Netflix’teki en iyi 10 romantik film

Netflix’te izlemek için iyi bir aşk hikayesi mi arıyorsunuz? Şu anda Netflix’te yayınlanan en iyi romantik filmleri bir araya getirdik. Romantik komedi filmlerinden göz yaşartıcı filmlere ve biraz daha seksi bir şeye. Netflix, son yıllarda kendi orijinal romantik içeriklerine yöneldi, bu yüzden kontrol edilecek çok sayıda yeni yayın var, ancak karışımızda bazı klasikler, ödül kazananlar ve gişe rekorları kıran filmler de var. Bu yüzden daha fazla uzatmadan, buluşmalara, akıl oyunlarına, romantik jestlere, yavaş danslara, baştan çıkarmalara ve tüm klasik romantik film ritimlerine sahip bu filmlere göz atalım.

Bir aşk hikayesini kim sevmez? Hikaye ister bir düğünde ister kalp kırıklığında sonlansın, hiçbir şey kalbinizi koltuğunuzun rahatlığından sinematik bir romantizmin büyük duygularına kapılmak gibi çarpmayacaktır. Netflix, tarihi aşklardan romantik komedilere ve aradaki her şeye kadar pek çok şeye sahip. Bu listedeki filmlerde her çeşit romantizm bulabilirsiniz.

Marriage Story (Evlilik Hikayesi)

(Fotoğraf yukarıdadır) 2019 ‧ 2 saat 17 dakika ‧ 7,9/10 IMDb

Marriage Story sizi mahvedecek. Ama aynı zamanda 2019’un en iyi filmlerinden biri değil, Noah Baumbach’ın şimdiye kadar yaptığı en iyi film. Hikaye, başarılı tiyatro yönetmeni kocayı canlandıran Adam Driver ve başarılı aktris karısını oynayan Scarlett Johansson ile ayrılıktan sonlandırmaya kadar geçen boşanma sürecini anlatıyor. Olayları karmaşık hale getiren şey, çiftin bir çocuğu paylaşmasıdır, ancak Baumbach’ın filminin parlaklığı, hikayeyi her iki açıdan da anlatmasıdır, bu nedenle sonunda hangi tarafa düşerseniz edin, her iki birey için de derin bir empatiye sahipsiniz. Driver ve Johansson, kariyerinde en iyi performansları verirken, Baumbach tam gövdeli, karmaşık bireyler yazıyor. Ve konuyla ilgili olarak, Baumbach, iki kişinin seslerinin ve daha önce paylaştıkları sevginin gerçek boşanma sürecinde nasıl kaybolduğunu canlı bir şekilde sergiliyor. Kalp kırıcı ve son derece insani olan Marriage Story kaçırılmaması gereken bir şey.

Moonlight (Ay Işığı)

2016 ‧ 1 saat 54 dakika ‧ 7,4/10 IMDb

Moonlight

2017’de En İyi Film Oscar’ını kazanan Moonlight, yaşlanma öyküsü ve çıkma öyküsü eşit parçalara sahip çarpıcı bir sinema başarısı. Yapısal olarak bir triptik olan film, her biri Chiron adlı genç siyah bir adamın hayatının farklı bir aşamasına odaklanan üç bölüm halinde anlatılıyor. Uyuşturucu bağımlısı annesinden yardımsever ama suçlu baba figürüne, cinselliğiyle hesaplaşan ilk deneyimlerine kadar, hayatının olaylarının onu olduğu adam haline nasıl getirdiğini görüyoruz. Barry Jenkins’in yönetmenliği ustaca ve performanslar şaşırtıcı, çünkü Chiron’u oynayan üç farklı oyuncunun hepsinin aynı karakterde yaşadığını hissediyorsunuz. Bu, baştan sona olağanüstü bir başarı ve nihayetinde doğası gereği evrensel olan inanılmaz derecede etkileyici bir hikaye. Film, En İyi Filmin yanı sıra En İyi Uyarlama Senaryo ve Mahershala Ali için En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’larını da kazandı.

50 First Dates (50 İlk Öpücük)

2004 ‧ 1 saat 39 dakika ‧ 6,8/10 IMDb

50 First Dates

Adam Sandler romantik komedilerine gelince, 50 First Dates oldukça iyi. 2004’te vizyona giren film Hawaii’de geçiyor ve güzel bir genç kadınla (Drew Barrymore) yolları kesişen ve güzel bir gün geçiren bir veterineri (Sandler) takip ediyor. Ama ertesi gün takip edip ondan bir randevu istemeye gittiğinde, kim olduğunu hatırlamıyor. Kısa süreli hafıza kaybından muzdarip ve hafızası her gün sıfırlanıyor. Bu yüzden, filmin geri kalanını her gün bir ilişki kurmaya çalışmak için onu kazanarak geçiriyor. Dürüst olmak gerekirse, son derece tatlı ve Barrymore ile Sandler’ın harika bir kimyası var.

To All the Boys I’ve Loved Before

2018 ‧ 1 saat 39 dakika ‧ 7,1/10 IMDb

To All the Boys I've Loved Before

Gününüzü aydınlatmak için eğlenceli, tatlı bir ergen romantizmi arıyorsanız, Netflix’te To All the Boys I’ve Loved Before’den daha iyisi olmayacaktır. Jenny Han’ın romanından uyarlanan hikaye, gizli aşklarına yazdığı beş mektup haberi olmadan gönderildiğinde en kötü kabusları fark edilen Lara Jean’i (Lana Condor) anlatıyor. Eski sevgilisi Peter (Noah Centineo) ile yüzleştiğinde, bunun şu anki aşkı Josh’un (Israel Broussard) önüne geçmesinden korkuyor, bu yüzden Lara Jean ve Peter gerçekten istedikleri kişilere ulaşabilmek için bir ilişki taklidi yapmaya karar veriyorlar. Doğal olarak, birlikteymiş gibi davranmak, ikisi arasında gerçek duygular yaratmaya başlar. Film, baştan sona bir zevktir, sizi kimin sevdiğinin dünyadaki en önemli şey olduğu, ancak lisenin gerektirdiği herhangi bir travma olmadan bir zamanı yeniden yaşamanıza izin verir.

American Honey

2017 ‧ 2 saat 43 dakika ‧ 7,0/10 IMDb

American Honey

Andrea Arnold, samimiyet yeteneği olan bir film yapımcısıdır. Duygusal, psikolojik ve bu listenin temasına göre cinsel. Fish Tank’tan Big Little Lies Sezon 2’ye kadar, Arnold’un şehvetli ve sarmalayıcı stili sizi karakterinin deneyimlerinin en küçük gelgitlerine götürür, bu da nefesten nefese, dokunarak çatırdıyor ve canlı gibi hissettiren aşk sahnelerine dönüşür. Ve Arnold’un yayılan, görkemli bir yaşlanma dönemi American Honey, Sasha Lane ve Shia LaBeouf’un ekranı paylaştığı her an hayata dolan, zehirli sevginin dizginlenmemiş erotizmi, gençliğin cinsel keşfi ile pratikte titriyor.

Stardust (Yıldız Tozu)

2007 ‧ 2 saat 7 dakika ‧ 7,6/10 IMDb

Stardust

Neil Gaiman’ın aynı adlı romanından uyarlanan Stardust, yıldızların insan biçiminde yeryüzüne çarptığı, uzay korsanlarının havada dolaştığı ve monarşinin hayaletlerinin kardeş katili tarafından eğlendirildiği bir fantezi diyarında tuhaf, büyülü bir maceradır. Daredevil olmadan çok önce Charlie Cox, düşmüş bir yıldızı (Claire Danes) yakalamak için büyülü bir diyara giden ve asla geçmemesi söylendiği duvarın ötesinde macera ve romantizmi bulan genç bir adam olan Tristan Thorn olarak büyüledi. Stardust, ölümsüzlük arayışında baş belası bir cadı olarak Michelle Pfieffer’ın performansıyla oynaması açısından da eğlenceli. Sonuç olarak, Stardust, vahşi hayal gücünden kapsamlı romantizme, uzay korsanı olarak Robert De Niro’ya kadar bir fantezi macerasından istediğiniz her şeye sahiptir.

About Time (Zamanında Aşk)

2013 ‧ 2 saat 3 dakika ‧ 7,8/10 IMDb

About Time

About Time, sadece romantik bir komedi değil, aynı zamanda şimdiye kadar yapılmış en iyi zaman yolculuğu filmlerinden biridir. Richard Curtis’in yazıp yönettiği filmde, Domhnall Gleeson’u babasından (Bill Nighy) ailesindeki erkeklerin zamanda yolculuk yapma yeteneğine sahip olduğunu öğrenen genç bir adam olarak canlandırıyor. Bu, karizmatik bir Amerikalı kızla (Rachel McAdams) şansını kaçırdığında ve ilişkilerini doğru bir şekilde başlatmak için ilk tanıştıkları geceye geri döndüğünde meydana geliyor. Ama keyifli, sağlam ve romantik bir kavga olarak başlayan şey, kısa süre sonra duygusal bir hal alır, çünkü About Time, kendini yavaş yavaş yürekten yürek burkan bir baba-oğul hikayesi olarak ortaya çıkarır.

The Half of It (Bir Bilsen)

2020 ‧ 1 saat 44 dakika ‧ 6,9/10 IMDb

The Half of It

Netflix, son yıllarda tam anlamıyla romantik komedilerin evi haline geldi ve en son mücevher olan The Half of It, Daha Önce Sevdiğim All the Boys’un tacını devirmekle tehdit etmiş olabilir. Alice Wu tarafından yazılan ve yönetilen film, klasik Cyrano de Bergerac hakkında bir güncelleme sunuyor. Sierra Burgess Is a Loser’ın yaptığı derinden rahatsız edici tarzında değil. Wu’nun dokunaklı, muhteşem hikayesi, kimliklerini arayan ve ilk aşklarına aç üç genci, hiçbir zaman ucuz ya da sömürücü hissetmeyen dağınık, aç bir aşk üçgenine sarılmış halde bulur. Muhteşem bir şekilde çekilmiş, ustalıkla tempolu ve yardım edemeyeceğiniz ama sevmeyi öğreneceğiniz karakterlerle dolu olan The Half of It, gerçek kadar acı tatlı olan, kendine güvenen olağanüstü bir gençlik romantizmi.

Always Be My Maybe

2019 ‧ 1 saat 41 dakika ‧ 6,8/10 IMDb

Always Be My Maybe

Netflix, 2019’da Always Be My Maybe ile büyüleyici ve keyifli bir rom-com sundu. Randall Park ve Ali Wong’un birlikte yazdığı ve başrollerini paylaştığı film, hayatları çok farklı yollar izlemiş olsalar da o zamandan beri birbirlerinden uzaklaşan ve yetişkinlikte bir kez daha bir araya gelen bir çift genç en iyi arkadaşı konu alıyor. Park ve Wong birlikte bomba gibi ve filmin bazı iyi tempolu dramatik sahneleri var.

Carol

2015 ‧ 1 saat 58 dakika ‧ 7,2/10 IMDb

carol.jpg

1950’lerde geçen bu heyecan verici tuhaf romantizmde, göz alıcı bir yaşlı sosyete kadını (Cate Blanchett) ve hevesli genç bir fotoğrafçı (Rooney Mara), skandal sonuçları olan gizli bir aşk yaşar. Atmosferik, görsel olarak çarpıcı ve cinsel gerilimle titreşen Carol, yasak aşkla ilgili yürek parçalayıcı bir hikaye sunar.