Spotify silinen çalma listesi geri getirme

Spotify’da bir çalma listesi oluşturmak ve özel bir çalma listesi görüntüsü ayarlamak oldukça zaman alan bir süreç olabilir. Yıllar boyunca müziğimi farklı türler, sanatçılar ve ruh hali çalma listelerinde küratörlüğünü yapmak için sayısız saat harcadım. Ancak, en sevdiğiniz çalma listelerinden herhangi birini yanlışlıkla veya hayal kırıklığıyla sildiniz mi? Ve o çalma listelerini geri getirebilmeyi ister miydin?

Pekala, sizin için iyi haberler var. Spotify tercih ettiğiniz müzik akışı hizmetiyse, bu makalede size silinen çalma listelerini nasıl kurtaracağınızı öğreteceğiz. Başlamadan önce, yalnızca son 90 gün içinde sildiğiniz çalma listelerini kurtarabileceğinizi belirtmekte fayda var. Bu nedenle, silinen bir çalma listesini 3 ay sonra geri yükleyemezsiniz. Bunun dışında, Spotify’da çalma listelerini nasıl kurtaracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Silinen Spotify Çalma Listelerini Kurtarma

1. Spotify’ın masaüstü uygulamasını veya mobil uygulamasını açın. Masaüstünde sağ üst köşedeki kullanıcı adınıza tıklayın. Açılır menü göründüğünde, “Hesap”ı tıklayın. Şimdi bir tarayıcıda Hesap Ayarları sayfanıza yönlendirileceksiniz. Alternatif olarak, masaüstünde direkt olarak bu bağlantıdan Spotify’ın çalma listesi kurtarma sayfasına da doğrudan erişebilirsiniz. Mobilde de aynı bağlantıyı kullanarak mobil tarayıcı üzerinden ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

2. Doğrudan bağlantıyı kullandıysanız kimlik bilgilerinizi kullanarak Spotify hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra, sol kenar çubuğundan “Çalma listelerini geri getir” bölümüne gidin.

3. Ardından, son 90 gün içinde sildiğiniz çalma listelerinin bir listesini göreceksiniz. Spotify, geri yüklemek istediğiniz çalma listesini kolayca bulabilmeniz için çalma listesinin başlığını, toplam şarkı sayısını ve silme tarihini gösterir. Kurtarmak istediğiniz Spotify çalma listesini bulun ve yanındaki “Geri Yükle” düğmesine tıklayın.

calma listesi geri getirme

4. İşte bu. Artık Spotify’ın masaüstü uygulamasında veya web oynatıcısında çalma listeleri bölümünün alt kısmında geri yüklenen çalma listesini göreceksiniz. Hızlı erişim için en üste gitmek üzere geri yüklenen bir çalma listesini tıklayıp sürükleyebileceğinizi söylemeye gerek yok.