Trailmakers inceleme

Trailmakers’da Lego benzeri bloklardan yaptığınız araçlarda açık bir dünyayı keşfediyorsunuz. Oyunda araba, uçak, tekne veya bunların kombinasyonunu yapabilirsiniz. Oyunun fiziği, oyuncuları dünyanın en uzak noktalarına ulaşabilecek ve daha fazla inşaat malzemesi toplayabilecek makineler oluşturmak için tahrik, yüzdürme, tekerlekler, kıskaçlar ve mıknatısları yaratıcı bir şekilde birleştirmeye teşvik eder.

Trailmakers inceleme

Makinelerinizi heyecan verici ralli yarışlarına, tehlikeli keşif görevlerine götürün veya devasa sanal alanımızda hayal edebileceğiniz en çılgın mekanizmaları inşa edin. Mühendisliği kolaylaştırır, ancak yine de mühendislik düşüncesini besler. Her blok şekil, ağırlık ve işlevsellik gibi benzersiz özelliklere sahiptir. Kırılabilirler, yeniden takılabilirler ve yeni bir şey inşa etmek için kullanılabilirler. Tek tek bloklar oldukça basittir, ancak bir araya getirildiğinde olasılıklar sonsuzdur.

Trailmakers sanki biraz daha yaşı küçük olanlara daha uygun gibi görünebilir, ancak kuşkusuz onunla kafa karıştırıcı ve rahatlatıcı bir zaman geçirdim. Kendini işine adamış inşaatçılar için geliştiriciler, gelişmiş inşaat tekniklerine yönelik haftalık inşaat yarışmalarına ev sahipliği yapar. Görünüşe göre Lego’dan ilham alan Trailmakers, sizi ıssız bir gezegene bir çöp yük gemisine düşen sevimli küçük bir uzaylının uzay botlarına sokuyor.

trailmakers-inceleme 2

Çöpleri topluyorsunuz, teslim ettiğiniz her parça ile her türden aracı özel olarak inşa etmek için kullanabileceğiniz yeni parçaların kilidini açacaksınız. Özel yapım araçlarınız, daha fazla parça toplayarak sandbox haritasının etrafında dalış yapmanıza, araba sürmenize ve jetle uçmanıza izin verecek ve giderek daha gelişmiş araçlar inşa etmenize olanak tanıyacak.

Trailmakers oynanış

TrailMakers, araçlar inşa ettiğiniz ve gezegeni keşfettiğiniz bir oyundur. Stranded in Space, TrailMakers Rally, Sandbox, Danger Zone, and Race Island olmak üzere 5 mod vardır. Çok oyunculu var ve çok oyunculu oynayan birçok insan var. Bazı oyunlara isterseniz devam edebilirsiniz, ancak diğerleri şifre gerektirir.

Stranded in space modunda, yabancı bir adaya acil iniş yaparsınız ve eve geri dönmek için bir uzay gemisi inşa etmeniz gerekir. Görünüşe göre kargo taşıyordunuz ve geminizde ihtiyacınız olan her şey vardı, ancak uzay geminizdeki her şey gezegenin etrafına dağılmıştı. Sadece bir uzay gemisi inşa etmek zorunda değilsiniz, aynı zamanda kargo almanıza yardımcı olabilecek bir araç için bir planla başlıyorsunuz. Ayrıca, yapmak istediğiniz şeyi yapmayı kolaylaştırmak için araca bir şeyler ekleyebilirsiniz.

trailmakers-inceleme 3

TrailMakers Rally’de, bir rallide diğer oyunculara (veya bu tür şeyleri seviyorsanız botlara) karşı yarışıyorsunuz ve elbette arabanızı da inşa etmeniz gerekiyor. Bazı malzemeleriniz var, böylece iyi arabalar yapabilirsiniz. Bitiş çizgisine ulaşan ilk kişi olmalısınız (temelde herhangi bir yarışta buna ihtiyacınız olduğu gibi) ve eğer öyleyseniz, iyi miktarda para kazanırsınız. Ne yazık ki, bir sonraki yarışa geçmek için para ödemeniz gerekiyor.

Race Island, hızlı arabalar yaptığınız ve onların etrafında oynadığınız bir moddur. Başka birinin oyununa katılırsanız, onlarla yarışabilir ve kimin en iyi arabayı yapabileceğini görebilirsiniz. Çok sayıda parkur ve birkaç mini oyun var ve hepsine girip oynaması eğlenceli.

trailmakers-inceleme 4

Danger Zone, savaşa uygun araçlar inşa ettiğiniz ve bunları test ettiğiniz yerdir. Diğer oyuncularla savaşabileceğiniz bir arena var ve bazı engelli parkurlar var. Bir başkasının Tehlikeli bölge oyununa girip savaşa davet etmenin çok eğlenceli olduğunu düşünüyorum. Aracınız havaya uçtuğunda koltuğunuzdan fırlıyorsunuz (bunu yapmayan özel bir koltuğunuz yoksa) ve aracınızı tamir etmeniz gerekiyor.

Sandbox modu, istediğiniz her şeyi yapabileceğiniz ve uçma yeteneğine sahip olduğunuz bir moddur, bu sayede aracınızı her yere götürmek zorunda kalmazsınız. Gidebileceğiniz çok sayıda mini oyun ve engel ve üzerinde zıplayabileceğiniz çok sayıda rampa var.

Trailmakers ses ve grafik

TrailMakers’ın müziği iyi ama oyuna gerçekten çok iyi uyuyor. Kontroller iyi ve değiştirilebilir. Grafikler oldukça iyi, ancak yırtılma var (vsync’i açmadığınız sürece). Herhangi bir çökme yaşamadım ama kesinlikle ufak tefek hatalara rastlayabilirsiniz.

Oyunun kendisinde küfür veya kötü bir dil yoktur, ancak çevrimiçi olarak insanlar bazen küfür eder. Bunu filtrelemenin bir yolu yok ve bu oyunun oldukça aile dostu olması gerektiği düşünüldüğünde bu bir sorun. Başkalarının araçlarını yok edebilirsiniz, ancak oyuncuların kendileri ölemez, bu yüzden çok büyük bir sorun değil. Bunların dışında, TrailMakers ahlaki olarak oldukça iyidir.

trailmakers-inceleme 5

TrailMakers çok eğlenceli ve zaman alıcıdır ve çok aile dostudur. Bence Flashbulb’u daha aile dostu hale getirmek için yapabileceği tek şey bir sohbet filtresi eklemek. Bunun dışında çok güzel ve eğlenceli.