En iyi cin markaları 2024

Sofistike bir sek martini veya ferahlatıcı ve efervesan bir cin ve tonik tercih ederseniz, cin seçiminiz kokteyli tanımlar. Cin seviyorsanız, her yudumda nasıl bir hikaye gibi gelişebileceğini bilirsiniz: Ardıç ana karakterdir, baharatlar, narenciye ve diğer aromatikler destekleyici rol oynar.

1. Broker’s London Dry Gin

Beefeater London Dry Gin

Önünde ardıç patlaması, ardından gevrek narenciye, etkileyici baharat ve topraklanmış kök tatları ile sizi vurur. Broker’s London Dry Gin’i tam bir duyusal deneyim sunuyor: iddialı ama pürüzsüz, güçlü ama dengeli.

2. Beefeater London Dry Gin

Broker's London Dry Gin

Broker’ın ciniyle karşılaştırıldığında, Beefeater ardıçta o kadar keskin veya ağır değildir. Hafif bir ardıç ve ön ladin vuruşundan sonra, Beefeater London Dry Gin dünyevi tatlılığa dönüşür. Gösterişli veya dikkat çekici olmayan klasik bir London Dry cininin mükemmel bir örneği olan Beefeater’ın aroması, içtiğinizde yavaşça açılır. Topraklılık, bitişte çiçek ve narenciye notalarına yol açar.

3. Beefeater 24

Beefeater 24

İlk yudumda, yoğun baharat, ladin ve ısı ile vurulursunuz, daha sonra çırçırın tüm karmaşıklığı tüm damağınızı doldurur ve güçlü biter. Ağız hissi neredeyse yağlıdır (yine iyi bir şekilde). Beefeater 24, giriş seviyesi cin değildir. Bu cin, güçlü lezzet ve ısıyı seven insanlar içindir.

4. Plymouth Gin Original Strength

Plymouth Gin Original Strength

Angelica ve orris köklerinin sağladığı tatlı, dünyevi lezzet, Plymouth Gin’de ardıcın hafiflemesine yardımcı olur (endişelenmeyin, yine de ardıcı tadabilirsiniz!). Sonuç, daha topraklanmış bir ruhtur. Bana göre Plymouth en kusursuz lezzet profiline sahip. Buradaki tarif ve işçilik, dengeye odaklanmış gibi görünüyor, ancak her bireysel lezzetin eşit statüye sahip olacağı şekilde değil. Bu cin pürüzsüz ve keyifli.

5. Seagram’s Extra Dry Gin

Seagram’s Extra Dry Gin

London Dry cin olmasa da, Seagram’s Extra Dry, fiyata göre şaşırtıcı derecede lezzetli. Seagram’s damıtılmış bir çırçırdır, bu damıtıcıların ikinci damıtmadan sonra daha fazla aroma kattığı anlamına gelir. Seagram’da özellikle ardıç ileri değil. Aslında narenciye, baharat, ardıç ve ısı eşit oranda gelir.

6. Tanqueray London Dry Gin

Tanqueray London Dry Gin

Cin içmeseniz bile, Tanqueray kelimesini duyduğunuzda muhtemelen ikonik yuvarlak yeşil şişeyi hayal edebilirsiniz. Bu, eski tarz cinlerin karakteristik özelliği olan ağızda hoş olmayan bir his ve yüzünüzde keskin bir keskinlik ile klasik ve iddialı. Ancak, uyumlu bir şekilde bir araya gelmek yerine bireysel lezzetler öne çıkıyor.

7. Hayman’s London Dry Gin

hayman’s london dry gin

Bir başka ağır ve ciddi cin Hayman’s, iddialı ardıç ve portakal kabuğu ile başlıyor. Daha sonra, dünyevi kök aroması, baharatlar ve narin çiçek tatlılığı ile dengelendiği ortada biraz yumuşar. Hayman’s London Dry, martini gibi yoğun cin bazlı, ileriye dönük içecekleri seven insanlar içindir. Tonik ile karıştırıldığından çok daha iyi parlar.

8. Sipsmith London Dry Gin

Sipsmith London Dry Gin

Çiçeksi ve hafif bir karaktere sahiptir ve içiciye hiçbir şekilde meydan okumaz. Ve bu mutlaka kötü bir şey değil! Çiçek notaları, martini içinde sessizken, Sipsmith’i tonikle karıştırdığımızda daha belirgin hale geldi ve sanırım limon sıkılması da bu lezzetin ortaya çıkmasına yardımcı oldu. İçmesi kolay bir cin arıyorsanız, Sipsmith sizin için olabilir.

9. Bombay Sapphire Gin

Bombay Sapphire Gin

Bombay Sapphire’in Bombay Dry’ın daha hafif ve daha narenciye versiyonu olması gerekiyordu. Ama tadımlarımızda Sapphire’in kök salmış topraklılığının damağa hakim olduğunu gördük. Narenciye bitişte ve tam zamanında gelir. Sapphire’in yeraltı lezzet profilinin tadını çıkarmanın en iyi yolu, onu kuru bir martini ile karıştırmaktır.

10. Bombay Dry Gin

Bombay Dry Gin

Bombay Dry baharatlı ve tozludur, eski bir kırık deri kulüp koltuğuna batarken içilmesi gereken bir cin. Temiz bir yüzey ile Bombay Sapphire gibi lezzetli ve köklü. Ancak Bombay Dry, orta damağa hakim olan çok daha fazla baharata, özellikle kişnişe sahiptir.