En iyi PC oyunları 2022

Bir oyunun iyi olup olmadığı genellikle kişisel görüşe bağlıdır, ancak sizin de keyif alacağınız, keyif aldığımız bu harika PC oyunlarının listesini hazırladık. Oynaması ücretsiz Battle Royale, derinden sürükleyici RPG’ler veya taktik atıcılar arıyorsanız, her şeyden biraz bizde var. İşte o zaman, belirli bir sırayla sunulmayan bir dizi platformdan alabileceğiniz en iyi PC oyunları listemiz.

Vakit geçirebileceğiniz bir oyun arıyorsanız bu yazımızda listelediğimiz on farklı PC oyununa göz atın. Ne yazık ki, bu zamanlarda dışarı çıkmak her zamankinden daha zor. Elbette böyle dönemlerde dışarı çıkıp arkadaşlarınızla ve ailenizle vakit geçirmek mümkün değildir. Bu gibi durumlardan muzdaripseniz ve vakit geçirebileceğiniz bir oyun arıyorsanız 2022’de PC’nizde oynayabileceğiniz En İyi PC Oyunları bunlar.

Genshin Impact

genshin impact

MiHaYo’nun 2020 yılında piyasaya sürdüğü rol yapma oyunu Genshin Impact, harika grafikleriyle dünya çapında milyonlarca oyuncunun gönlünü kazandı. Oyun ilerledikçe oyuncular farklı karakterlerle tanışıyor ve karşılaştıkları karakterler arasında geçiş yapıyor ve düşmanın verdiği hasarı artırıyor.

Spellbreak

Spellbreak

Spellbreak, 2020 yılında piyasaya sürülen çok oyunculu bir aksiyon ve savaş oyunudur. Oyunu elbette PC ve Nintendo Switch, PS4 ve Xbox One’da oynamak mümkün. Oyunda diğer 41 oyuncuya karşı savaş büyücüsü olarak oynuyorsunuz.

Planetside 2

planetside 2

Planetside ile ilgili harika şeylerden ikisi elbette ücretsiz ve çok oyunculu olmasıdır. Geniş bir kitleye hitap eden oyun, tek bir oyunda 1200 kişiye kadar oynandığı için Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. En büyük çevrimiçi FPS oyunu demek yanlış olmaz. Oyunun temel dayanağı, her oyuncunun belirli bir alanı ele geçirmeye ve korumaya çalışmasıdır.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2, Vahşi Batı’da geçen açık dünya oyunlarından biridir. 2018 yılında PC’ye çıkan oyun, Van der Linde adlı bir çeteden gelen kanun kaçağı Arthur Morgan’ın hikayesini konu alıyor.

Apex Legends

apexlegends

Apex Legends, hem PC’de hem de konsolda oynanabilen en popüler ücretsiz oyunlardan biridir. Oyun, battle royale modu ile çalışır. Oyuncuların seçeceği karakterler farklı özellikler ve avantajlar getireceği için oyuncunun bu konuda dikkatli olması gerektiğini söylemeliyiz.

Counter-Strike: Global Offensive

counter-strike global offensive

Sekiz yıldır milyonlarca oyuncusuyla oyun dünyasını kasıp kavuran Counter-Strike: Global Offensive’i listemize almazdık. Daha önce ücretli olmasına rağmen oyunun kurucu şirketi, 2018 yılında çok oyunculu modunu ücretsiz hale getirmeye karar verdi.

Destiny 2

Destiny 2

Destiny 2, Bungie tarafından geliştirilen birinci şahıs nişancı oyunudur. Daha önce para ile satın alınan oyun, Bungie’nin kararıyla 2019 yılında ücretsiz hale geldi. Oyundaki genel görev, insanlığın geri kalanını uzaylı tehdidinden korumaktır.

Fortnite

Fortnite

Battle Royale türünde kült bir parçaya dönüşen Epic Games’in Fortnite oyununu henüz duymamış olabilir misiniz. Oyunda 100 farklı oyuncu ile aynı haritaya düşüyor ve topladığınız eşyalarla kendinizi geliştiriyorsunuz.

Forza Motorsport 6 Apex

Forza Motorsport 6 Apex

Sunduğu grafiklere göre ne kadar özgür sorusunu soran bir oyunla devam edelim. Forza Motorsport 6 Apex, adından da anlaşılacağı gibi bir yarış oyunudur. Farklı hava koşullarında farklı pistlerde 60 farklı araba kullanma imkanı sunuyor. Ancak bu seçenekleri açmak için bazı görevleri tamamlamanız gerekiyor.

Among Us

Among Us

Among Us’ı Steam gibi platformlardan indirip oynayabilirsiniz. Bir uzay gemisinde mahsur kalan astronotların “imposter”ları bulmaya çalıştığınız bir oyun. İlk çıktığında oldukça geri planda kalan oyun, YouTube kanallarının ve Twitch yayıncılarının ilgisiyle 2020 yılının en çok oynanan oyunlarından biri olmayı başardı.