Makarnadan kolye nasıl yapılır?

Sadece makarna düşüncesi bile herkesin ağzında sular akmasına neden olabilir. Mutfağınızda büyük bir makarna stoku varsa, bir sonraki kolye yapma maceranız için boncuk getirmenize gerek olmayabilir. Çeşitli şekil ve renklerde gelen sayısız makarna çeşidiyle çocuklar için ilginç bir mücevher işi yapma konusunda kendinize güvenin.

Gerekli malzemeler

  • Pişmemiş makarna (özellikle içi boş olanlar)
  • Kilitli torbalar
  • Bir pamuk ipliği veya ipi
  • Gıda boyası
  • Sürtme alkol
  • Tepsi
  • Doku Kağıtları

Adım adım talimatlar

Kurutulmuş makarnayı kilitli poşetlere koyun.

makarna kolye 1

Torbalara 2 ila 3 damla gıda boyası ve 1 damla alkol ekleyin. Onları kapatın ve her bir makarna parçası tamamen kaplanana kadar iyice çalkalayın.

Mendil kağıtlarını tepsiye yerleştirin ve üzerine renkli makarnaları kuruması için boşaltın.

makarna kolye 2

Pamuk ipliğini istediğiniz uzunlukta kesin ve makarna parçalarını tek tek dizmeye başlayın.

makarna kolye 3

Sonuna ulaştığınızda ipin her iki tarafını da bağlayın.

makarna kolye 4

Kolye baharın huzur veren renkleriyle dolup taşmış gibi görünmüyor mu? Bu benim anneme hediyem.

Makarna Kolyesi Fikirleri

İpliğin uzunluğunu kısaltın ve benzer şekilde sevimli dirsek kolyeler ve bilezikler yapın. Sonuçta, neden sadece boyun için yapalım ki?

Makarna parçalarının yer yer birkaç boya darbesi kolyeye büyüleyici bir dokunuş katıyor. Gıda boyalarından hoşlanmayanlar için yenilebilir boncukları sulu boyalarla tasarlamak daha iyi bir seçenek olabilir.

Anneler Günü veya Sevgililer Günü olsun, makarna kolyesini hediye olarak sunmak için sayısız fırsat vardır. Farklı makarna çeşitlerini minik cam boncuklar, mini ponponlar veya işinize yarayacak herhangi bir şeyle karıştırıp eşleştirebilir, benzersiz kolye modelleri oluşturabilirsiniz.