Nötr sabun markaları – nötr sabun nereden alınır?

Vücut ovma, bronzlaştırıcı kullanımı ve güneşe maruz kalma ile karşı karşıya kalan cilt bu durumlardan etkilenir ve zayıflar. Vücudunuza hak ettiği gibi bakmak için, özellikle dermis hassassa, vücudun talep ettiği özel ihtiyaçlara göre ürünler kullanmak çok önemlidir. Ve biraz kafanız karıştıysa ve neye ihtiyacınız olduğunu bilmiyorsanız, çözümü keşfetmek üzeresiniz: Hem vücut hem de yüz için kullanabileceğiniz, yaşı ve vücut türü ne olursa olsun kız kardeşiniz ve hatta annenizle paylaşabileceğiniz bir ürün, nötr sabundur.

Hipoalerjenik bir teklif ve hatta bazı durumlarda antiseptik olarak ilan edilir. Bu, parfüm, boya veya reaksiyonlara neden olabilecek herhangi bir sentetik bileşen içermediği anlamına gelir. Bu nedenle her yaş ve cilt tipi (kuru, yağlı, akne eğilimli, karma…) için idealdir, çünkü pH’ı dermise çok benzer ve ona zarar vermek imkansızdır. En iyi teklifleri ve tüm avantajlarını keşfedin.

Nötr sabun nedir?

Nötr sabun, diğerlerinin yanı sıra jel veya temizleyici gibi tabletler halinde farklı şekillerde sunulabilir. Mevcut piyasada bulunan ve tüm cilt tipleri için uygun olan tek hipoalerjenik üründür. Popülaritesi, insan cildine benzer bir pH değerine sahip olmasından kaynaklanmaktadır, yaklaşık 5.5. Zamanla tahriş veya kuruma riski olmadan kullanabilirsiniz. Formülü boya, parfüm içermez ve genellikle doğal yağlar veya hayvansal yağlar esas alınarak oluşturulur, bu nedenle yılın herhangi bir günü için en iyi seçenek haline gelir.

Nötr sabun kullanımı ne gibi faydalar sağlar?

Nötr sabunda bulunabilecek tüm faydalar arasında genel anlamda kuru ciltler için derinlemesine nemlendirme ve yumuşaklık öne çıkıyor; ve yağlar için, gözeneklerde insan gözünün algılayamadığı birikmiş yağın giderilmesine yardımcı olur ve birkaç uygulama ile yüzde ara sıra ortaya çıkan siyah nokta ve sivilcelerin korkunç sebumu bastırır. İyi bilinen kullanımlarının yanı sıra, kafa derisini yıkamak ve en yüzeysel yaraları iyileştirmeden önce temizlemek için de kullanılabilirler. Ama dahası var! Bu uzman numarası çok ilginç: dolaba bir parça sabun koyarsanız neme elveda diyebilirsiniz!

Yüz ve vücut için en iyi nötr sabun seçimi

Isdin Germisdin Vücut Hijyeni

Isdin Germisdin Vücut Hijyeni

Antiseptik maddeler ve fizyolojik asit pH’ı ile bu Isdin duş jeli, şüphesiz tüm ailenin favorilerinden biridir. Derinlemesine temizlemeye ek olarak, bunu cildin doğal hidrolipidik dengesine ve katmanına saygı duyarak yapar. Aslında, üreticiye göre özellikle yüzme havuzlarında, spor salonlarında veya hastanelerde olası enfeksiyonlarla doğrudan temas halinde olan kişiler tarafından kullanılmaya uygundur. Tüm aile, çocuklar ve her yaştan yetişkinler için uygundur.

Rueda Farma Gliserinli Sabun

Bazı gliserin içeren ürünler tüm cilt tipleri için tavsiye edilmekle birlikte, Rueda Farma sabunu özellikle atopik dermatit ve egzama hastaları için tasarlanmıştır. Her gün kullanabileceğiniz bu jel, dermisin doğal pH’ına tamamen saygı duyar, derinden nemlendirir, dışarıdan nemi emerek içine katar, yeniler ve kuruluktan kaynaklanan rahatsızlık, tahriş veya kızarıklığı azaltır, hatta hafif bir alerjiyi yatıştırır, ancak her zaman önce dermatoloğunuza danışmalısınız.

Moussel Gel de Ducha Duş Kremi Dermo Nemlendirici

Moussel Gel de Ducha

Moussel Douche Crème, annelerin ve kızlarının onlarca yıldır banyoda paylaştığı nötr pH’lı efsanevi nemlendirici jeldir. Ünlü dermo-kozmetik firmasının zaten klasikleşmiş olan bu ürünü, süt proteinleri gibi esansiyel yağları birleştiren ilginç bir formülasyona sahiptir, bu kombinasyonla eşsiz bir doku ve uzun saatler süren koku elde ederler. Bir süre sonra cildi yumuşatıp pürüzsüzleştirmesinin yanı sıra, hızlı emilimi en büyük çekiciliklerinden biridir.

Halep Doğal Sabunu

Halep Doğal Sabunu

Dünyanın en eski katı sabunu uzmanlar tarafından en çok tavsiye edilenlerden biri olan Halep Doğal Sabunudur. Bu antibakteriyel tablet, zeytinyağı ve defne yaprağından elde yapılmıştır ve doğal, saf ve bitkisel formülasyonu nötr bir pH’a sahiptir. Cildi besleyici, hidrolipik tabakayı yenileyici ve yumuşatıcı olmasının yanı sıra antiseptik, iyileştirici, antioksidan ve dezenfektan görevi görür. Suyla temas ettiğinde çok kremsi bir macun oluşur ve hem vücutta hem de yüzdeki belirli sivilcelerle başa çıkmak için mükemmeldir. Ve evet, hacim ve parlaklık kattığı için kafa derisi için de kullanabilirsiniz.

Cerave Köpük Temizleme Jeli

Cerave Köpük Temizleme Jeli

Cildin koruyucu bariyerini değiştirmeden makyaj kalıntılarını ve kirleri temizleyen ve yok eden bu köpüren temizleme jeli, ergenlik dönemindeki sivilce tedavisi için idealdir. Yüz ve vücut için uygundur ve dermatologlar ile birlikte geliştirilmiştir. Cildin doğal nemini korumaya yardımcı olan üç temel seramid ve hyaluronik asit içerir. Cilde karşı naziktir ve cildi yatıştırmaya, kaşıntı ve gerginlik hissini gidermeye yardımcı olan B3 Vitamini veya niasinamid içerir. Köpüklü dokusu uygulaması çok keyiflidir ve ciltte tazelik hissi bırakır. Sabun içermez ve hassas ciltler için uygundur.

Cetaphil Temizleme Losyonu

Cetaphil Temizleme Losyonu

Tüm aile için günlük hijyen için önerilen, yüz ve vücut temizliği için sıvı cilt temizleyici. Güçlü alkali sabunlardan daha yumuşaktır. Cildin doğal nemini korumasına yardımcı olur. Ayrıca cilde hoş bir rahatlık hissi verir. Normal, kuru ve hassas ciltler için önerilen bir üründür. Ayrıca pişik oluşumunu engellediği için bebek temizliği için de idealdir. Sabunlu değildir ve su ile veya su olmadan çıkarılabilir. Hassas ciltler için o kadar uygundur ki bebeklerde pişik oluşumunu önlemek için kullanılabilir.

Cilt bakımı için ipuçları

Uzmanların tavsiye ettiği kullanım ise %100 doğal bir ürün olsa bile pH dengesini bozmamak için günde en fazla üç ya da iki kez kullanmanızdır, kaç ürünü bir arada kullandığımıza her zaman dikkat etmeliyiz. Dolaşımı etkinleştirmek ve daha etkili hale getirmek için su altında birkaç dakika masaj şeklinde sürekli dairesel hareketlerle uygulayın. Ve hem sabah hem de akşam bir nemlendirici ile birleştirmeyi unutmayın!