Starbucks en iyi sıcak içecekler

Dünyanın en popüler kahve zincirlerinden biri olan Starbucks, görünüşe göre istediğiniz şekilde özelleştirebileceğiniz sonsuz bir içecek menüsüne sahip. Örneğin, geleneksel bir beyaz sıcak çikolata sipariş edebilir ve isterseniz düzinelerce aromalı şurup ve bir çırpılmış krema dağları ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla içecek olduğu için en iyi içecekleri seçmek zor olabilir.

Şimdiye kadar tamamlanmış en iyi sıcak Starbucks içecekleri hakkında en net fikri elde edebildiğimizden emin olmak için, bu makaleyi hazırlabilmek uğruna içeceklerin hiçbirini kişiselleştirmedik ve onları tıpkı kahve patronunun istediği gibi içtik. Bir dahaki sefere siz ve arkadaşlarınız sizi sıcak tutacak veya sabah uyandıracak harika bir içecek aradığınızda, şimdiye kadarki bu 5 olağanüstü sıcak Starbucks içeceği düşünün.

MAPLE PECAN LATTE

MAPLE PECAN LATTE

Faydalanabileceğiniz olağanüstü Sonbahar/Kış aromalarından biri de akçaağaç cevizli latte, sabahları ilk iş olarak günlük kafein dozunuzu almanıza yardımcı olacak lezzetli ve pürüzsüz bir ikramdır. Nispeten cevizli bir şekerlemeye benzeyen tadıyla, gün boyunca tadını çıkarabileceğiniz bir tatlı gibidir.

Her yudum, sonbaharın leziz doğasını vurgulayan her şeyle tat alma tomurcuklarınızı içine çeken, pürüzsüz ve güvenilir ceviz kahve ile tamamlanmasıyla bir akçaağaç aroması verecektir. En iyi kısım ne mi? Aslında, içeceğin doğal lezzetlerinden uzaklaşan farklı şekerler ve tatlandırıcılar yığını yerine kahve gibi tadı var. Dürüst olmak gerekirse, bu içeceği balkabağı baharatlı latte’ye sipariş etmeyi tercih eden birçok Starbucks meraklısı var.

HOT CHOCOLATE

HOT CHOCOLATE

Herkesin kahve sevmediğini ve dünyada fiziksel olarak kafeinle başa çıkamayan birçok insan olduğunu hatırlamak önemlidir, ancak bu, özellikle dünyanın en iyi sıcak çikolatalarından bazılarına sahip oldukları için Starbucks’tan hep birlikte uzak durmak için bir neden değildir.

Yıllar geçtikçe, kahve zinciri mevcut sıcak çikolatalarını beyaz çikolata ve tuzlu karamel gibi tatları içerecek şekilde genişletti. Görünüşe göre, yıl boyunca sipariş edebileceğiniz özellikli kahve ürünleri kadar çok özel sıcak çikolata içeceği var.

Starbucks’ın geleneksel sıcak çikolatasında en çok sevdiğimiz şeylerden biri, yoğun ve yapışkan bir sütlü çikolata tadıyla duyularınızı bunaltmaması. Bunun yerine, kesinlikle damak tadınızı alt etmeyen veya bunaltmayan, saran, zengin bir çikolata tadıdır.

PUMPKIN SPICE LATTE

PUMPKIN SPICE LATTE

Her şeye rağmen, balkabağı baharatlı latte, Starbucks’ın en dikkat çekici içeceklerinden biridir, ancak daha fazla keyif alabileceğiniz birçok sıcak içecek olduğunu söyleyebiliriz. Havalar soğumaya başladığında ve herkes sonbahar gardırobunu çıkardığında, kahve içmek harika olsa da, balkabağı aromalı şurubu sayesinde bol miktarda şekerli tatlılık sunan bir içecektir.

Bununla birlikte, çeşitli diğer kuruluşlarda da aynı kahveyi denedik ve hiçbiri Starbucks’a benzemedi, özellikle de bir bardak dolusu şeker içmeyi seven biri değilseniz. Üstelik yıllar içinde her türlü yapay tatlandırıcıyı çıkararak tarifi nasıl değiştirdiklerini ve balkabağı püresinin lezzetli zevkini nasıl eklediklerini çok seveceksiniz.

FLAT WHITE

FLAT WHITE

Aşırı şeker ve serpme gibi tüm şeylerin hayranı olmayan kahve severler için kesinlikle düz beyazı seveceksiniz. Tatil sezonu boyunca, “Holiday Flat White” adı verilen özel bir espresso karışımı da sunarlar.

Sütün tadı ve acı espresso arasındaki çarpıcı karşıtlığı seven ve her yudumdan sonra en temiz bitişi sunmaya yardımcı olan birçok insan var. En iyi bölüm, seçtiğiniz süt türüne bağlı olarak tipik olarak 220 kaloride gelir. Starbucks, mükemmel bir kafein çekimi oluşturmak için tipik olarak tam sütü ristretto çekimleriyle birleştirir.

Tek tavsiyemiz, yatmadan hemen önce içmediğinizden emin olmanızdır, aksi takdirde herhangi bir şekilde uykuya dalmanız inanılmaz derecede zor olacaktır.

TEAVANA CHAI TEA LATTE

TEAVANA CHAI TEA LATTE

Gevrek ve ferahlatıcı tarçın ile hafif ama tatlı buğulanmış sütün mükemmel kombinasyonu ile Teavana chai tea latte, Starbucks’tan sipariş edebileceğiniz en iyi içecek. Sahip olabileceğiniz tek endişe, espresso veya kahve ile dolu olmaması, bunun yerine aynı miktarda kafein sunabilen siyah çay olmasıdır.

Chai tea latte’yi sevmemizin ana nedeni, menüdeki diğer kafeinli içeceklerin çoğuna tam yağlı süt ve şuruplarla yapılan daha sağlıklı bir alternatif olmasıdır. Ayrıca, şaşırtıcı derecede soğuk bir sabahta sıcak bir fincan çaydan daha iyi bir şey yoktur. İdeal köpük tabakası, her yudumda içeceğin kalitesine katkıda bulunan yumuşak bir yastık oluşturmaya yardımcı olur. Ayrıca, tarifinde espresso içermediği için nispeten ucuzdur.