En iyi votka markaları

Votka şişelerinizi bir barda iyi bir şekilde sergilemeyi veya dondurucunuzda soğutmayı tercih edebilirsiniz, ancak ilk hedefiniz en iyi votkayı seçmek olmalıdır. Dünyanın her yerinden onlarca farklı votka seçeneğiyle, seçenekleri en iyi votkalara ve en iyi votka markalarına kadar daraltmak bunaltıcı olabilir. O halde, biraz votka istihbaratıyla sizin için uğraşma işini yapmamıza izin verin.

Votka çoğunlukla su ve fermente edilmiş tahıl tanelerinden (çavdar, buğday, arpa, pirinç ve mısır vb.) oluşur, ancak patates, kinoa, üzüm, elma ve hatta sütten damıtılabilir. En iyi votkalar, pahalı, lüks votka markaları, ucuz (ama iyi) votkalar, aromalı votkalar var ve bir de en iyi votkalar var. Votkanızı sade mi tercih edersiniz? Sorun değil! Aşağıda bol miktarda pürüzsüz yudumlayan votka bulunmaktadır.

1. Belvedere Vodka

Belvedere Vodka

Votkayı (Polonyalılar mı yoksa Ruslar mı) gerçekten icat ettiği konusundaki büyük tartışmalar sürerken, bu Polonyalı giriş kesinlikle dondurucunuzdaki bir yeri hak ediyor. Dankowskie Gold çavdarından hazırlanmış ve dört kat damıtılmış bu ultra premium votka, “pürüzsüz” kelimesinin tanımıdır.

2. Grey Goose

Grey Goose

Fransız kış buğdayı ve Konyak bölgesinden gelen su ile yapılan bu Fransız votkası, piyasaya çıkan ilk süper premium votkalardan biriydi. Kızarmış notaları ve baharat ipuçlarının kremsi bir sonla birleşmesi ile neden klasik kaldığını anlamak kolay.

3. Absolut

Absolut

Absolut gibi bir ana markanın yerel kaynaklı bir soyağacıyla geldiğini düşünmeyebilirsiniz, ancak marka, damıtmaya giden buğday ve sudan paketlediği cam şişelere kadar her şeyi İSveç’teki ana üssünün çevresinden üretmeye çalışıyor. Ultra lüks Elyx serisi, martini ve diğer votka ileri kokteyl uygulamaları için mükemmel olan ekstra pürüzsüz bir ruh yaratmak için tek bir yerden gelen tahıllardan elde edilir ve eski bir bakır imbikte manuel olarak damıtılır.

4. Hangar 1 Straight Vodka

Hangar 1 Straight Vodka

Bu Kaliforniya votkası (İkinci Dünya Savaşı döneminden dönüştürülmüş bir uçak hangarında damıtılmıştır), damakta meyve ipuçları ve burunda çiçeklerle pürüzsüz bir ruh için şarap üzümleri ve Ortabatı tahıl karışımı kullanılarak yapılır.

5. Chopin Potato Vodka

Chopin Potato Vodka

Son yıllarda yaratıcı votka malzemelerinin pazara girmesine rağmen, patates tarzın klasiklerinden biri olmaya devam ediyor. Şaşırtıcı derecede kremsi bir ağız hissi ve tatlı elmanın ipuçlarını güzelce çalan toprak notaları ile bu Polonya votkası, patates votkasının neden bir ikon haline geldiğini gösteriyor.

6. Smirnoff No. 21 Vodka

Smirnoff No. 21 Vodka

1864’te Rusya’da kurulan bu votka, ağızda kolay içim hissi ve nötr tat profili (üç kez damıtılmış ve on kez filtrelenmiştir) sayesinde dünyanın en çok satanı olmaya devam etmektedir, bu da herhangi bir kokteylde zahmetsizce eşleşmesini sağlar. Sizi asla yarı yolda bırakmayacak bir votka arıyorsanız, bu şişe yenilmez.

7. Haku Vodka

Haku Vodka

Patates ve buğday, en yaygın votka kaynaklarından bazıları olabilir, ancak bunlar yalnız değildir. Örneğin, benzersiz hafif ve taze bir tat için filtrelenmiş %100 beyaz Japon pirinci ve bambu kömüründen yapılan bu Japon votkasını ele alalım.

8. Ketel One Vodka

Ketel One Vodka

Üç yüzyıllık Hollandalı aile damıtma geleneğinden ilham alan bu buğday votkası, modern kolon damıtma ile ve markanın adını verdiği kömürle çalışan bakır imbiklerin bir kombinasyonu kullanılarak oluşturulmuştur. Bir miktar narenciye ve sadece bir tatlılık dokunuşu, klasik votka kokteyli için uygun olan uzun bir bitiş sağlar.

9. Prairie Organic Vodka

Prairie Organic Vodka

Diyetinizi organik ve GDO’suz tutuyorsanız, neden bar arabanızı da bu şekilde istemiyorsunuz? Sadece herbisit veya böcek ilacı kullanılmadan yetiştirilen organik mısırdan yapılmayan bu Minnesota yapımı votka ile biraz daha kolay, aynı zamanda tüm kokteyllerinizde lezzetli olacak.

10. Tito’s Handmade Vodka

Tito's Handmade Vodka

Austin’de, Teksas’ın yasaklamadan bu yana ilk yasal damıtım tesisinde hazırlanmış olan bu mısır bazlı votka, votka sahnesinde nadir görülen klasik çömlek damıtım yöntemini kullanır. Tadı biraz tatlıdır ve dengeleyen bir karabiber notasına sahiptir.