İstanbul yemek sipariş siteleri

Yemeklerinin tadını çıkarmak için İstanbul'daki en sevdiğiniz restoranlara gitmek zorunda değilsiniz. Bütün bunlar eve geliyor!

Açlık sancıları sizi bitirirken, İstanbul’da yemek siparişi hakkında bilmeniz gereken her şeyi araştırdık.

İstanbul’da yemek siparişi nasıl verilir? Çok acil bir soru. Caddeyi geçerek en yakın restorana gitme düşüncesinin çok zor göründüğü akşamların sayısı giderek artıyor.

Eve, ofise veya otel odasına yiyecek teslim almak kesinlikle bir zevktir. Bazı akşamlar, kapınıza kadar mükemmel bir yemek gelmesi kadar kendinizi en iyi şekilde rahat ve mutlu hissettirecek başka hiçbir şey yoktur.

İstanbul’da yemek siparişi vermenin iki ana yolu vardır: başlıca yemek siparişi uygulamalarından birini kullanmak veya doğrudan size teslim edecek bir restoran bulmak.

Özellikle bir yere çok bağlıysanız, kendi dağıtım sistemlerine sahip olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz. Genellikle bu, restoranın biraz daha makul fiyatlarla ödeme almasını sağlayacaktır.

Trendyol Yemek

Teslimat: 5/5 Müşteri desteği: 5/5 İndirimler: 4/5

trendyol-yemek

Turuncu, bu Trendyol Go! Bana göre, Trendyol Go, İstanbul’da yemek siparişi vermek için her yönüyle en iyi hizmettir. Çok sayıda restoran seçeneğine sahipler. Bu nedenle, canınız ne isterse, Trendyol Yemek muhtemelen size bir şeyler sunabilecektir.

Ayrıca uygulama temiz, takip sisteminin kullanımı kolay ve çok net ve tam olarak ne istediğinizi bulabilmeniz için yeterli filtre var.

Uygulamanın üst kısmında 18 temel mutfak seçeneği var: kahvaltı, pastane & fırın, burger, tost & sandviç, tatlı, döner, pizza, pide & lahmacun, sokak lezzetleri, dünya mutfağı & cafe, kebap, köfte, ev yemekleri, kahve & içecek, mantı & makarna, tavuk, dondurma; fikri anladınız. Ancak tek filtreleme sistemi bu değil: En üstte, kampanyalar ve altta da favoriler bulunuyor.

Sayfanın üst kısmına yakın bir yerde aktif siparişinizin ne olduğunu size gösterirler. Böylece aktif siparişinizi takip edebilirsiniz. Ayrıca geçmiş siparişlerinize menüdeki siparişlerim sekmesinden ulaşabilirsiniz. Bu, benim gibi bir alışkanlık yaratığıysanız yardımcı olur. Ayrıca, ücretsiz teslimat veya siparişinizde yüzde indirim ile öne çıkan restoranlar ve günlük fırsatlar da vardır.

Teslimatlarını genellikle ücretsiz olarak Trendyol Go kuryeleri yapar. Bu, yemeklerin en fazla 30 dakikada size ulaşması anlamına geliyor. Bir sorun yaşarsanız müşteri destek sistemi sizin yanınızda durur ve mağdur olmanızı önler.

getiryemek

Teslimat: 3/5 Müşteri desteği: 2/5 İndirimler: 5/5

getiryemek

Dürüst olmak gerekirse, bu benim en sevdiğim uygulama. Genellikle Trendyol Yemek’in sahip olduklarına eşdeğer iyi yemek seçeneklerine sahiptir. Ayrıca genellikle bazı restoranlarla özel anlaşmaları vardır ve sadece getir kuryeleri ile teslimat yaparlar.

Burger, pizza, Çin yemeği veya döner gibi iyi, eski moda rahat yiyeceklere can atıyorsanız, o zaman bu iyi bir uygulama. Uygulama ayrıca temiz bir tasarıma sahiptir ve gezinmesi çok kolaydır. Bölgenizde yeni yiyecekler keşfetmek istiyorsanız harika bir uygulama.

Üst tarafta “Ne yesem” bölümünde sizin için önerilen restoranları görebilirsiniz. Hemen yanında 3 siparişte bir indirim sağlayan “Müdavim” restoranların bölümü bulunur. Ardından sırasıyla “Siparişlerim” ve “Favorilerim” bölümleri vardır. Altta ise filtreleri ve restoranları görebilirsiniz.

Yemeksepeti

Teslimat: 3/5 Müşteri desteği: 3/5 İndirimler: 2/5

yemeksepeti

Trendyol Yemek ve getiryemek’in aksine, Yemeksepeti genellikle aralarından seçim yapabileceğiniz biraz daha pahalı restoranlara sahiptir. Ayrıca genellikle özel indirimler bulunmuyor. Diğer iki uygulama gibi harika bir izleme sistemine sahip, böylece yemek yaklaşımınızı izleyebilir ve uygun şekilde heyecanlanabilirsiniz.

Yemeksepeti’nin en önemli özelliği, alanında ilk uygulama olmasıdır. Evet, çevrimiçi yemek siparişi uygulamalarının ilkidir, 2001 yılında kurulmuştur. Ancak zamanla popülerliğini kaybetti. Hala bir alternatif olarak tercih edilebilir.

Restoranın kendi yemek dağıtım sistemi

Bazı iyi bilinen veya belki de sadece son derece bağımsız bazı restoranlar yemekleri kendileri teslim ettikleri bir dağıtım sistemine sahiptir. Bu, teslimatı yapmak için kendi personeline ödeme yapacakları anlamına gelir. Kendilerinden web siteleri üzerinden veya sadece arayarak sipariş verebilirsiniz.

Diğer bir seçenek de, Trendyol Yemek / getiryemek / Yemeksepeti üzerinde yemeklerinin reklamını yapan restoranlardır. Uygulamalardan birinde bu bağımsız restoranın yemeklerini seçtiğinizde, uygulamaların kendi kuryesi değil, onu kapınıza restoranın kendi kuryesi getirecektir.

Glovo, UberEatsh ve Deliveroo gibi diğer ülkelerde popüler olan hizmetler Türkiye’de mevcut değiller.