En iyi futbol ayakkabıları

Birçoğumuz, bir spor salonuna katılarak veya tenis, boks, basketbol veya başka bir spor yaparak, geçen bir veya iki yıl boyunca bir fitness çalışmalarına katıldık. Ama hiçbir şey, en iyi kramponlarınızla birlikte parkta oynanan bir pazar sabahı futbol maçının yerini tutamaz. Sizi bir pazar sabahı Xavi veya Maradona’ya dönüştürmek için en iyi futbol ayakkabılarından bazılarına rehberlik ederek kafa karışıklığının bir kısmını ortadan kaldırmaya çalıştık.

En iyi kramponları satın aldığınızdan emin olmak için daha fazla satın alma tavsiyesi istiyorsanız, profesyonel futbolcuların giydiği kıyafetlerin yanı sıra, her tür oyuncu için krampon seçimlerimizi aşağıya ekledik.

1. Predator Mutator 20.1

krampon-1

Orijinal Predator ayakkabıları ilk olarak 1994 yılında piyasaya sürüldü ve Adidas geçtiğimiz yıl 25. yıl dönümü için bazı tasarımlarını yeniledi. 25 yıl sonra, ayağınız için düşük profilli, dengeli bir platform sunan Predator Mutator 20.1 serisi ile krampon hala üstün ve topu anında ağlara asmanızı sağlayacak bir Demonskin dış yüzeye sahip. Pogba bu ayakkabının bir hayranı ve kramponun üst ve dış tabanının hemen hemen aynı olduğu anlamına gelen bir tasarıma sahip, kumaş üst kısmı siz oynarken ayağınızı sarıyor.

2. Nike Mercurial Superfly VI Pro AG-PRO

krampon-2

Her krampon gerçek çim üzerinde kullanılmak üzere üretilmez, ancak çoğu üretici yapay sahaların yükselişini takip etti ve farklı yüzeyleri göz önünde bulundurarak yeni ayakkabılar tasarladı. Bu Nike tasarımı, şirketin “sahada patlayıcı hızlanma” sağladığını söylediği bir dış taban plakası ile suni çim için mükemmelleştirildi. Rakiplerine karşı hız patlamalarını kullanmak isteyen atletik bir tipseniz, bu sizin için olabilir.

3. Puma Footballer 20.1

krampon-3

Puma’nın evoKNIT teknolojisi burada devreye giriyor ve ayağınıza ergonomik olarak uyum sağlayan ve rahatsız edici bir uyum konusunda endişelenmemenizi ve bunun yerine önemli meseleye odaklanabilmenizi sağlayan bir krampon sağlıyor. İster topu çok kullanmaya odaklanmış hırslı bir oyuncu olun, ister tüm oyunu kendinizi utandırmadan bitirmek istiyorsanız, bu tür bir odaklanma her zaman kullanışlı olacaktır.

4. Adidas Copa 20.1

krampon-4

Adidas’a göre Copa, ilk dokunuşunuz düşünülerek tasarlandı, bu nedenle kendinizi pazar takımınızın Xavi’si olarak görüyorsanız, bu sağlam bir bahis gibi görünüyor. Şirketin bağcıksız ayakkabı serisinin bir parçası ve “ipek gibi pürüzsüz bir top teması” olarak tanımlanan şeyi sağlıyor. Esasen, ilk dokunuşunuz topu doğrudan oyundan çıkardığında, kendi yetenek eksikliğinizden başka suçlayacak hiçbir şeyiniz olmayacak.

5. New Balance Furon V6 Pro FG

krampon-5

Bir futbol ayakkabısı ile bir çift koşu çivisi arasında bir yerdedir ve savunucuları arkanızda bırakmak için mükemmeldir. Bu New Balance Furon v6 Pro FG, üst düzey konfor için Fit Weave esnemesinin yanı sıra çok yönlü çiviler ve hafif naylon kasayla harikadır. New Balance bu ayakkabıları şimdiye kadarki en gelişmişi olarak adlandırıyor.

6. Umbro Medusae 3 Elite

krampon-6

Umbro’nun ilk bağcıksız ayakkabısı olan Medusae 3, konfor ve tutuşa değer verir. Üretici, “darbe bölgesini” en üst düzeye çıkarmaya özellikle dikkat ediyor. Golcüler için bu ayakkabı şahane bir seçenektir.