Netflix en iyi İspanyol dizileri

İspanya’da doğan televizyon dizileri, özellikle mevcut harika multimedya platformu olan Netflix’te dünya çapında çok sayıda izleyiciyi kendine çekiyor ve Türkiye’de de pek çok izleyicisi var. Netflix’te bulunan İspanyol dizileri arasından izleyicileri hayrete düşüren önerilerimizi bırakıyoruz.

İyi bir kase patlamış mısır alın, TV’yi açın ve kendinizi en iyi tavsiyeleri hazırlayan bizim tavsiyelerimize bırakın. Komediler, gerilim filmleri, cinayetler, gizemler, o kadar da harika olmayan süper kahramanlar, efsanevi soygunlar ve çok daha fazlası, uzaktan kumandanızda ve en iyi İspanyol Netflix dizilerinde sadece birkaç tıklama uzağınızda.

Ünlü La Casa de Papel ile Netflix tarihinin en büyük soygunundan Paquita Salas ve El Vecino gibi birkaç komediye kadar Netflix, sizi saatlerce, günlerce ve haftalarca eğlendirecek İspanyolca içerikler sunuyor.

Los favoritos de Midas

Başrolünü her zaman kusursuz olan Luis Tosar’ın üstlendiği bu mini dizide, gerilim ve saf dramla nasıl başa çıkacağını bilen ve kendilerine Midas adını veren garip bir grubun tehditlerine tanık olma fırsatı buluyoruz.

Alguien tiene que morir

İspanya ile Meksika’yı birleştiren bu yapım, bizi Frankoculuğun yarımadanın her köşesini işgal ettiği bir dönemde İspanya’ya dönen ve yanında balet bir arkadaşını da getiren genç bir adamın hikayesiyle tanıştırıyor.

El Vecino

Sıradan bir çocuk olan Javi’nin, ilgi çekmeyen bir işi ve onu ayağa kaldırmayı düşünen bir kız arkadaşı olan hayatına yaklaşma fırsatı bulacağız. Uzaydan gelen bir varlığın bir gece ziyareti, evrenin başına bela olan kötülüğe karşı savaşta onun yanına geçmeyi teklif eder.

El desorden que dejas

Kahramanımız, Galiçya’nın bir kasabasındaki bir liseye yeni gelen bir öğretmen ve orada bir ihanet, suç ve güvensizlik hikayesine dalıyor.

Paquita Salas

Aktör ve aktrislerin en ünlü temsilcilerinden biri olan Salas, son başarısızlığının ardından umutsuzca müşteri kazanmaya ihtiyaç duyuyor. İspanyol mizahın harika bir örneğini bilmek istiyorsanız, bu referans dizisidir.

Criminal España

Bu eser bize üç soruşturmayı anlatıyor, üç şüphelinin polis büyüteci altına alındığı bir gerilim.

Si no te hubiese conocido

Daha samimi bir hikaye istiyorsanız, evli ve iki çocuklu bir adam olan ve bir gecede sonunda istemeden sebep olduğu bir kaza nedeniyle büyük bir acının içinde kalan Eduard’ın hikayesine dalmalısınız. Emekli bir bilim adamı olduğunu iddia eden gizemli bir kadın, ona acısını azaltmanın bir yolunu göstererek onu tehlikeli bir deneye yönlendirir.

La Casa de Papel

Kendisine Profesör diyen gizemli bir karakter tarafından yönetilen bir grup küçük çaplı hırsızın Madrid’de bulunan Döviz ve Pul Fabrikasını soymaya hazırlandığı organizasyonu anlatır. Ancak bu soygun, büyük bir televizyon serüveninin başlangıcından başka bir şey değildir.

Hache

60’lı yıllarda geçen ve Barselona’da fahişelik yapan bir kadının hikayesini anlatan bu rahatsız edici dizinin kahramanı, baltalı Helena’dır.

Sky Rojo

Bize anlatılan hikaye, çalıştıkları hostes kulübünden kaçmak zorunda kalan Wendy, Coral ve Gina’nın, onları tutsak eden pezevenkle kavga etmeleri nedeniyle hayatlarına daha da yaklaştıracak.

Perdida

Genç bir çiftin kızının ortadan kaybolması, İspanya ve Kolombiya arasında, küçük kıza gerçekte ne olduğunu ve onun nereye varabileceğini bulmak için karanlık işler sarmalına yol açacak bir dizi bağlantının başlangıcı olacak.

Alta Mar

Hikaye bizi İspanya ve Brezilya arasında, bir çift kız kardeşin, ailelerinin ihtişamlı gemide sakladıkları sırları keşfetmeye başlayacakları uzun bir yolculuğa çıkarıyor.

Las chicas del cable

İspanya tarihini merak ediyorsanız, kadınların güçlenmesine hayran olmak istiyorsanız ve hem yapım hem de oyuncu kadrosunun bize sunduğu performanslarla şaşırmaya hazırsanız, Las Chicas del Cable ilk seçeneklerinizden biri olmalı. Kahramanları, altı başarılı sezonları boyunca bize 1920’lerde Madrid’in tamamen farklı bir vizyonunu sunuyor.

El inocente

Sekiz karakter üzerinden anlatılan hikaye, bizi İspanyol toplumunun yeraltı dünyasını keşfetmeye davet edecek. Hikaye paralel olarak anlatılan, sonunda hepsi bir araya gelecek ve son bulacak.

Nevenka

Her ne kadar kurgusal bir diziden değil, bir dizi belgeselden bahsetsek de, İspanya’da cinsel taciz davasını kazanmayı başaran ilk kadın olan Nevenka Fernández’in hikayesi.

El caso Alcàsser

İspanya’da geçen yüzyılın sonundaki en kötü şöhretli davalardan birini ele alan yeni ipuçlarını ve yeni soruşturmayı bilmek istiyorsanız, Netflix size gerçek suç sevenler için vazgeçilmez bir belgesel sunuyor. Üç gencin, Míriam, Toñi ve Desirée’nin cesetlerinin bulunması, hayal edilebilecek kadar çok komplo teorisiyle bir medya fırtınası başlatacak ve insanoğlunun en karanlık tarafını ortaya çıkaracaktır.

Jaguar

Nazi katliamından kurtulan bir kadın, iyi tanımlanmış bir hedefi olan belirli bir grup casus tarafından işe alınacaktır: II.

Élite

Bu televizyon dizisinin adından söz ettiren ilk dizi olması bence kimseyi şaşırtmayacaktır, çünkü ünlü La Casa de Papel’de birçok oyuncusunun oynadığı rol sayesinde elde ettiği başarı, örnek niteliğindeki işçiliği ve kurgusu kadar hak ettiği bir başarıdır.