En iyi tank oyunları

Bilgisayarda oynayabileceğiniz en iyi tank oyunları hangileridir? On fil ağırlığındaki ve tek bir atışla tüm binaları yerle bir edebilen bir araçla savaşa girmek asla modası geçmiş bir taktik olmaz, ancak mükemmel tank deneyimi sunan bir oyun bulmak her zaman kolay değildir. En iyi ücretsiz tank oyunlarını veya en büyük üçlü A zırhlı tümen simülasyonlarını arıyorsanız doğru yere geldiniz.

Tanklar harikadır çünkü yollarına çıkan her şeyi kolaylıkla yok eden devasa öldürücü çelik parçalarıdır. Ancak tank aynı zamanda gergin çatışmalar ve muazzam klostrofobi ile eş anlamlıdır. Yeniden doldurmanın acısı, salyangoz hızı ve düşmanın öncelikli hedefi olmanız, tank oyunlarını güçlendirdikleri kadar sinir bozucu da yapar. Yıllar boyunca seçilebilecek sayısız harika oyun oldu. Tank oyun türü hala çok popüler. PC’deki en iyi tank oyunları burada.

World of Tanks

World of Tanks

Aradığınız zorlu, ömür boyu ustalaşılması gereken bir tank oyunuysa, World of Tanks’ten uzak durun. Bu oynaması ücretsiz oyun, iyi bir ölçüm için yalnızca bir avuç gerçekçi unsurla hızlı ve çılgın bir oyun sunuyor. Bu, daha fazla tankçılık eylemine giden yola bir adım atmak isteyen sıradan oyuncular için en iyi tank oyunlarından biridir ve yine de oyuncuları daha sonraki kilitlenebilir tanklara yatırım yapmaya devam etmek için yeterli derinliğe ve ilerlemeye sahip bir oyundur.

World of Tanks’in belki de en büyük gücü, keşif araçlarından savaş alanı devlerine kadar 250’den fazla zırhlı araçtan oluşan kadrosudur. Daha da iyisi, Fransa, Büyük Britanya, Japonya, Çekoslovakya, Almanya, Sovyet Rusya, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’den araçların yer aldığı oyunda, World of Tanks’te yan yana savaşacağınız ve karşı karşıya kalacağınız şeylerde çok fazla çeşitlilik var.

Enlisted

enlisted

Usta bir tankçının botlarına bürünün ve Enlisted’da ikonik İkinci Dünya Savaşı savaş alanlarında güçlü zırhlı yolunuzu yuvarlayın. Gaijin Entertainment’ın bu oynaması ücretsiz MMO’su, atmosferik ayrıntılarda birkaç önemli bölümü yeniden yaratıyor ve her dövüşte konuşlandırmanız ve kontrol etmeniz için bir sürü tank içeriyor.

Oyunun tarihsel doğruluğa olan bağlılığı, bölüm başına mevcut olan her tank veya zırhlı aracın gerçek savaş sırasında mevcut olanlara doğrudan karşılık geldiği anlamına gelir, bu nedenle bir K2 Black Panther’in yuvarlanma ve savaş hayalinizi anakronik olarak parçalama tehlikesi yoktur. Ayrıca, yapay zeka ekibinizin her bir üyesi belirli bir taktikte uzmanlaştığı için, tüm savaşı çelik merminizin güvenliğinden mi yoksa farklı bir piyade veya uçağa mı geçmek istediğiniz size kalmış.

Steel Division 2

Steel Division 2

Koltuk generalleri için bir başka oyun olan Steel Division 2, II. Dünya Savaşı sırasında Doğu Cephesi’ndeki olaylar sırasında geçen bir strateji oyunudur. 25 harita ve birden fazla oyun modunda gerçek zamanlı çatışmalarda Nazi rejimine karşı savaşan tüm Sovyet ordusunun sorumluluğunu üstleniyorsunuz.

Harita dediğimizde, tekli veya toplu harekatlarda ve hatta on oyuncuya kadar çok oyunculu maçlarda zafer elde etmek için kullanabileceğiniz 600’den fazla birim türüyle 150×100 kilometreye kadar büyük savaş alanlarından bahsediyoruz. Diğer RTS oyunlarından farklı olarak Steel Division 2, kaynak toplamaya daha az önem veriyor, bunun yerine tankları yönetmeyi ve düşmanları havaya uçurmayı tercih ediyor. Devasa bir haritada 20 generalin savaştığını görmek istiyorsanız, bu oyun tam size göre.

Company of Heroes 2

Company of Heroes 2

İlk oyunun zekice geliştirilmiş RTS oyununu Doğu Cephesine taşıyan Company of Heroes 2, tamamen taktik ustalık ve tanklarınızdan en iyi şekilde yararlanma ile ilgili bir SEGA oyunudur. Company of Heroes 2’de siper, görüş alanı ve bastırma başarının anahtarıdır, yani Mihver tehdidini püskürtmek istiyorsanız kaynaklarınızı gerçek savaş alanı taktiklerini kullanarak yönlendirmeniz gerekecek.

Herhangi bir savaşın gidişatını değiştirebilen Company of Heroes 2 tankları, düşman piyade birimlerine ateş açan silahlar göndermek ve zayiatın artmasını izlemek için bir zevktir. Tüm iyi tank oyunları gibi, Company of Heroes 2 de bir tankın güvenlik açıklarını kabul ederek zırhlı birimlerini gereken dikkati göstermeden savaşa gönderen oyuncuları cezalandırır.

Panzer Corps 2

Panzer Corps 2

Panzer Corps’un piyasaya sürülmesinden neredeyse dokuz yıl sonra, Panzer Corps 2 nihayet geldi. Büyük görsel yükseltmenin yanı sıra, İkinci Dünya Savaşı strateji oyunu devamı, 1000’den fazla benzersiz birim (Panzer Corps’un 800’ünden) ve 60 senaryo içeren geniş bir bölüm dahil ederek tank savaşı deneyimini de genişletiyor.

Arkadaşlarınıza karşı veya onlarla işbirliği içinde savaşı çevrimiçi hale getirmenin çeşitli yolları ve kapsamlı modlama desteği ve güçlü bir Senaryo Düzenleyicisi ile çok oyunculu teklifler de çoktur.

War Thunder

War Thunder

Oynaması ücretsiz tank oyunlarından oluşan bir dev olan War Thunder, sert taktikçileri, dahi istatistikçileri ve detaylara takıntılı bir şekilde dikkat etmeyi sever. Rakip World of Tanks’ın aksine, War Thunder erişilebilir olduğunu iddia edemez. Çok sayıda tank ve araştırma dalı var; Saatlerinizi kolayca yanlış tanka harcayabilirsiniz. Ek olarak, War Thunder, tek bir atış yapmadan önce dikkatlice düşünmeye zorlayan karmaşık ve sofistike bir zırh delme mekaniğine sahiptir.

War Thunder’ın arcade modu, oyunculara oyunun temel mekaniklerinden bazılarını tanıtma konusunda iyi bir iş çıkarsa da, bir simülatör savaşından galip çıkmadan kendinizi War Thunder emektarı olarak göremezsiniz. Bu sadeleştirilmiş oyun modu görüşünüzü kısıtlar, nişan alma yardımlarını kapatır ve herhangi bir eylemi gerçekleştirmek için gereken süreyi önemli ölçüde artırır. Her karşılaşma, tüyleri diken diken eden bir taktik kabustur.

Armored Warfare

Armored Warfare

“MMO”, “ücretsiz oynanabilir” ve “tank” etiketleri World of Tanks için geçerli olduğu gibi Armored Warfare için de geçerli olsa da, bir dizi önemli farklılık her ikisinin de bir tank oyunları emektarının zamanına değmesini sağlar. World of Tanks’in dikkat çekici derecede ulaşılabilir oynanışını daha modern çağa taşıyan Armored Warfare, tankçılara daha fazla ekipman, daha yeni tanklar ve ana oynanışa çok daha fazla çeşitlilik katan çok yönlü tank teknolojisi sunuyor.

Ek olarak, Armored Warfare, PVE’yi işin içine katarak, AI düşmanlarını alt etmek için arkadaşlarınızla takım kurmanıza, sürekli olarak PVP’de çok yetenekli düşmanlara kapılmadan tank saflarında ilerlemenize olanak tanır. Canlı bir oyun olan Armored Warfare, oyunu geliştiren ve genişleten güncellemelerle sık sık yeni tanklar alıyor. Alabileceğiniz en iyi tank oyunlarından biri olmasının yanı sıra, aynı zamanda en iyi ücretsiz PC oyunlarından biridir.

Steel Armor: Blaze Of War

Steel Armor Blaze Of War

Bir şeyleri havaya uçurmaktan ve binaların arasında araba sürmekten daha eğlenceli ne olabilir? Mürettebatını ve tankın iç organlarını, aslında bir tankta olduğunuzu unutup bunun yerine bir fabrikada makinist olduğunuza inanmaya başladığınız noktaya kadar dikkatli bir şekilde mikro-yönetmeye odaklanır.

Steel Armor: Blaze of War, 1980’lerin İran-Irak çatışmalarının savaş alanlarına bakarak, tank oyunlarının söz konusu olduğu yeni otlaklar sunuyor. Tank meraklıları, ayrıntılara gösterilen yoğun ilgiye bayılacak: oyunda sadece iki tank var, ancak her ikisi de içte ve dışta şaşırtıcı ayrıntılara sahip. Çelik Zırh, zor ve bazen erişilemez olmasına rağmen, askeri donanıma yönelik kuru tutkusu, onu tank oyunu gazileri ve daha modern bir ortam isteyen savaş oyunları hayranları için bir zorunluluk haline getiriyor.

Panzer Elite Action: Gold Edition

Panzer Elite Action Gold Edition

İki klasik Panzer oyununu tek bir Steam sürümünde bir araya getiren Panzer Elite Action: Gold Edition, saatlerce İkinci Dünya Savaşı savaş alanlarında tankları sürmek ve bir şeyleri havaya uçurmak ile ilgilidir. İnanılmaz derecede kullanıcı dostu, ancak ilgi çekici mekanikler ve açılabilir özelliklerle dolu olan Panzer Elite Action, başka bir gün savaşmak için ünlü tarihi kampanyalardan sağ çıkmakla ilgili bir tank oyunudur.

Çeşitli ünlü çatışmalarda Müttefik veya Mihver tarafında oynamaya izin veren Panzer Elite Action, size dört ila beş tankın kontrolünü verir ve bir tür siper için malzemeleri havaya uçururken ve çalıların arkasına sinerken sizi neşeli bir yola sokar. Panzer Elite’in gerçekçiliğinden yoksun olsa da, mürettebatınıza bakma ve ekipmanınızı yükseltme ihtiyacı, baştan sona zorlayıcı bir deneyim sağlar.

Arma 3

Arma 3

170 millik alan Arma 3’e giden oyuncuları bekliyor, tankçılığınıza karşı konulmaz bir ölçek duygusu veren devasa bir açık dünya. Bombalanmış şehirlerde can sıkıcı yakın mesafe karşılaşmalarının yaşandığı günler geride kaldı, Arma 3 oyunculara sürekli olarak yeni tehditler için ufukları taramak zorunda kalma biçiminde yeni bir endişe kaynağı veriyor. Binalar ve doğal örtü çok azdır, yani hayatta kalma ve aslında zafer, düşmanı daha orada olduğunuzu bilmeden önce tespit edip yok etmeye bağlıdır.

Tam anlamıyla bir tank oyunu olmasa da Arma 3, modern tank savaşı konseptini hayata geçiren inanılmaz bir gerçekçilik düzeyine sahiptir. Gerçekten de Arma 3’ün gerçekçiliği, haber kuruluşları tarafından gerçek savaş görüntüleri ile karıştırıldığı anlamına geliyor. Büyük bir ordunun zırhlı kolu olarak oynamak Arma 3’ün en iyi yaptığı şeydir: kara saldırılarına yardım etmek, düşman tanklarını avlamak ve kalelerde hasara yol açmak. Ayrıca, ağır zırhtan atladığınızda hala en iyi keskin nişancı oyunlarından birine sahip olursunuz.