Erkek kaş nasıl kesilir?

Bu makalede erkeklerde nasıl kaş kesileceğine bakıyoruz. Gözleriniz ruhun penceresiyse, kaşlarınız da perdedir. Kaşlarınız iyi olduklarında, yüzünüzü vurgular ve gözlerinizin çok daha çekici görünmesini sağlar. Kötü olduklarında dikkat dağıtır.

Erkeklerin kaşları, kadınların kaşlarına göre daha dolgun ve daha fazla kıllı olma eğilimindedir. Kaşlarınızın şişmesi ve kalınlaşması durumunda iyi bir bakımla onları yeniden göz alıcı hale getirebilirsiniz.

Kaşların farklı uzunlukları olabilir ve nihayetinde çığırından çıkabilirler. Kötü kıllar kaşların şeklini cılız gösterebilir ve tek kaş sorunundan bahsetmiyoruz bile. Hemen ağda salonuna koşmanıza gerek yok, bu basit adımlarla evde kaşlarınızı ince ve düzgün tutmak çok kolay.

1. Kaşlarınızı Fırçalayın

Bir bıyık tarağı kullanarak kaşlarınızı yukarı doğru fırçalayın, böylece tüyler alnınıza doğru bakacak şekle gelecektir. Bu, hangi tüylerin daha uzun olduğunu ve hangilerinin kaşlarınızın doğal üst çizgisinin ötesine uzandığını görmenize yardımcı olacaktır.

Kaşlarınız inceyse tarak yerine maskara aplikatörü kullanın. Daha sıkı kıllar, bir tarağın gözden kaçırabileceği daha ince tüyleri yakalamaya yardımcı olur. Gerçek bir rimel fırçası kullanmak zorunda değilsiniz, temiz aplikatör çubuklarını kendiniz satın alabilirsiniz.

kas boyutu

Burnunuzun her iki tarafından bir kalemle şaklarınızın bitmesi gereken yeri dik olarak tespit edebilirsiniz. Dış taraftan kaşların bitmesi gereken noktayı bulmak için aynı kalemi gözünüzün dış tarafına doğru uzatarak tespit edebilirsiniz.

2. Uzun Olanları Kırpın

Kaş kıllarınız mümkün olduğunca dikey olacak şekilde fırçalandıktan sonra, kaşlarınızın üst çizgisinin ötesine uzanan kılları hassas bir şekilde düzeltmek için küçük bir makas kullanın.

Doğal çizgiyi bir kılavuz olarak kullanın ve kaşın ortasına girmeyin, aksi takdirde bir delik açma riskine girersiniz. Buradaki amaç, güzel bir standart şekli oluşturmaktır.

3. Bir Düzeltici ile Hacim Çıkarın

Makas, kaşların dağınık görünmesine neden olabilecek hatalı tüyleri kesmek için genellikle yeterlidir, ancak özellikle kalın kaşlarınız varsa, özel olarak tasarlanmış bir kaş düzeltici kullanışlı olacaktır.

Kaşlar için özel olarak yapılmış bir düzeltici aldığınızdan emin olun. Düzelticiyi, her şey tek tip bir uzunluk elde edene kadar, tüylerin işaret ettiği şekilde kaşlarınızın üzerinde nazikçe hareket ettirin.

4. Kaşlarınızı Cımbızla Temizleyin

Artık kaşlarınız kesildiğine göre, bir çift cımbızla çevredeki tüylere saldırın. Unutmayın, kaşları şekillendirmeye çalışmıyoruz, sadece temizliyoruz.

Kenarlarda ve burnunuzun ortasında (tek kaş bölgesi) olduğu gibi kaşların dışında kalan izole tüyleri alın. Cımbız, gezinmesi zor bir alanda etkili bir şekilde yapılması zor olan tıraştan daha iyidir.

5. Jel Sürün

Aykırı tüyleri cımbızla temizledikten sonra, budama alanlarını temizlemek için yüzünüze su sıçratın. Kaşları pürüzsüzleştirmeye yardımcı olacak şeffaf bir kaş jeli uygulayın, böylece herhangi bir renk eklemeden tek tip ve parlak görünecekler.