Ekolin tekniği nedir?

Ekolin tekniği ile boya yapmak istiyorsunuz, ancak nasıl başlayacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Ekolin kalemler keçeli kalem gibi görünürler ancak mürekkebi bir tür sulu boyadır. Kalemlerinizi normal bir keçeli kalem gibi kullanabilir veya su ekleyerek sulu boya tabloları oluşturabilirsiniz. Bu kalemlerin diğer kalemlere kıyasla kalın bir ucu vardır, bu nedenle onları çizmek veya yazmak için kullanıyorsanız daha kalın çizgiler ve renklendirme için kullanımı uygundur.

Ekolin tekniği temel bilgiler

Gölge adı için kalemin numarasını ve altını kontrol edin. Ekolin kalemlerinin hepsi numaralandırılmıştır ve bu sayı bir renk tonuna karşılık gelir. Sayı tipik olarak bir renk örneğinin üzerine kalemin ucunun yanında yazdırılır. Ek olarak, kalemin alt tarafında siyah harflerle gölgenin adını arayın. Ekolin fırça kalemleri 59 renkte gelir ve ayrıca bir blender kalemi de alabilirsiniz.

Kaleminizin akmaması için kalın bir kağıt seçin. Ekolin kalemleri mürekkebe aşırı derecede doymuş olduğundan ince kağıttan akabilirler. Tam bir çizim yapmadan önce, kullanmayı planladığınız kağıt üzerinde kalemlerinizi test edin. Genel olarak, en az kartvizit kadar kalın bir kağıt idealdir. Sulu boya yapmayı planlıyorsanız, suluboya kağıdı kullanmak en iyi sonucu verecektir. Mürekkebe su eklemeseniz bile, ince kağıtların kalemdeki sıvıdan yırtılabileceğini veya boncuk boncuk olabileceğini unutmayın.

Bir işaretleyici kullanır gibi kalemlerinizle renklendirin. Ekolin kalemleri işaretleyici olmasa da, işaretleyicilere benzer şekilde çalışırlar. Ancak, muhtemelen rengin daha zengin olduğunu fark edeceksiniz ve işaretleyicilerle mümkün olmayan Ekolin kalemleri karıştırabilirsiniz. Çizmek ve renklendirmek için kalemlerinizi normal bir işaretleyici gibi tutun. Üreticilerin aksine, Ekolin kalemlerinizdeki rengin, çiziminiz kuruduktan sonra bile ıslanırsa çalışacağını ve karışacağını unutmayın. Eğer varsa, renkleri seyreltmek veya birleştirmek için blender kalemini kullanın.

Bazı Ecoline fırça kalem setleri bir blender kalemi içerir. Bu kalem renkleri aydınlatır, rengi sayfanın etrafına yayar ve birden çok rengi bir araya getirir. Degrade renkler veya sulu boya görünümü oluşturmak için blender kaleminizle oynayın. Örneğin, ortada mor oluşturmak için kırmızı ve mavi mürekkep lekelerinin kenarlarını birleştirmek için blender kaleminizi kullanabilirsiniz. Bir parça hurda kağıda vuruşlar yaparak blender kaleminizdeki fazla mürekkebi çıkarın. Kalem temizlenene kadar karalamaya devam edin.