Evime jakuzi yaptırmak istiyorum – Jakuzi çeşitleri ve maliyeti

Evde bir jakuzi yaptırmanın en dikkat çekici yanı estetiği olsa da, asıl ilgi çeken iç mekana uyumudur. Bunlar, sizin için en iyi jakuziyi seçmeniz için ana özelliklerdir. Sonuç olarak banyonuzu bir spaya dönüştürün! Ay daha ne isterim ki?

Jakuzi nedir? Jakuzi nasıl seçilir Küvet jakuzi sistemleri hakkında bilgiler. Jakuzi seçerken diğer faktörler. Hidromasajlı küvetlerin aksesuarları ve tamamlayıcıları. Jakuzi nasıl çalışır? Jakuzi kurmanın maliyeti nedir?

Jakuzilerin tonlarca faydası vardır. Sadece rahatlamanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sağlığınız için de faydalıdırlar. Bu yazıda, bir jakuzi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken her şeyi ve satın alma önerilerini inceleyeceğiz. Banyoyu yenilemeyi veya küveti değiştirmeyi düşünüyorsanız, okumaya devam edin!

Jakuzi nedir?

Hidromasajlı küvet, içinden su ve/veya basınçlı havanın çıktığı, hoş bir masaj sağlayan nozullar veya jetler ile donatılmış bir küvettir. Modern banyolarda bu bir trend. Bu teknik, sıcak su ile jetlerin uyguladığı basıncın kombinasyonundan oluşan hidroterapi olarak bilinir.

Stresi ve yorgunluğu azaltmak için mükemmel bir elementtir ancak daha birçok avantajı vardır. Bunlar, spa küvetinin sunduğu terapi türüne bağlıdır. Bunu size açıklıyoruz.

Jakuzi tipleri

Banyonuzdaki alana veya tasarıma göre şekillendirilecek şekle ek olarak, her birinin farklı sağlık yararları olduğundan, hangi tip jakuzinin sizin için en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olacak bazı teknik özellikler vardır.

Hava sistemi: Hava, küvetin tabanına yerleştirilmiş nozullardan çıkar ve hafif bir masaj sağlar. Kabarcıklar küvet boyunca eşit olarak üretilir. Faydaları arasında bacaklar, ayaklar ve boyun bölgesindeki rahatsızlık ve yorgunluğu azaltmak, vücudu rahatlatmak için en uygun sistemdir.

Su / hava sistemi: Küvetin duvarlarına yerleştirilen jetlerden basınçlı su ve hava karışımı çıkar ve kuvvetli bir masaj sunar. Kas aşırı yüklenmesini azaltmanız ve dolaşımı teşvik etmeniz gerekiyorsa bu tür jakuziyi seçin. Selülitle mücadelede ve sarkmayı önlemede de faydalıdır.

Su / hava + hava sistemi: Bu tip hidromasajlı küvetler önceki ikisini birleştirir, böylece tabanda su yayan jetler ve duvarlarda su ve basınç altında havayı yansıtan jetler bulunur. Bu küvetlerin en büyük avantajı, bir öncekinin iki etkisini aynı masajda sunmaları ve ayrıca birini veya diğerini seçme seçeneği sunmalarıdır.

Küvetinizi seçerken sunduğu köpük sistemine ek olarak jetlerin konumunu ve miktarını da kontrol edin, çünkü ne kadar çok jet varsa masaj o kadar eksiksiz olacaktır.

Jakuzi seçerken diğer faktörler

Birkaç çeşit küvet vardır, ancak seçiminiz banyonuzun boyutuna ve şekline ve ayrıca kullanılabilir alana bağlı olacaktır.

Dikdörtgen: En yaygın olanıdır ve her tür banyoya, hatta küçük olanlara bile en iyi uyum sağlayanıdır. Gömülü veya bağımsız olabilirler.

Çeyrek Daire: Banyolarda çok çarpıcı bir etki sunuyor ve yanlara eşya yerleştirebilmek çok rahat. Genellikle bir köşeye gömülürler.

Asimetrik: Modern banyolar için. Düzensiz olana sahipler, bu nedenle tasarımları genellikle özgürdür.

Hidromasajlı küvetler için en yaygın kullanılan malzemeler, hem çok dayanıklı hem de yalıtım kapasitesine sahip akrilik ve polyester reçinedir. Cam kenarlı, daha modern ve inanılmaz efektli olanları da var, ancak yan jetleri yok.

Banyodan gelen gürültüyü hesaba katmasak da, jakuzinin suyu ve havayı pompalayan bir motoru olduğunu ve bu nedenle her zaman biraz ses çıkaracağını unutmayın. Küvet seçmeden önce desibel seviyelerini kontrol edin.

Hidromasajlı küvetler veya jakuziler iki dezenfeksiyon sistemine sahip olabilir: otomatik ve manuel. Birincisi, dezenfeksiyon yapan ve tüpleri kurutan küvet tarafından kontrol edilir. Öte yandan, manuel olarak yapmanız gerekiyorsa, belirli bir dezenfektan dökmeniz ve ürünün talimatlarını izlemeniz gerekecektir.

Jakuzi nasıl çalışır?

Jakuziler çok keyifli masajlar ve sizi rahatlatacak her türlü hizmeti sunuyor. Bunun için suyu ısıtmak, hava ile birlikte küvete enjekte etmek ve filtrelemekle görevli çeşitli elemanlara sahiptir. Böylece jetler tarafından enjekte edilen suyun ısıtılmasından ve sıcaklığının korunmasından sorumlu bir elektrikli ısıtıcıya sahiptir. Su, küvetteki suyu emen filtre pompasından geçer, filtrelerden geçirerek temizleyerek tekrar enjekte eder.

Jakuzi kaç para ve jakuzi kurmanın maliyeti nedir?

Pek çok modeli ve pek çok ölçüsü var ama rahat bir yer istiyorsanız uzanacak kadar büyük olmalı. Dikkate almanız gereken birkaç önlem vardır: banyoda sahip olduğunuz alana göre belirlenecek olan üst uzunluk; rahat olması için minimum 120 cm olacaktır. Yarım daire olanlar, çapraz olarak yerleştirilse bile bacakların uzamasına izin vermelidir.

Jakuzi veya jakuzinin kendisinin fiyatına ek olarak, kurulum, lavaboların konumu ve gerekirse çalışma ile küvetin motorunu bağlamak için su ve elektrik bağlantıları dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olacaktır.

Piyasada çeşitli firmalardan fiyat talep edin. Şu anda jakuzi fiyatları 2 bin ila 30 bin TL arasında değişiyor. Asla tek bir firmaya gitmeyin. Tüm firmalardan fiyat alıp yaptıkları işleri inceleyin. Online alışveriş sitelerindeki fahiş fiyatlara da kanmayın. Özel olarak bu işi yapan firmaları tercih edin. Keşfe gelsinler ve size uygun ürünü hazırlasınlar.