Çikolata köpekleri öldürür mü?

Köpeklerin vücudu, çikolatadaki köpekler için toksik olan yüksek kafein ve teobromin seviyelerini kaldıramaz. Ortalama büyüklükteki bir köpeğin kötü bir reaksiyon göstermeden önce yemesi gereken çikolata miktarı köpekten köpeğe ve çikolatanın türüne göre değişir.

Çikolata, teobromin içerdiği için köpekler için zehirlidir. İnsanlar teobromini kolayca metabolize eder, ancak köpekler onu çok daha yavaş işleyerek sistemlerinde toksik seviyelere yükselmesine izin verir. Çikolatanın köpeğiniz için potansiyel toksisitesi, çikolatanın türüne, tüketilen miktara ve köpeğinizin büyüklüğüne bağlıdır. Yeterince büyük miktarlarda çikolata ve kakao ürünleri köpeğinizi öldürebilir.

Birçoğumuz çikolatayı severiz, ancak çikolata ne kadar koyu ve acı olursa, yavrularınız için o kadar tehlikeli olduğunu biliyor muydunuz? Ve köpeğiniz yanlışlıkla zulanızı patlatırsa ne kadar fazla çikolata yemeleri durumunda ölürler? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir köpeği ne kadar çikolata öldürebilir?

Daha büyük bir köpek, kötü etkilere maruz kalmadan önce küçük bir köpekten daha fazla çikolata yiyebilir. Az miktarda çikolata, muhtemelen köpeğinize kusma veya ishal ile mide rahatsızlığı verir.

Köpeklerin her kilosu için 3.5 gr bitter çikolata ve 14 gr sütlü çikolata yemeleri durumunda tedavi olmaları gereklidir.

Bir köpeği ne kadar bitter çikolata öldürebilir?

Bitter çikolatadaki yüksek teobromin seviyesi, bir köpeği zehirlemek için çok küçük bir miktarın yeterli olduğu anlamına gelir. 44 kiloluk bir köpeği zehirlemek için 30 gramdan daha az bitter çikolata yeterli olabilir.

Kakao ve bitter çikolata en yüksek seviyeleri içerirken, sütlü çikolata ve beyaz çikolata en düşük seviyeleri içerir. Herhangi bir miktarda bitter veya bitter çikolata ile uğraşıyorsanız, dikkatli olun.

Kakao Yağı köpekler için zehirli midir?

Kakao yağı, kakao bitkisinin ucundan elde edilen doğal bir üründür. Bitkinin ucu çikolata likörüne öğütülür ve bundan kakao yağı çıkarılır. Kakao yağı, çikolatada köpekler için toksik olan kimyasal olan teobromin düzeyini minimum düzeyde içerir veya hiç içermez.

Bununla birlikte, losyonlarınız ve balsamlarınız genellikle köpeğinizin alerjik reaksiyon gösterebileceği başka maddeler içerir, bu nedenle losyonunuzu uyguladıktan sonra köpeğinizi okşamadan önce ellerinizi iyice yıkayın.

Çikolata köpekler için neden zehirlidir?

Çikolatanın toksik bileşeni teobromindir. İnsanlar teobromini kolayca metabolize eder, ancak köpekler onu çok daha yavaş işleyerek sistemlerinde toksik seviyelere yükselmesine izin verir.