FLO’nun kendi markaları

FLO, Türkiye’de önemli bir ayakkabı üreticisidir. Aynı zamanda 600’den fazla mağaza ile ayakkabı trendine yön vermektedir. FLO’nun yan kuruluşları ve sahibi olduğu markaları vardır. Bu yazıda, FLO’nun sahibi olduğu markalara odaklanacağız.

FLO kaliteli mi, kalitesiz mi? FLO’nun sattığı ürünler fiyatlarına göre kaliteli veya kalitesiz olarak yorumlanabilir, ancak FLO’nun genellikle fiyat / performans odaklı bir satış yaptığını bilmekte fayda var.

FLO’da satılan markalar

FLO’da orijinal ürünleri satılan markalar arasında Nike, Adidas, Skechers, Puma, Reebok, Vans ve U.S. POLO ASSN. gibi markalar bulunur. Bu ürünler orijinaldir. Üretim yerleri farklı ülkeler olabilir ve kaliteleri bu ülkelere göre değişecektir.

FLO’nun ayrıca kendi sahibi olduğu ve üretim lisansı ile ürettiği markalar da var. FLO’nun sahibi olduğu markalar; LUMBERJACK, Kinetix, Butigo ve Polaris‘tir. FLO’nun Türkiye’deki üretim lisansı sahibi olduğu markalar ise NINE WEST, Mercedes ve Dockers by Gerli‘dir.

FLO’nun bağlı olduğu Ziylan Grubu, ayrıca yan şirketleri In Street’in de sahibidir.

FLO’nun e-ticaret sitesi pazar yeri formatında faaliyet gösterir ve farklı şirketler kendi ürünlerini satabilir.

FLO kimin? Flo’nun sahibi

FLO, 1994 yılında Şanlıurfalı Ziylan Grubu tarafından kurulmuştur. Şirket, kısa sürede FLO mağazaları ile üne kavuşmuş ve Türkiye genelinde 100’lerce şubeye ulaşmıştır. Flo Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan‘dır.

2013 yılında FLO’nun bağlı olduğu Ziylan Grubu’nun yüzde 50 hisseleri, Gözde Girişim Sermayesi Yatırım ortaklığı A.Ş., BİM ve Mater Footwear BV ortaklığına satılmıştır.