College Kings inceleme

Yetişkin görsel roman oyunlarından College Kings’i inceledik. Oyun, Undergrad Steve tarafından 5 Mar 2021’de Steam’de yayınlandı. Oyunun ilk bölümü ücretsiz, ancak ikinci bölümünü oynamak için bir DLC satın almanız gerekiyor. Biz burada her iki bölümü de oynayarak bir inceleme yaptık.

College Kings inceleme

Kadın romantizm seçenekleriniz, şimdiye kadar, genel oyun mekaniği açısından harika bir sınırda. Karakter kurmaya birazdan gireceğiz, ancak hepsi bir düzeyde başkahramanla ilgilense de, hepsi ondan aynı şeyi istemiyor. Seçimlerinize ve kişiliğinize bağlı olarak, bazıları romantizm için oldukça kolaydır ve bazıları size göre değildir.

Bu, bir ilişkiyi sadece bir oyun sonu hedefi olarak görmekten çok, mevcut romantik ve cinsel ilişkileri çok daha fazla yansıtıyor. Bu kesinlikle yetişkin/porno olayı olmak zorunda değil. Romantizm oyunlarının benzer mekanikleri kullanması ve olağan romantik mecazları güncellemesi bence gayet mantıklı.

college-kings-inceleme-2

College Kings oynanış

Ayrıca, bu dilek yerine getirme konusunda oldukça temelli olduğu için, başkaları öğrenmeden öylece yatıp kalkamayacağınızdan gerçekten keyif aldım. En iyi örneklerden biri, yurt odanızdan koridora çarparak tanıştığımız Aubrey adında bir kız.

Onunla gerçekten giyinik olarak tanıştığımızda, ilgisi açık bir ilişkiden çok sinsi bir kaçamak yapmaktır, bu yüzden kimsenin izlemediğini garanti edebileceği zaman genellikle sizi seks yapmaya davet eder. Bağlantılarınız konusunda ne kadar dikkatli olduğunuz önemli değil: birileri eninde sonunda öğrenecek.

Ayrıca oyunun altında yatan meta-anlatıyı da beğendim. Tek yapmanız gereken karar vermek. Üniversite, öğrencilerin hepsinin yetişkin olduğu, ancak birçok yönden eğitim adına yetişkinliğin tüm sorumluluklarından korunduğu tuhaf bir dönemdir. Bu, öğrenciler tarafından verilen kararların genellikle önemsiz olduğu ve kendilerinin yıllar sonra ortaya çıkmadığı anlamına gelir.

college-kings-inceleme-3

College Kings hikayesi

Romantizm seçeneklerinizden biriyle psikolojik bir sınav ve tesadüfen tanıştığımız üniversiteden mezun bir kadınla çok iyi yapılmış bir randevu sahnesi. Yaş, oyunda var olan bir şeydir ve öğrencilerle yetişkinler arasındaki fark, her gün yaptıkları seçimlerin önemsizliğine bağlıdır.

Bu dinamiği ve oyunun oyuncu kadrosu için hem olumlu hem de olumsuz olarak nasıl çerçevelediğini oldukça beğendim. Uğraştığınız konuların çoğu, özellikle de cinsel kaçamağa yol açanlar ciddi değildir. Popüler kültürde birçok nostaljik dürtüyü ve gençlerin tapınmasını besleyen şeyde bir özgürlük var. Bununla birlikte, birçok olumsuzluğun da tadına varırsınız. Negatif erkeksi klişeleri ödüllendiren zehirli ortamlar, bozuk bir üniversite etik kuralları lehine mazur görülen veya görmezden gelinen suç davranışları ve tüm oyunun tartışmalı bilinçaltı: cinsel taciz ve erkek şovenizmi.

Kahraman, kendisinden daha büyük kadınlarla flört etmeye çalıştığında bazı sorunlar ortaya çıkıyor. Açıkça görülüyor ki bu serseri, onun yaş aralığının dışındaki çoğu kadına yasadışı, anlık bir heyecan dışında sunacak hiçbir şeyi yok. Alışveriş sırasında tanıştığınız kadınların dışında, öğretmeniniz ve Julia ile olası yaş farkı romantizmlerinin çerçevelenmesine yardımcı olmaz.

college-kings-inceleme-4

College Kings grafik ve ses

Hikayenin özünde, kahramanın üniversitenin Alfa Erkek’i olarak yükselebileceği ve kendisini kurabileceği bu kardeşlikler arası dövüş yarışması var. Fikir, esasen, bir rakibin savunmasını veya hücumunu tanıdığınız ve buna göre tepki verdiğiniz bir Hızlı Süreli Etkinliktir. Sorun iki yönlü. İlk olarak, ne zaman tepki vereceğinize dair bir istem yoktur, bu nedenle eylemi kaydetmek için eyleminizi mükemmel bir şekilde zamanlamanız gerekir.

college-kings-inceleme-5

İkincisi, bu bir 3D Görsel Roman, yani animasyon hızı ve akışkanlığı bazen kötü olabilir. Kekemelik ve duraklamalar, seksi canlandırdıkları veya karakterlerin öpüşmeye gittiklerini gösterdikleri diğer sahnelerde sorun değil (garip ve yapmacık olmasına rağmen). Bazı dövüşler en iyisini umacaksınız. Zamanla oyunun daha da gelişebileceği aşikar.