Her gece bir kadeh şarap içmenin faydaları

Şarap, ölçülü alındığında mükemmel faydalar sağlar. Bir kadeh şarabın size sağladığı 8 faydayı keşfedin.

Şarap, ölçülü alındığında mükemmel faydalar sağlar. Yatmadan önce bir kadeh şarabın yarattığı etkiyi göz önünde bulundurun, daha fazlasını öğrenmek ister misiniz?

Gece boyunca bir kadeh şarabın faydasını birlikte keşfedelim!

1. Çeşitli kanser türlerinin riskini azaltmaya yardımcı olur. Ilımlı bir şarap tüketimi, prostat, akciğer ve meme gibi farklı kanser türlerini azaltmaya yardımcı olabilir.

2. Kardiyak mortaliteyi azaltabilir. Harvard araştırmacılarına göre orta derecede şarap içen kişilerin kalp krizi geçirme olasılığının daha düşük olduğu sonucuna varmıştır.

3. Beyin sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur. Çeşitli araştırmalar, resveratrolün (şarapta bulunan bir bileşik), beyin yaşlanmasını geciktirerek Alzheimer veya bunama olasılığını azaltmaya yardımcı olduğunu göstermektedir.

4. Kemiklerin güçlendirilmesini sağlar. Çeşitli araştırmalar, şarap içmenin kemik yoğunluğu üzerinde olumlu bir etkisi olduğu için özellikle kadınlarda daha az kemik kütlesini kaybetmeye yardımcı olduğunu göstermektedir.

5. Körlüğü önler. Resveratrol, körlüğe neden olan gözdeki kontrolsüz kan damarı büyümesini durdurmaya yardımcı olur.

6. Yaşlanmayı geciktirebilir. Kırmızı şarap, yaşlanma sürecini geciktirmeye yardımcı olan vazodilatör özelliklere sahiptir.

7. Kolesterolü düşürebilir. Kırmızı şarabın antioksidan etkisi, anti-inflamatuar etkiye sahiptir, kolesterol seviyelerini düşürür ve metabolizmayı iyileştirir.

8. Mükemmel bir kas gevşetici görevi görür. Şarap ve üzümün bileşenleri, kas gevşetici görevi görerek, yoğun bir günün ardından stres ve kaygıyla savaşmaya yardımcı olur. Unutmayın: Alkollü içecekleri aşırı tüketmek zararlıdır.

Bazen iyi bir şarap seçmek zordur. Endişelenmeyin, burada mükemmel kalitede birini seçmeniz için bazı anahtarlardan bahsedeceğiz. Etiketi iyi okuyun. Bu, şişeyle ilgili ilk yaklaşımınızdır. Hasadı, türü, bölgesi ve çeşidi hakkında iyi tanımlar. Uygun şarap rengi nedir? Ne çok yoğun ne de çok hafif. Kırmızımsı renklere sahip şarap, keyif için en iyi koşullarda olandır.