TRT 4K biss şifresi

TRT 4K’da UEFA Euro 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası maçları şifreli yayınlayacak. Peki TRT 4K’nın güncel BISS şifresi nedir? Avrupa Kupası resmi yayıncısı TRT, gelen uyarıların ardından TRT 4K’yı şifreli yaptı. Diğer ülkelerdeki yayın haklarının sahibi olan kanalların şikayeti üzerine TRT’nin uydu yayını şifrelendi. Bu sayfada TRT’nin güncel BISS keyi bulabilirsiniz.

TRT 4K’nın Biss şifresi: 10 hane varsa 10 0000 0000 0000 – 12 hane varsa 1000 0000 0000

Eğer Biss keyi giremiyorsanız, uydu alıcınızdan frekans 11.767 (Dikey) ve 15000 polarizasyonu girerek TRT 4K’nın ikinci yayınını açabilirsiniz. Bu yayın şifresizdir.

Uydu antenine TRT 4K Biss keyi girme

Uydu antenine biss key girmek için yapmanız gerekenleri kısaca açıkladık. Her uydu alıcısının kendine özgü bir BISS menüsü bulunur. Sizin de sahibi olduğunuz uydu alıcısına göre doğru bir yolu takip ederek Biss keyi girmeniz gerekir.

Uydu alıcınızın BISS şifresi girme menüsünün nasıl açıldığını öğrenmek için şu şekilde Google’da arama yapın: “Uydu alıcısı markası ve modeli” veya “TV markası ve modeli” biss menüsü açma. Öncelikle uydu alıcınızın markasını ve modelini veya uydu alıcısı içinde bulunan bir televizyonunuz varsa TV markası ve modelini yazın ve ardından “Biss menüsü açma” ifadelerini yanına ekleyin ve Google’da arayın. Çok sayıda model olduğu için hepsine ait menü yolunu buraya eklemek yerine sizdeki cihaza göre menü açma yolunu nasıl bulacağınızı anlatmak istedik.