Microsoft Visual C++ 2015 Runtime indir

Bir programı başlattığınız zaman ve çalıştırdığınızda programın Microsoft Visual C++ 2015 Runtime’a ihtiyacı olduğunu belirten bir hata alırsanız, programınızın tekrar çalışması için paketi yüklemeniz gerekir. Microsoft Visual C++ 2015 Runtime yüklemek için bu öğreticiyi kullanabilirsiniz.

Geliştiriciler, Microsoft Visual Studio 2015’i kullanarak bir Windows programı oluşturduğunda, programlarının doğru çalışması için bağlantılı olduğu belirli dinamik bağlantı kitaplıkları (DLL’ler) vardır. Bu DLL’ler Microsoft Visual C++ 2015 Runtime aracılığıyla dağıtılır ve paket kurulu değilse, kullanıcılar DLL’lerin eksik olduğunu veya runtime yüklemeniz gerektiğini belirten hatalarla karşılaşır.

Visual Studio 2015 için Visual C++ Runtime indir

İyi haber şu ki, Visual Studio 2015 için Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Microsoft’un web sitesinden indirip yükleyerek bu sorunu çözmek gerçekten çok kolay. Microsoft Visual C++ 2015 Runtime’ı yüklemek için lütfen şu adımları izleyin:

1. Microsoft’un kendi web sitesinden Microsoft Visual C++ 2015 Yeniden Dağıtılabilir sayfasına gidin ve İndir düğmesine tıklayın.

2. Windows’un 32-bit veya 64-bit sürümünü indirmek isteyip istemediğinizi soran sayfaya yönlendirileceksiniz. İhtiyacınız olan sürümü seçin ve İleri düğmesine tıklayın. Hangi sürüme ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz, neye ihtiyacınız olduğunu belirlemek için bu öğreticiyi kullanabilirsiniz.

3. Dosya şimdi bilgisayarınıza indirilecektir. İndirdikten sonra, indirilen vc_redist.x64.exe dosyasına çift tıklayın.

4. Microsoft Visual C++-2015 Yeniden Dağıtılabilir ekranı görüntülenecek ve sizden lisans hüküm ve koşullarını kabul etmenizi isteyecektir. “Kabul ediyorum” kutusuna bir onay işareti koyun ve ardından “Yükle” düğmesine tıklayın. Windows, programın değişiklik yapmasına veya devam etmesine izin vermenizi isterse, Evet veya İzin Ver düğmesine tıklayın. Tamamlandığında, program başarıyla kurulduğunu belirten bir mesaj görüntüler. Artık yükleyiciyi kapatabilirsiniz.