Drug Dealer Simulator inceleme

Movie Games S.A. ve PlayWay S.A. tarafından yayınlanan Byterunners Game Studio’nun en son oyunu Drug Dealer Simulator ile kendi suç imparatorluğunuzu kurabilirsiniz. Gerçek hayattaki sonuçları olmadan bir uyuşturucu satıcısı olmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemek istiyorsanız, o zaman Drug Dealer Simulator tam size göre olabilir. Kurulum ve kartel bağlantınız açısından çok az şeyle başlayarak, ana uyuşturucu tedarikçisi olmayı hedeflerken, aynı zamanda şehrinizde bir iş kuracaksınız. İlerledikçe daha karmaşık hale gelen oyun, sağlam ve eğlenceli bir oyun döngüsü sunuyor.

Uyuşturucu ticaretinin suç dünyası, yıllar boyunca epeyce keşif yolları gördü. Popüler video oyunlarından TV şovlarına ve hatta Hollywood filmlerine kadar tehlikeli uyuşturucu ticareti işi bir süredir gündemdeydi. Oyunda en dipten şehrin keyifsiz bir bölgesinde basit bir uyuşturucu satıcısı olarak başlarsınız. Kartel bağlantınızla (oldukça mizah anlayışına sahip olan Eddie adında bir adamla) buluşuyorsunuz ve daha sonra, ürün kataloğunuzu esrar ve amfetamin gibi şeylerden meth ve kokain gibi daha güçlü uyuşturucularla genişletmek için arayışta bulunuyorsunuz.

Drug Dealer Simulator inceleme

Uyuşturucu satıcısı olarak kariyer piramidinin aşamalarında ilerlerken, sizi bekleyen yeni zorlukları göreceksiniz. Uyuşturucunuz halka yayıldıkça, zamanınızı daha iyi yönetmeniz gerektiğini ve herkese istediklerini sağlamak için gereğinden fazla mala sahip olduğunuzdan emin olmanız gerektiğini göreceksiniz. Bayilere erişim sağladıkça bu daha da zorlaşır ve bu da genellikle çok daha büyük miktarlarda uyuşturucunun piyasada dönmesine neden olur. Bu bayiler ilerleme zincirinizi büyütmek için önemlidir, bu yüzden onlara sahip olduğunuzdan emin olun.

Drug Dealer Simulator inceleme 2

Daha fazla para kazanmak ve alıcılarınızın ürünlerinize bağlanmasını istiyorsanız, o zaman miksajı öğrenmeniz gerekir. Burası gerçekten oyunun karmaşıklaştığı yer ve dürüst olmak gerekirse oyunun en iyi kısmıydı. Uyuşturucularınızı şeker, kabartma tozu ve hatta ibuprofen gibi şeylerle karıştırmanın en iyi yollarını bulmak harikaydı ve işlerin yönetim tarafına güzel bir avantaj kattı. Elbette, bir bayi olarak kariyerinizde derinleştikçe bir şeyleri karıştırmak daha da önemli hale geliyor ve eğer herhangi bir büyük hata yaparsanız, alıcılarınızın hayatlarını kaybedebilir.

Drug Dealer Simulator oynanış

Bununla birlikte, oyunu oynarken tamamlamanız gereken görevler var. Görevler genel olarak, işinizi büyütme ve daha başarılı olma etrafında dönüyorlar. Karşılaştığım birkaç tanesini belirtmek için, ürünüme bağımlı olan beş müşteriyi bulmam, şehrin diğer bölgelerine erişim sağlamam, bir müşteriyi bayi olarak işe almam ve daha fazla kiralık daireye bakmam gerekiyordu. Size atanan görevleri tamamlamak, sizi daha yüksek seviyeye ulaştırmayı sağlayan deneyiminizi ödüllendirir. Ana görevlerin yanı sıra, gizlendiğiniz yerdeki dizüstü bilgisayarınıza erişerek de sipariş alabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarınız, müşteriler, bayiler ve diğer önemli kişiler tarafından size gönderilen şifreli mesajları okuyabileceğiniz yerdir. Telefonunuzda mesajlarla ilgili bildirimler alırsınız, ancak bunları yalnızca dizüstü bilgisayarda okuyabilirsiniz. Çoğu durumda bu mesajlar, uyuşturucu isteyen müşteriler veya satıcılardır. Hemen kabul etmek zorunda değilsiniz, ancak bir kez kabul ettiğinizde, siparişi iptal etmeden önce teslim etmek için sınırlı bir süreniz vardır. Bununla birlikte, yerine getirmeye hazır olmadığınız hiçbir siparişi kabul etmeyin.

Drug Dealer Simulator inceleme 4

Bir siparişi kabul ettiğinizde, tezgahınızda onlar için doğru miktarı hazırlamanız gerekir. İlaçları tek tek çantalara ayırmadan önce kavanozlara koymalısınız. Uyuşturucuyu herhangi bir sorun yaşamadan istediğiniz kadar taşıyabilirsiniz, bu yüzden yanlışlıkla yanlış miktara bölme konusunda endişelenmeyin. İstenen miktarı aldığınızda, daireyi terk edecek ve müşterinin olduğu yere gideceksiniz. Sizden sipariş verirken aynı genel alana sadık kalacak olsalar da, nerede oldukları görünüşte rastgele belirlenir.

Drug Dealer Simulator polis etkinliği

Müşteriniz için uyuşturucuyu teslimata hazırladınız ve şimdi, olabildiğince hızlı bir şekilde onlara doğru koşmak isteyebilirsiniz ki bunu yapabilirsiniz, ancak dikkatli olmalısınız. Gölgeli, köhne bir kasabada yaşıyorsunuz, bu yüzden polis her zaman şehirde devriye geziyor. Onlardan olabildiğince uzak durmanın ve ara sokaklar ve gölgeli alanlara bağlı kalmanın en iyisi olduğunu anladım. Uyuşturucu taşırken gözden uzak durun yoksa başınız belaya girer. Neyse ki, polisin sizi görebilecekleri belli bir mesafe var, bu yüzden yeterince uzaktaysanız, güvende olacaksınız.

Drug Dealer Simulator inceleme 3

Polisle karşılaştığınız zaman normal davranırsanız, durup sizi aramaları daha düşük bir ihtimaldir, ancak üzerinizde yasa dışı herhangi bir şey varsa, sizi aramalarını istemezsiniz. Bulurlarsa, muhtemelen malınızı bulurlar ve onlara el koyarlar. Sizi fark ederlerse, size ulaşmadan önce her zaman onlardan kaçmayı deneyebilirsiniz, ancak bu sizi bir kaçak yapar. Kaçak olmak işinize yardımcı olmayacak. Polisten bahsetmişken, bölgenin ne kadar harap olduğu için geceleri sokağa çıkma yasağı olduğunu belirtmek gerekir. Yürürlüğe girmeden bir saat önce geri sayım var, yani başlamadan önce eve gitmek için vaktiniz var. Polis saatleri olarak bilinen sokağa çıkma yasağı yürürlüğe girdiğinde, üzerinizde ne olursa olsun, polis sizi takip edecek ve sizi görürse uyarılacaksınız. Bu noktada, sokağa çıkma yasağına meydan okuyarak kanunları çiğniyor olursunuz.

Drug Dealer Simulator risk sayaçları ve DEA baskınları

Oyunda genellikle polis ve DEA dışında çok fazla tehlike yok. Ayrıca silah gibi mekanizmalar da bulunmuyor. Bununla birlikte, polis sizin için önemli bir düşmandır ve bu, şehirdeki başa çıkma şeklinize güzel bir avantaj katar. Devriyeler kaldırımlarda dolaşır ve “şüpheli insanlara” göz kulak olur. Elbette, bu şüpheli insanlar çoğunlukla sizi içerir, çünkü AI etrafta dolaşırken bulunan herkesi görmezden geliyor gibi görünüyor. Gün içinde malınızı satabilirsiniz, ancak bu, DEA’nın kapınızdan içeri girme ve size baskın yapma olasılığını artırdığı için ek risk getirir. Geceleri, devriyeler çok daha aktiftir, ancak saklanabileceğiniz gölgeler vardır. Bu saatlerde her göründüğünüzde, polisler kovalayacak ve yakalanırsanız, kendinizi kilitli bulacaksınız. Gece boyunca gölgelere karışmak yeterince kolay olduğu için kendimi bu konumda çok bulamadım. Polis devriye saatleri sırasında satış yaparken de daha fazla para kazanacaksınız, bu yüzden işimin çoğunu gece saatlerinde yürütürken, günün çoğunu bayilerim için malları hazırlamak ve ayarlamak için çalıştım. İyi işleyen iyi bir sistemdi.

Drug Dealer Simulator inceleme 5

Bunun da ötesinde, oyun arayüzünde ne kadar riskli olduğunuzla ilişkili risk ölçerler vardır. Gündüz ne kadar çok iş yaparsanız, bu sayaçlar o kadar yükselir. Aynı şey daha büyük iş anlaşmaları, gün içinde hesabınıza çok fazla para yatırmak vb. için de geçerlidir. Siparişler geceleri daha fazla para kazandırırken, aynı zamanda daha az ilgi çekerler ve bu nedenle sayaçların daha az yükselmesine neden olurlar. Ayrıca, etkinlik olmadığından sayaçlar geceleri daha hızlı düşer, bu da çok riskli hale geliyorsanız büyük bir artıdır. İyi para kazanıyorsanız, o sayaçlara göz kulak olduğunuzdan emin olun, aksi takdirde DEA tarafından baskına uğrayacaksınız.

Drug Dealer Simulator beceri ve seviye sistemi

Artık polis, DEA ve sayaç hakkında uyarıldığınıza göre, olayların iş yönüne dönelim. Müşterinize teslim ederken doğru ürün, miktar ve forma (toz, kristal vb.) sahip olduğunuzdan emin olun. Yanlış bir şey varsa, kabul etmeyecekler. Onlara doğru malı verin ve paranızı alın. Bir müşteriyi bir bayiye dönüştürdüyseniz, tek fark, bilinmeyen müşterilere satış yapacakları için daha büyük miktarlarda sipariş vermeleri ve hemen ödeme alamamanızdır. Malzemelerini satana kadar beklemeniz gerekir, ancak iş bitince size nakit parayı bırakmak için toplantı hakkında mesaj göndereceklerdir. Bu, hem kelimenin tam anlamıyla hem de mecazi olarak beklemenin karşılığını aldığı yerdir. Bayiler, çok daha az işle çok daha fazla para kazanmanıza yardımcı olur, bu nedenle, mümkün olduğunda birkaç bayi çalıştırdığınızdan emin olun.

Drug Dealer Simulator inceleme 6

Siparişleri ve görevleri tamamladıkça deneyim kazanacak ve seviye atlayacaksınız. Seviye atlamak, karakterinizin çeşitli yönlerinde kullanabileceğiniz beş beceri puanı ile ödüllendirir. Bunlar, sırt çantanız olmadan cebinizde taşıyabileceğiniz eşyaların sayısını artırmak, dayanıklılığı artırmak, koşma hızı, gizlilik, satıcılık, polis aramaları sırasında uyuşturucuları gizli tutma beceriniz ve oyun sırasında kazandığınız deneyim miktarını içerir. Öncelikle son konuya odaklanmanızı şiddetle tavsiye ederim çünkü bu daha hızlı seviye atlamanıza ve daha fazla beceri puanını daha hızlı kazanmanıza yardımcı olacaktır. Yeterince yükselttiğinizde, her seviye atladığınızda kalıcı olarak iki beceri puanı daha kazanırsınız.