Şort boyu nasıl ölçülür?

Şort almayı düşünüyorsunuz, ama boyutların ne anlama geldiğini bilmiyorsunuz. Bir çift şort nasıl düzgün bir şekilde ölçülür? Şimdiye kadar hiç bir şortu ölçmeye çalıştınız, ancak nereden başlayacağınızı ve iç dikiş uzunluğunun ne olduğunu bilmiyor muydunuz? Ya da belin etrafından mı yoksa sadece şortun kenarından mı ölçüleceğini bilmiyor muydunuz?

Bu kılavuzda, şortları kolay ve anlaşılabilir bir şekilde nasıl ölçeceğinizi anlamanıza yardımcı olacağız!

Herkes harika bir şorta sahip olmaya layıktır, özellikle günün çoğunu yüzerek geçirebileceğiniz yaz aylarında! Çoğu erkek şort boyunu nasıl ölçeceğini bilmiyor ve sonuçta hiç de iyi görünmeyen, üzerinize tam oturmayan şortlar alıyor.

Vücut tipinize en uygun şortlardan emin değilseniz endişelenmeyin çünkü size yardımcı olacak bir kılavuzumuz var.

Şort için bel nasıl ölçülür?

Bel, genellikle şortunuz düz durduğunda bir taraftan diğerine ölçülür. Bu önlem genellikle sadece 1 tarafta yapılır ancak bazı durumlarda çift de olabilir. Ölçünüz hatalı görünüyorsa, deneyin ve ikiye katlayın.

sort-boyu-1

Şortunuzun bel kısmı elastikse, tamamen rahat olduğundan ve gergin olmadığından emin olun. Satın almanız gereken şortların bedenleri, esnek bir bant içerip içermediklerine göre farklılık gösterebilir, çünkü bu, giyside hareket için ne kadar yer olduğunu değiştirecektir. Hangi çifti alacağınıza karar vermeden önce onlara hızlıca bir göz atın!

Şortlarda dış dikiş nasıl ölçülür?

sort-boyu-2

Şort uzunluğunun veya dış dikişinin ölçülmesi, bel bandının üst kısmından dışta bacağın altına kadar ölçü alınarak yapılır.

İhtiyaçlarınız için en iyi şort boyundan emin değilseniz, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Daha uzun uzunluklar daha resmi olabilir ve daha iyi kapsama alanı sunarken, daha kısa olanlar ise altında olanı gösterebilir.

Kısa stiller söz konusu olduğunda farklı insanların farklı tercihleri ​​vardır; Bazıları aktivitelerine engel olmayacak kadar uzun sever, bazıları ise hareketler veya sporlar sırasında (bağlı olarak) hiçbir şeye takılmamak için düşük giymeyi tercih eder. Aktivite türü aynı zamanda ne kadar bacağın kaplandığını da belirleyecektir.

Şort iç dikiş nasıl ölçülür?

sort-boyu-3

Bir şortun iç dikişinin ölçümü, ön ve arka dikişin birleştiği ağdan, iç kısımda bacağın dibine kadar ölçü alınarak yapılır.

Şortunuzun iç dikişini ölçmek önemlidir, çünkü bu, nasıl oturduğunuzu etkiler. Çok uzun bir çift, onları bol gösterirken, yeterli kumaşı olmayan rahatsız edici bir şortun, kullanımdan önce evde iğnelenip dikilerek sarılması gerekebilir.

Şortlardaki yükseliş nasıl ölçülür?

sort-boyu-4

Şortun yükselişi, kasıktan bel bandının üst kısmına kadar ölçü alınarak ölçülür.

Şortlarda uyluk nasıl ölçülür?

sort-boyu-5

Kasıktan ve şortun her iki yanından ölçün.

Şortlarda bacak açıklığı nasıl ölçülür?

sort-boyu-6

Bu, bel ile aynı şekilde ancak şortunuzun alt kısmında yapılır. Bacaklardan birini bir taraftan diğerine ölçmeniz yeterlidir. Bel ölçüsünde olduğu gibi bu da bazı durumlarda iki katına çıkabilir.