En güzel düğün çiçekleri

En güzel düğün çiçeği listesi neredeyse sonsuzdur, bu nedenle çevre düzenlemeniz için mükemmel olması zorunludur. Bu çiçekler Avrasya ve Orta Asya kökenlidir ve yabani olarak yetiştikleri bataklık alanlara göre adlandırılır, ancak yetiştiriciler birçok farklı ortam için düğün çiçeği geliştirmiştir.

Bu büyüleyici çiçekler, birçok farklı çiçek türü, bol renk ve boyut ile birlikte gelir ve nihai bir seçim yapmayı zorlaştırır. Birini seçmeden önce, bu tür düğünçiçeği türlerini düşünün.

Acem Düğün Çiçeği

dugun-cicekleri 1

Acem düğün çiçeği, kırmızı, pembe, mor, sarı ve beyaz dahil olmak üzere birçok renkte bulunan güneşi seven bir bitkidir. Mayıs ve Haziran aylarında yaklaşık 50 cm boyunda büyüyen saplarda haşhaş benzeri çiçekler üretir. Nemli kalmayı seven bu seçenek, 30 cm yüksekliğe kadar bir höyükte büyüyen ince kesilmiş, maydanoz benzeri yapraklara sahiptir. Toprak son derece iyi drene olmazsa, boru şeklinde büyüyen bu bitki için kök çürüklüğü bir sorun olabilir.

Sürünücü Düğün Çiçeği

dugun-cicekleri 2
Fotoğraf lisansı: Anthony Brown

Sürünücü düğün çiçeği, topraktan yeterli besin alırsa tam gölgede büyür, ancak güneşli bir yeri tercih eder. Her bitki 30 cm’den daha uzun büyümek için mücadele eder, ancak 90 cm genişliğe kadar yayılacaktır. İlkbaharın ortasından sonuna kadar 2.5 cm’e kadar parlak sarı, beş yapraklı çiçekler üretir. Üzerinde yüründüğünde bile gelişebilen bu bitki, kartreuse ve altın tırtıklı, kar tanesi benzeri yapraklara sahiptir.

Arpacıksalebi

dugun-cicekleri 3

Arpacıksalebi bazıları tarafından bir ot olarak görülür, ancak doğru durumda güzel bir bitki olabilir. Bu seçenek, yaklaşık 9 cm boyunda bir höyük oluşturur ve 23 cm yüksekliğe kadar çiçek sapları üretir. İlkbaharın başlarında, sıcak yaz günleri gelene kadar süren küçük şakayık benzeri çiçek başları oluşur. Bir kez dikildikten sonra, bu çok yıllık, neredeyse hiç bakım gerektirmeden yıllık olarak geri gelir.

Bloomingdale

Ranunculus asiaticus Bloomingdale’deki çift, hercai menekşe benzeri çiçekleri seveceksiniz. Bu seçenek sarı, kırmızı, pembe, turuncu, altın, mor ve beyaz renklerde mevcuttur. Bu seçenek, bahar çiçekleriniz solmaya başladığında ve yaz çiçekleriniz şovlarını sergilemeye başlamadan önce, ilkbaharın sonlarında 10 cm’e kadar çıkabilen çiçekler açar. En iyi çiçekleri elde etmek için bu seçimi tam güneşte ekin.

Cloni Success Hanoi

Özellikle kesme çiçek aranjmanları ve buketler için çiçek yetiştirmeyi seviyorsanız Ranunculus asiaticus ‘Cloni Success Hanoi’ye bayılacaksınız. Erken ilkbahar fildişi-allık çiçekleri, yeşil bir merkez ortaya çıkarmak için açılır. Bu seçenek, hafif asidik toprakta güneşli bir yeri tercih eder. Bu çiçekler, sonbaharda ekmeniz gereken kromlardan büyür. Kök çürüklüğü bir sorun olabilir, bu nedenle Hanoi’nizi yerleştirdiğiniz yerin çok iyi drenaja sahip olduğundan emin olun.

Tomer Picotee Düğün Çiçeği

Genellikle baharın gülü olarak adlandırılan tomer picotee düğünçiçeği genellikle yapraklarının en üstünde ve merkezlerinde leylak ile beyazdır. Bu seçenekteki çiçekler, eski dünya güllerine çok benziyor, ancak bu bitkilerin yetiştirilmesi çok daha kolay. Daha sıcak iklimlerde, erken ilkbahar çiçekleri için soğanları sonbaharda ekin. Daha serin bir iklimde yaşıyorsanız, son dondan sonraya kadar bekleyin ve bu seçeneği bir yaz çiçeği olarak büyütün.

Butter Popcorn Düğün Çiçeği

Tereyağlı patlamış mısır Düğünçiçeği’nin sarımsı yeşil yapraklarını seveceksiniz çünkü üzerinde ayaz yeşil lekeler var. Bu toprak örtüsü seçeneği, ilkbaharda parlak sarı çiçekler üretir. Diğer uzun ömürlü bitkiler arasında dikmek için ideal bir seçenektir. Tam gölgede büyüyecek olsa da günde en az altı saat güneş ışığı almayı tercih eder. Hemen hemen her toprak koşulunda büyüyecektir. Sürünecek, bu yüzden onu kontrol altında tutmaya çalışın.

Lyallii Düğün Çiçeği

Ranunculus lyallii, düğünçiçeklerinin en uzun türlerinden biridir. Genellikle yaklaşık 90 cm uzunluğa ulaşan bu bitki, zambak yaprağı benzeri çiçekler üretir. Her çiçeğin genellikle beyaz olan 20’ye kadar yaprağı olabilir. Beyaz, bu düğün çiçeğinin koyu yeşil kösele yapraklarıyla tam bir tezat oluşturuyor. Bu seçim gölgeli koşullarda büyüyecek olsa da, canlı çiçeklerini üretmesi güneşe bağlıdır. Bir yarığa veya büyük bir kayanın yanına dikildiklerinde genellikle gelişirler.

Maché White Düğün Çiçeği

Mache beyaz Düğünçiçeği üzerindeki çift beyaz çiçek muhteşemdir. Bu bitki ince kesilmiş yeşil yapraklar üretir. Bu bahar gafları, sıcaklıklar yazın en yüksek seviyelerine ulaşmaya başladığında uykuda kalacak. Ara sıra bitkilerinizi sulamayı unutursanız, bu seçenek sizin için mükemmel olabilir çünkü çöl ortamında büyür. Daha sıcak iklimlerde, daha soğuk havalarda ilkbaharda toprağın donma noktasının üzerine çıkmasını beklemeniz gerekirken, bu seçeneği sonbaharda ekin.

Snow Buttercup

Soğuk iklimlerdeki bahçıvanlar kar düğün çiçeğini düşünmek isteyeceklerdir. Yaklaşık 15 cm boyunda büyüyen bu çiçek, yaz aylarında koyu sarı çiçekler üretir. Her çiçeğin beş yaprağı ve koyu kahverengi tüylü sepals vardır. Bu seçenekteki yeşil saplar çok kalın. Bu seçenek, yeni bitkiler üreten tohumlarla birlikte tohum verecektir, bu nedenle, bunun olmasını istemiyorsanız, bitmiş çiçekleri bitirdiğinizden emin olun.

Early Wood Buttercup

Böbrek yaprağı veya küçük yaprak düğün çiçeği olarak da adlandırılan bu seçenek, yaklaşık 60 cm boyunda büyür, ormanlık bahçeler için mükemmeldir. Ranunculus aile üyelerinin çoğunun aksine, gölgeli bir alanı ve sürekli nemli tutulmayı tercih eder. Bu bitkinin yeşil kalp şeklinden böbrek şeklinde yaprakları 7.5 cm’e kadar olabilir. Bu bitkinin içi boş gövdelerinin uç ucunda üç ila 50 sarı çiçek belirir. Çiçeklerin kendilerine özgü bir yumurta şekli vardır.