Reebok ayakkabı nasıl temizlenir?

Reebok spor ayakkabılarımız ilk günkü renklerini geri kazanacak. Reebok ayakkabıların nasıl yıkanacağını birkaç adımda anlatacağız. Bu eğitim, beyaz spor ayakkabılar ve sentetik deri veya kumaştan yapılmış herhangi bir renkteki ayakkabılar için de uygundur. Ancak rehberde Reebok markasına özgü tarifler yer alır.

Beyaz spor ayakkabı tutkunlarını her zaman rahatsız eden korku, lekelenme ihtimalidir. Ama ayakkabılar kullanımdan, çamurdan, tepinmeden veya yağmurdan lekelenmez. Ayakkabılar esasında yağ, domates, boya vb. ile lekelenir.

Eğer ayakkabılarınız Reebok ise, nasıl yıkayacağınızı ve neredeyse kutuyu açıp denediğimiz ilk günkü haline nasıl getirebileceğimizi anlatacağız. Neredeyse diyoruz, çünkü bunlar genel numaralar. Daha spesifik bir yardıma ihtiyaç duymanız durumunda, çamaşır makinesini kullanmak bir yana, çamaşır suyu veya gövdeyi veya kumaşı aşındırabilecek ürünler kullanmanızı elbette önermiyoruz.

Ayakkabıları temizlemek oldukça basittir ancak Reebok’un kendi kabartma tozu yöntemi vardır ve bunu aşağıda açıklıyoruz.

Diş fırçası ve kabartma tozu

İlk olarak elimize bir diş fırçası almalıyız, kullanılmış bir tane olabilir veya BİM veya A101 gibi marketlerden ucuza satılanlardan biri olabilir. Sonra bir kaseye, kabartma tozuna, bulaşık deterjanına ve hidrojen peroksite ihtiyacımız var.

Ayrıca oje çıkarıcıya da ihtiyacımız olacak, ancak bu sadece taban için. Bu güçlü ürün kumaşa veya deriye (ve sentetik deriye) sürtünürse spor ayakkabılarımızı sonsuza kadar mahvedebilir.

Karışımın tarifi aşağıdaki gibidir ve her şey Reebok talimatlarına uygundur: yarısına kadar su içeren bir kase, 5 yemek kaşığı kabartma tozu, 1 veya 2 yemek kaşığı bulaşık deterjanı ve 1 veya 2 yemek kaşığı hidrojen peroksit ve her şeyi karıştırın.

Karışımı kasede hazırlayın ve fırçayı ıslatın. Ayakkabının deri, sentetik veya kumaş olması önemli değil, ayakkabıları dairesel hareketlerle temizliyoruz. Spor ayakkabılarımızın çok kirli olduğunu görürsek daha fazla karışım hazırlayabiliriz. Ayrıca bu karışım, bağcıkların içeri girmesine ve yeniden beyaz ve güzel olmasına da hizmet eder.

Ardından, taban için pamuklu veya tekrar kullanılabilir temizleyiciler alıp oje çıkarıcı sıvıya batırır ve tabanın tüm görünen tarafını ve tabanı dikkatlice ovalarız. Böylece parlaklığını ve orijinal renklerini geri kazanacaktır. Ayakkabının tabanında kum, çamur gibi kirler varsa elbise fırçası, spatula, elle, ovma pedi vb. ile çıkarabiliriz.

Ayakkabının iç temizliği

Tabii ayakkabının içini de temizleyebiliriz. Reebok’ın talimatlarına göre, günden güne oluşacak peletleri, tozu, kumu ve kiri temizlemek için benzer işlemleri uygulamalıyız. İyice temizledikten sonra bir öncekinin başka bir karışımını hazırlayıp içini temizleyebiliriz. Bu durumda diş fırçası sadece nemlendirilmelidir. İçini çok ıslatırsak kuruması daha uzun sürer.

Karışıma doğal limon ekleyen veya temizliği bitirince limon suyu veya temizlik mendili kullanarak koku katanlar var. Bu sayede Reebok spor ayakkabılarımız parlak, temiz, hoş kokulu ve görünümümüzle tekrar giyilmeye hazır olacaktır.