En çok satan kadın parfümleri

İyi bir parfümün fark yaratma şekli, bu güzellik ürününü güzellik dünyasının en değerli ve en çok satan kategorilerinden biri haline getiriyor. Ve bu, sizi temsil eden bir aroma bulmak, kendinizi çok daha güzel ve güçlü görmek için ihtiyacınız olan tek şey olabilir. Hatta her randevuya veya duruma göre uyarlanmış farklı parfümlere sahip olmak isteyebilirsiniz.

Olasılıklar sonsuzdur: en yumuşak çiçeklerden en dikkat çekici odunsu kokulara, özellikle her gün için her zaman işe yarayan taze kokulara kadar. Ve bugün bahsettiğimiz tam da bu kategori. Ve çok yönlülükleri ve evrensellikleri nedeniyle Türk kadınları arasında favoriler ve en çok satanlar. Spesifik olarak, size aşağıda gösterdiklerimiz.

1. IRRESISTIBLE – GIVENCHY

IRRESISTIBLE - GIVENCHY

Zaten güçlü rekabete rağmen, en yeni lansmanlardan biri olması, Givenchy’nin Irresistible parfümünün şimdiye kadar en çok satanlar listesinde yer almasına engel olmadı. Ropion ve Anne Flipo da şimdiden çiçeksi-odunsu parfüm severlerin favorilerinden ama bir şekilde meyveli ve çok taze. Görünüşe göre çelişkili görünen ve ancak bir cazibe gibi çalışan akorlar var. Aroması baştan çıkarıcı ve kadınsıdır ve en tatlı notaları seviyorsanız kesinlikle bunaltıcı olmadan kendini hissettirecektir.

2. Mon Guerlain – Guerlain

Mon Guerlain - Guerlain

Maison Guerlain imzalı tüm amiral gemisi parfümler arasında bu en sevilenlerden biridir. Kadınsı ama taze ve şehvetli kokusunun Angelina Jolie’den ilham aldığını biliyor muydunuz? Evet, çağdaş kadınlara bir övgü olarak, dünyadaki birçok kadının, Türk kadınlarının da makyaj masasının olmazsa olmazı. Verdiği tazelik, gençleştirici ve yılın herhangi bir zamanında çok popüler olan tatlı dokunuşuyla aynı zamanda gerçekten sarhoş edici. Parfümerinin birçok dönüm noktasında bulunan eşsiz yasemin ve lavantanın duygusallığının başrolde olduğu tatlılık. Taze dokunuş narenciye ile sağlanır.

3. NATURELLE – CHLOÉ

NATURELLE - CHLOÉ

Vegan sertifikası ile etiketlenmiş bu çiçekli parfüm, özgür ruhlu ve doğa ile bağlantılı, zarif, otantik ve bilinçli bir kadını temsil eder. Markanın klasik parfümünün, çevreye özen gösterilmesine ve sürdürülebilir ve doğa dostu uygulamaların kullanımına yönelik giderek yaygınlaşan ilgiyi gösteren yeni bir versiyonu. Böylece, aromasında yıldız olan organik gül, sorumlu teknikler kullanılarak özenle seçilmiş ve odunsu bir baz ve ağaç kavunu ve frenk üzümü tatlı notaları ile birlikte, %25 geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış bir cam şişede sunulmuştur.

4. CHANCE EAU TENDRE – CHANEL

CHANCE EAU TENDRE - CHANEL

Klasiklerin modası asla geçmez ama yeniden icat edilebilirler. Chanel’den Chance Eau Tendre, hassasiyet ve kadınlığı çağrıştıran fantezi dolu bir parfüm. Günlük yaşamınızda kullanabileceğiniz veya iz bırakmak istediğiniz daha özel günler için ayırabileceğiniz çiçeksi-meyveli bir aroma.

5. FLOWER BY KENZO – KENZO

FLOWER BY KENZO

Aynı derecede ünlü Alberto Morillas’ın Christian Dussoulier ile birlikte yarattığı Flower by Kenzo’dan daha ikonik birkaç parfüm var. 2000 yılında doğan bu aromayı 20 yılı aşkın bir süre sonra da en çok satanlar arasında kalmaya devam etmesini sağlayan nedir? Taze ama tatlı çiçek aroması. Notalarda da görebileceğiniz gibi, vanilya ve beyaz misk varlığı, özellikle sonbahar ve kış aylarında çok sevdikleri tatlılığı sağlıyor. Şam gülü, kuş üzümü veya mandalinanın varlığı ile görkemli bir şekilde dengelenmiş görünen tatlılık. Sonuç mu? Çok doğal ama dikkat çekici bir koku, sofistike, zarif ve normalde herkesin sevdiği bir koku.

6. J’ADORE – DIOR

J'ADORE - DIOR

Açıklama gerektirmeyen parfümler var ve bu, Dior’un ikonik J’adore’u için geçerli. Sembolik parfümcü Calice Becker imzalı, eşit oranlarda çiçeksi ve meyveli aroması, piyasaya sürüldüğü 1999 yılından bu yana tüm dünyada tanınır. Efsanevi Maasai kolyesiyle süslenmiştir ve mükemmel bir şekilde başka bir dekoratif öğe olarak kendini gösterebilir. Ama en önemli şey olan iç kısmına geri dönersek, çiçeksi ama aynı zamanda meyveli ve çok tatlı notaların varlığı sayesinde “boğucu olmadan şehvetli” olarak tanımlanır. Françoise Demarchy bunu böyle tasarladı.

7. MY WAY – GIORGIO ARMANI

MY WAY - GIORGIO ARMANI

Giorgio Armani’nin en yeni ve en tatlı parfüm sevenler arasında şimdiden sansasyon yaratan bir diğeri ise My Way by Giorgio Armani. Çiçek koku ailesi içinde kataloglanan ve Carlos Benaim ve Bruno Jovanovic tarafından yaratılan bu parfüm, aroması ile dünyayı dolaşır. Bergamot varlığı sayesinde İtalya’ya, aynı zamanda portakal çiçeği için Endülüs’e ve hatta hoş ve güçlü bir yasemin bulduğunuz Hindistan’a uzanır. Tasarımına gelince ve ilginç bir gerçek olarak, mavi başlık, Giorgio Armani imzalı altın bir yüzükle kucaklanan dünyanın bir metaforunu temsil etmek üzere tasarlandı. Yani taze ve tatlı bir parfümün yanı sıra makyaj masanızda bir mücevher daha olacak.

8. EAU DE TOILETTE – HALLOWEEN

EAU DE TOILETTE - HALLOWEEN

Yıllardır dünyanın en ikoniklerinden bir diğeri. 1997 yılında piyasaya sürülen, arkasında Max Gavarry olan ve daha fazla meyveli nota arayanlardan çiçek özünü tercih edenlere kadar her türlü kızın beğendiği parfümlerden biridir. Doğulu olduğu kadar feminendir ve kolonya rengi olmasına rağmen yoğun ve dikkat çekicidir. Ana nota olarak hem üst hem de kalp notalarında bulunan menekşe ile vanilyanın tatlılığını ve mür ve biberin gücünü de hissedeceksiniz.

9. LA VIE EST BELLE – LANCÔME

LA VIE EST BELLE - LANCÔME

Vanilya, paçuli, kuş üzümü, tonka fasulyesi… Bütün bu malzemeler size ne çağrıştırıyor? Kesinlikle, hiçbir durumda Lancôme’un ikonik La vie est belle’inin zarafetine tekabül etmeyen aşırı bir tatlılık. Bir kez daha uzman bir burun (Bu durumda Oliver Polge, Dominique Ropio ve Anne Flipo) önemli olanın kompozisyonda değil, her notadaki oranlarda olduğunu gösteriyor. 2012’de piyasaya sürülen bu parfüm, şimdiden dünyanın en çok rağbet gören parfümlerinden biri ve bu nedenle Lancôme’un en ikonik parfümü. Adı geçen firma, tatlı, çekici ve hatta uyarıcı olduğu kadar zarif ve ışıltılı karışımı sayesinde eşsiz bir koku yelpazesi olarak tanımlıyor. Henüz koklamadıysanız, bir kez daha koklamak istemeyeceksiniz.

10. FOR HER MUSC NOIR – NARCISO RODRÍGUEZ

FOR HER MUSC NOIR - NARCISO RODRÍGUEZ

Markanın orijinal kokusu Narciso For Her’den ilham alan bu yeni versiyon, ona daha yoğun ve daha koyu bir renk veren siyah bir yosun kalbi ekliyor. Pek çok kadının özdeşleştiğini hissedeceği, gizem ve ışık gölgeleriyle dolu yeni kadınlığı temsil etmenin bir yolu. Bu yeni aroma ile markanın parfümcüleri, erik ve heliotrope çiçeğinin tatlı notaları ile dengelenen misk fonunda yansıtılan feminen doğanın ikiliğini göstermek istediler.

11. BLACK OPIUM – YVES SAINT LAURENT

BLACK OPIUM - YVES SAINT LAURENT

Kaya estetiğine sahip ama tatlı bir kalbe sahip olan Black Opium, 2018’de dünyaya geldiğinden beri genç kızların en çok rağbet ettiği parfüm. Nathalie Lorson, Marie Salamagne, Honorine Blanc ve Oliver Cresp, Saint Laurent’in en büyük parfümlerinden birinin arkasındaki burunlardır. Y kuşağını ve Z kuşağını eşit oranda çeken bu parfümde özel olan nedir? Diğer parfümlerde olduğu gibi, bileşenlerinin karışımı, aynı zamanda saatlerce ve saatlerce ciltte kalma ve hatta yoğunluğunu kaybetme yeteneği, kullanıcının attığı her adımda baş kahraman olarak kalır. Notalarda gördüğünüz beyaz çiçekler, kahvenin sertliği ile armut veya paçuli’nin tatlılığı ile mükemmel bir şekilde birleşiyor. Kendinizi rockçı, seksi, çağdaş ve biraz da asi olarak görüyorsanız, hepsi size yoğun ve ideal bir aroma sunmaya hazır.

12. SUMMER FESTIVAL – ESCADA

SUMMER FESTIVAL - ESCADA

Yeni ESCADA SUMMER FESTIVAL sayesinde tüm zamanların en ünlü yaz festivallerinden birini deneyimleyin. Gerçek bir tazelik patlaması! Yolculuk, buz küpleriyle kaplanmış Kiraz Çiçeği ile yapılan meyveli bir kokteylin elektrik notası ile başlar. Parti, kokuya kadınlık getiren doğal Yasemin ve Yeşil Mandalina patlamaları ile devam ederken, Sandal ağacının şehvetliliği partinin gün boyu devam etmesini sağlıyor. O halde biletinizi ayırtın ve yazın en büyük festivali başlasın! Bu taze ve ışıltılı koku, tamamen kadınsı bir yaratım olan Amandine Marie ve Gabriela Chelariu tarafından geliştirilmiştir.