İstanbul’da söz ve nişan düzenleyen mekanların özellikleri

Evliliğe giden yoldaki basamaklara da düğününüz kadar özen gösterdiğinizi biliyoruz. Hem bütçenize hem de tarzınıza uygun söz ve nişan mekanlarını kolaylıkla bulmak mümkün. Eğer siz de söz ya da nişanınız için mekan arıyorsanız, bu sayfa üzerinden yüzlerce seçeneği inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz.

Söz ve nişan için kapılarını açan farklı türde birçok mekan bulunuyor. Düğün salonları, oteller, kafeler, restoranlar ve kulüpler bunların başında geliyor. Bu mekanlar arasından tercih yaparken önerimiz davetli sayınıza uygun seçenekleri değerlendirmeniz. Aile arasında ve yakın arkadaşlarınızla töreninizi düzenlemek isterseniz, daha az davetli kapasiteli mekanlar bütçenizden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Ancak kalabalık bir söz ya da nişan düşünüyorsanız otellerin salonları ve restoranlar size daha uygun olacaktır.

İstanbul söz nişan mekanları

İstanbul’da nişan organizasyonları en çok restoranlarda gerçekleşiyor. Kapasiteleri 100 ila 1000 kişi arasında değişen restoranlar hem kokteyl hem de yemekli davet seçenekleri sunuyor. Restoran konseptine en uygun olan seçenek ise yemekli menüler. Az davetliyle samimi bir organizasyon düzenlemek isterseniz, nişan törenleri konusunda tecrübeli kafeler tam size göre. Bu mekanlarda genellikle yemekli organizasyonlar değil içecek ve atıştırmalık ikramıyla, kokteyl havasında törenler düzenleniyor.

İstanbul’da hem açık hem de kapalı söz ve nişan mekanları bulunuyor. Organizasyonunuzu açık havada düzenlemek isterseniz havuz başı, teras, kır alanı gibi birçok seçeneğiniz var. Bu seçenekleri değerlendirirken törenin gerçekleşeceği tarihi göz ardı etmemelisiniz. Hava koşullarını da önceden düşünerek mekanın olumsuz hava şartlarına karşı aldığı önlemleri sormanızı öneriyoruz.

İstanbul’daki çoğu söz ve nişan mekanı çiftlere menü tadımı imkanı sağlıyor. Böylece davetlilerinize sunacağınız yiyecek ve içecekleri önceden deneyerek menüde değişiklikler de talep edebilirsiniz. Ayrıca nişanınızda pasta olacaksa mekanın bu hizmeti verip vermediğini sormanızı öneriyoruz. Kimi söz ve nişan mekanlarının anlaşmalı olduğu müzisyenler bulunuyor. Bu müzisyenlerin repertuvarlarını öğrenmeniz nişan gününüzde müzikten memnun kalmanızı garantileyecektir. Eğer organizasyonunuzda DJ olacaksa, ne tür müzikler çalmasını istediğinizi önceden konuşmalısınız.

İstanbul trafiğini düşününce, seçeceğiniz mekanın konumu da önem kazanıyor. Neyse ki, İstanbul’un bütün ilçelerinde söz ve nişan organize eden mekanlar bulunuyor. Bizim önerimiz, eğer töreniniz kalabalık olacaksa davetlilerinizin yoğunlukla yaşadığı ilçelere öncelik vermeniz. Böylelikle ulaşımda yaşanabilecek sıkıntıları en aza indirebilirsiniz. Söz ve nişan mekanınızı seçerken mekanın tecrübesini dikkate almanız çok önemli. Firma profillerindeki fotoğrafları inceleyerek zevkinize uygun bir tören organize edebileceklerinden emin olabilirsiniz. Fotoğrafların yanı sıra firmalardan daha önce hizmet almış çiftlerin firma sayfalarında yer alan yorumlarını da okumanızı öneriyoruz.

İstanbul’da Söz ve Nişan Hizmeti Veren Firmaların Fiyatları Nelere Göre Değişiyor?

İstanbul’da söz ve nişan organize eden mekanların fiyatı konumlarına göre değişiyor. Firma ne kadar merkezi bir yerdeyse fiyatı da o kadar yükseliyor. Örneğin Etiler’de bulunan bir mekanın fiyatı ile aynı özelliklere sahip Beylikdüzü’ndeki bir firmanın ücretlendirmeleri aynı olmayacaktır. İstanbul nişan mekanları genellikle kişi başı rakam üzerinden fiyatlandırma yapıyor. Davetli sayınızla bu rakam çarpılıp ödeyeceğiniz toplam fiyat hesaplanıyor. Davetli sayınız arttıkça kişi başı ödemeniz gereken fiyatta indirim yapılabiliyor. Aynı zamanda erken rezervasyon yaptırarak da indirimlerden faydalanmak mümkün.

Davetlilerinize sunacağınız ikramlara göre de fiyat değişiyor. Yemekli organizasyonlar için kokteyl türündekilere kıyasla daha yüksek bütçe ayırmak gerekiyor. Yemekli bir nişan düzenlemek isterseniz de menü içeriğine göre ücret oynayabiliyor. Örneğin et ağırlıklı bir menü hazırlatmak isterseniz daha fazla ödeme yapmanız gerekiyor. Alkollü organizasyonlarda da alkolsüz törenlere kıyasla daha yüksek rakamlar talep ediliyor.

Söz ve nişanınızın gerçekleşeceği tarih de fiyata etki ediyor. Mekanlara talebin arttığı yaz ve ilkbahar aylarında fiyatlar da yükseliyor. Daha uygun fiyata töreninizi düzenlemek isterseniz sonbahar ve kış dönemlerini tercih edebilirsiniz. İstanbul’daki söz ve nişan mekanlarının bazıları, çiftlere özel paketler hazırlıyor. Paket içeriklerinde genellikle süsleme, DJ, menü, ses sistemi gibi hizmetler yer alıyor. Bazı mekanlar ise her bir hizmet için ayrı ayrı fiyatlandırma yapıyor.

İstanbul’da söz ve nişan düzenleyen mekanların özelliklerini sizin için derledik. Eğer siz de özel gününüz için kendinize en uygun firmayı arıyorsanız, İstanbul söz ve nişan mekanlarını bu sayfada inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.