde oynama yeteneği olan oyun, animasyonlarda veya genel oyuncu hareketlerinde, Tennis World Tour 2’nin eski sürümüne kıyasla maçlar sırasında fark edilir bir düşüş olmaksızın daha tutarlı bir kare hızına sahip gibi görünüyor.

Tennis World Tour 2 inceleme

Hızlı bir tenis oyunu peşindeyseniz, sizin için ideal olan Gösteri Modu, tekler ve çiftler maçlarında yerel olarak en fazla üç oyuncuyla oynamanıza izin verir. Bu modda, Grand Slam galipleri Roger Federer, Rafael Nadal, Andy Murray ve Maria Sharapova dahil olmak üzere seçilebilecek 48 farklı Tenis oyuncusu var. Ne yazık ki, Williams kardeşler ve Novak Djokovic gibi birkaç önemli ikon eksik ama kadro, yokluklarına rağmen etkileyici olmaya devam ediyor.

Çevrimiçi çok oyunculu ve önceden ayarlanmış ve oyuncu tarafından barındırılan çeşitli turnuvalar da mevcuttur. Ayrıca becerilerinizi keskin tutmak için testlerle dolu bir eğitim alanı olan Tenis Okulu da var. Ancak asıl odak noktası Kariyer Modu’nda yatıyor ve bir Grand Slam kazanma yolculuğunuzda orijinal bir karakter yaratıyor. Gösteri maçları ve turnuvalar dahil olmak üzere farklı etkinlikleri tamamlarsınız. Bunlar bir giriş ücreti ile gelir ve daha yüksek ücretler, başarılı olursanız daha yüksek kazançlar anlamına gelir. Kademeli olarak, kariyer seviyenizi yükseltirsiniz, itibar kazanırsınız ve daha fazla güç veya daha fazla XP gibi performans bonusları sunan yeni temsilcilerle anlaşırsınız. Performansı etkileyen yorgunluk ölçerinize dikkat edin. Kendinizi zirvede tutmak için zamanında mola vermek bir zorunluluktur.

tennis-world-tour-2-inceleme 2

Tennis World Tour 2 oynanış

Sahaya çıktıktan sonra iki atış seçeneğiniz vardır: isabet ve güç. Topun yakınında olmanız şartıyla, raket sallamaları otomatik olarak gerçekleşir, ancak iyi bir isabetli atış, top yaklaştıkça bir düğmeye basmayı gerektirir. Güç için, yıkıcı bir vuruş için doğru zamanda bırakarak bu düğmeyi basılı tutmalısınız. Kulağa basit geliyor, ancak bu şaşırtıcı derecede zorlu hale geliyor ve bu zorluk maçlar arasında artabilir. Rakibinizi hatalara zorlasanız bile, onları sahanın diğer tarafına sürükleseniz bile, şut zamanlamanızı yanlış değerlendirmek, sıkı çabanızı yok edebilir. Şaşırtıcı derecede teknik oyun derinliği seviyesini hafife almayın, sizi stratejinizi ciddiye almaya zorlayan bir derinlik vardır.

tennis-world-tour-2-inceleme-3

Elbette, bu kesin, gerçekçi yaklaşım herkesin ilgisini çekmeyecektir. Size yardımcı olmak için, oyun aynı zamanda maçlar sırasında kendi becerilerinizi geliştirmenize; örneğin dayanıklılığı, gücü, hassasiyeti ve çevikliği artırmanıza veya rakibinizinkini azaltmanıza olanak tanıyan bir Kart sistemi içerir. Aynı anda beş kart tutabilir ve önceden ayarlanmış desteleri kaydedebilir, bunları kariyer modunda kazanılan paralar karşılığında bir Kart Mağazasından satın alabilirsiniz. Kartlar ekstra para karşılığında bile satılabilir.

Yeni nesil geliştirmelere gelince, Nacon etkileyici bir iş çıkardı ve son nesil Ace Edition’ın sahipleri, Complete Edition’a ücretsiz olarak yükseltme yapabilirler. 4K’da saniyede 60 kare hızında çalışan Complete Edition, daha hızlı yükleme süreleri, ışın izleme ve gelişmiş parçacık efektlerinden de yararlanır.

tennis-world-tour-2-inceleme 4

Tennis World Tour 2 – Complete Edition ile iyileştirmeler

Işın izleme eklenmesi ve Tennis World Tour 2’nin grafiklerinde genel bir iyileştirme, oyunun geçen yıla göre biraz daha iyi görünmesini sağlıyor. Tenis yıldızlarının bu sefer daha gerçekçi bir görünüme sahip olmasıyla her şey daha keskin ve ekranda zum yaparken topu ortaya çıkarmak daha da kolay. Bu, başlangıçta piyasaya sürüldüğünde oyunun en büyük sıkıntılarından biriydi, bu yüzden en azından bir dereceye kadar düzeltildiğini görmek güzel.

Belki de Tennis World Tour 2’deki en büyük gelişme, azaltılmış yükleme süreleridir. Orijinal sürüm, oyuncuları her maç için sıkıcı derecede uzun yükleme ekranlarından geçmeye zorlarken, bu artık geçmişte kaldı. Yeni bir tur ayarlamak ve başlatmak sadece birkaç saniye sürerken, menüler de daha duyarlı hale getirildi, böylece onları bir maçta ortaya çıkarmak daha hızlı.

tennis-world-tour-2-inceleme 5

Tennis World Tour 2’nin bu sürümüyle ilgili bir diğer olumlu şey, önceden yayınlanan tüm indirilebilir içeriği içermesidir. Bu DLC, bazı ekstra yarışmalar ve konumlarla birlikte toplam lisanslı yıldız sayısını 48’e çıkaran bir dizi ekstra resmi oyuncu içerir. Ekstra içerik o kadar geniş değil, ancak daha fazla stadyumda oynayabilmek ve aralarından seçim yapabileceğiniz daha geniş bir sporcu kadrosuna sahip olmak güzel.