BIGFOOT oyun inceleme

Bigfoot bir korku macera oyunudur. Oyunun hikayesinde kısaca göz atarsak; Jasper milli parkında bir grup turist kaybolur. Oyuncular, gizemli ve yakalanması zor olan Koca Ayak’ı (Big Foot) bulmaya çalışan bir adam tarafından takip edilmektedir. Görünüşe göre turistlerin gizemli kaybolmalarının arkasında o olabilir. Bigfoot ile ilgili hazırladığımız bu oyun incelemesine bir göz atın ve CyberLight Game Studios tarafından 2017 yılında piyasaya sürülen bu oyun ile alakalı bilmeniz gereken her şeyi satın almadan önce öğrenin.

BIGFOOT inceleme

Oyunda 4 kişiye kadar çok oyunculu mod mevcut. Baskıcı gizemli bir atmosfer var. Gök gürültülü fırtına sesleri ve eşlik eden sesler atmosferi harika yapar. İyi grafik bileşenlerine sahip. Sezgisel ve basit bir oyun. Gerçek anlamda saf bir macera ve eğlence sunuyor. Ancak sadece bir canavar olması, eksi bir yön gibi görünebilir. Fakat oyunun amacı zaten bir canavara odaklanmış durumda: Koca Ayak. Bir de Koca Ayak’ı yakaladığınız zaman başka bir şey olmuyor. Bu anlamda sınırlı bir içerik sunuyor.

Oyun erken erişimde. Yeni güncellemelerle devamlı geliştiriliyor. Cadılar Bayramı gibi özel günler için güncellemeler sunuluyor. Yeni ses efektleri, harita geliştirmeleri ve optimizasyon iyileştirmeleri devamlı geliyor.

bigfoot-inceleme-2

BIGFOOT oynanış

BIGFOOT oyunu oynaması karmaşık bir oyun değil. Kendinizi çeşitli araçlar ve bir çift silah içeren bir ortamda başka ortaklarla birlikte bulacaksınız. Bunları ilk yardım çantaları, gece görüş cihazları, piller, kameralar, izleme kartuşları ve diğer faydalı eşyalarla birlikte alacaksınız ve yaratığı arayacaksınız.

Diğer avcılık oyunlarında olduğu gibi sabır ve kararlılığa ihtiyacınız olacak, çünkü Koca Ayak’ı avlarken bu özellikleriniz test edilecek. Ancak en deneyimli avcının bile kurban olabileceğini unutmayın. Geliştiriciler, yapay canavar zekasının yaratılmasına büyük önem verdiler ve bunu olabildiğince gerçekçi hale getirdiler. Bu nedenle Bigfoot’un büyülü yetenekleri var.

bigfoot-inceleme-3

Koca Ayak nasıl avlanır?

BIGFOOT oyununda Koca Ayak nerede bulunur, nasıl avlanır? Güzel bir soru. Her şeyden önce, oyuncular izleme için ormana kamera kurabilirler. Daha sonra canavarın hareketlerini izlemek için özel cephane kullanmak mümkün. Et tuzaklarıyla avlanmak çok daha kolay. Oyuncular ölü hayvanlardan et toplayamazlar ancak karavanda birkaç parça et bulup tuzağa atabilirler. Buradaki tehlike, oyuncuların tuzağa düşebilmesidir, bu nedenle diğer oyunculara bunu bildirmeyi unutmayın.

bigfoot-inceleme-4

BIGFOOT Grafik ve Ses

Göller, bataklıklar ve mağaralar içeren geniş bir alan avlanmak için mevcuttur. Oyun Unreal Engine 4 üzerinde geliştirilmiştir. Oyunun grafikleri gerçekten güzel, ortam, şimşek ve gece gökyüzü etkileyici canavar da oldukça renkli görünüyor, ancak ne yazık ki fırtına kadar korkutucu değil. Geliştiriciler ses bileşeni üzerinde çok çalıştı. Baskıcı atmosfer, anlaşılmaz çığlıklar ve bazen oldukça yoğun bir sessizlik, oyunu atmosferik ve oldukça korkutucu hale getiriyor.

Çeşitli korkunç yaratıkların yanı sıra, kamera yerleştirebileceğiniz mağaralar da var. Ayrıca malzemeleri doldurabileceğiniz, ek bir tüfek, mühimmat ve diğer araçları bulabileceğiniz çeşitli evler de olacak.