En iyi çekirdek öğütücülü kahve makinesi

İdeal olan kahveyi şu anda öğütmektir çünkü bu şekilde oksitlenmesini ve aromasını kaybetmesini önlemiş oluruz. Kahve öğüttüğümüzde o tahılın belli bir miktarını oksijene maruz bırakmış oluyoruz ve bu nedenle polifenollerin yani antioksidanların bir kısmı kayboluyor.

Tüm bunlara, iyi bir kahve içme eylemini çevreleyen tüm ayinleri eklemeliyiz. Ancak programlanabilir öğütücülere sahip kahve makinelerinin zaten olduğunu biliyor muydunuz? Sabahları sadece en iyi kahveyi içmeniz için değil, aynı zamanda ihtiyaçlarınıza en uygun kahve makinesini bulmanız için bunu ve diğer seçenekleri analiz ediyoruz.

En iyi kahve makineleri

Bu makalede size gösterdiğimiz kahve makinelerinin her biri satın almaya değer. Onları dikkatlice inceledik ve zengin ve besleyici bir kahvenin tadını çıkarabilmeniz için mükemmel donanımlı ve tüm olanaklara sahip olduklarını düşünüyoruz. Birini veya diğerini seçmek, yalnızca bu içecekle ilgili evdeki tercihlerinize ve tüketim alışkanlıklarınıza bağlı olacaktır.

Krups Grind and Brew KM8328

Krups Grind and Brew KM8328

Bu kahve makinesi ile 10 ila 15 fincan kahve yapabilirsiniz, bu nedenle günde birkaç kez içiyorsanız veya kahve içenlerin çok az olduğu büyük bir ailenin parçasıysanız, bu model sizi telafi eder. Kahve çekirdekleri veya öğütülmüş kahve ile de kullanabilirsiniz ve üç yoğunluk seviyesinden birini seçebilirsiniz. Bu da yetmezmiş gibi bu kahve makinesi programlanabilir, yani uyandığınızda mutfağa gitmeden beş dakika önce demlemeye başla komutunu verebilirsiniz. Aceleniz varsa veya taze demlenmiş kahve aromasının tadını çıkarmak istiyorsanız bu harika. Bu cihazın kahveyi 30 dakika sıcak tutma özelliği var. Aynı zamanda bir kireç çözme sistemine sahiptir, böylece temizleme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Philips Series 2200 EP2224/10

Philips Series 2200 EP2224-10

Evinizde pek çok kahve dükkanından daha iyi kahve keyfi yapmak istiyorsanız, bu Philips kahve makinesine ihtiyacınız var çünkü bu size yalnızca taze çekilmiş kahvenin aromasıyla sarmalanma şansı vermekle kalmaz, aynı zamanda kahvenin tadını çıkarma fırsatı da sunar. Tüm lezzet ile espresso 2200 Serisi espresso makinesi tam otomatiktir. Taze çekilmiş çekirdeklerden mükemmel sıcaklıkta kolaylıkla lezzetli kahveler hazırlayın. Klasik süt köpürtücü, kolaylıkla pürüzsüz bir cappuccino veya latte hazırlamanıza olanak tanır. Demleme sistemi tüm tam otomatik kahve makinelerinin kalbidir ve düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Çıkartılabilir hazırlık sistemi, musluğun altında durulayarak kolayca derinlemesine temizlik sağlar.

De’Longhi Perfetto Magnifica S

De'Longhi Perfetto Magnifica S

Herkes iyi bir kahve yapmak için sıcaklığın ve miktarın önemli olduğunu bilir. Bu nedenle bu model sadece ve sadece seçilen ürünü yapmak için kullanılacak suyu ısıtır ve aynı şekilde sadece kullanılacak kahve öğütülür. Kahve çekirdekleri veya öğütülmüş kahve kullanabilirsiniz. İlkini seçerseniz, fincandan fincana otantik kahvenin özelliklerini ve lezzetini tadacaksınız. Ayrıca kahve makinesi sadece doğru suyu ısıttığı için gereksiz yere beklemek zorunda kalmayacaksınız. Tüm bu nedenlerden dolayı bu kahve makinesinin özelliği espresso ve cappuccino olmasıdır çünkü süt köpüğü yapmak için de fark yaratan bir sisteme sahiptir.

Breville Barista Max

Breville Barista Max

Breville’in kahve uzmanları, iyi kahvenin tatlandırıcıya ihtiyaç duymadığını bilir. Hatta bu kahve makinesini alıp tatlandırıcıyı ya da sakarini bir kenara bıraktığını iddia edenler var. Bu noktada, şekerin aynı zamanda vücudumuz üzerinde aynı etkiyi bırakmayan panela, kahverengi şeker ve diğer görünür ikame maddeleri olarak da anlaşıldığını yorumlamak ilginçtir. En iyisi, yiyecek ve içeceklerin gerçek tadına alışmak ve bu cihazla bunu yapmak daha kolay görünüyor. Ayrıca boyutları evlerimizdeki ortalama alana göre ayarlanan profesyonel görünüm ve işlevselliğe sahip bu model, suyu hızlı bir şekilde ısıtır ve kahveyi hassas bir sıcaklıkta sunar.

CREATE Thera Advance

CREATE Thera Advance

Bu kahve makinesini bu listeye dahil etmemizin tek nedeni tarzı değildi. Model, her birinin damak zevkine göre ayarlanabilen sekiz öğütme kademesine sahip olup, İtalyan motoru ve hem sütü hem de kafeterya köpüğü için kaynatan, hem de her an infüzyon yapmak istediğinizde suyu kaynatan ayarlanabilir buharlayıcıya sahiptir. Ayrıca bu IKOS modeli, diğer yarı otomatik kahve makinelerine kıyasla enerji verimliliği ile öne çıkıyor.

Melitta Avanza F270-100

Melitta Avanza F270-100

Bu kompakt kahve makinesi, mutfağında fazla yeri olmayan pratik insanlar için idealdir. Aynı anda iki kahve yapabilir ve çıkış yüksekliği, uzun bardaklar için de ayarlanabilir. Easy Autocapuchinador süt sistemi, en sevdiğiniz tarifler için kremsi bir süt köpüğü hazırlar. Otomatik temizleme ve kireç çözme sistemine sahiptir, ancak hepsinden önemlisi, öğütücü sessizdir! Uyandığında kahve makinesinin sesini duymaktan hoşlananlar var ama sabahın erken saatlerinde sırtına bir saat daha kattığını sesin hatırlattığı kişiler için bu model tam da ihtiyacı olan şey.

Melitta Aromafresh Therm 1021-12

Melitta Aromafresh Therm 1021-12

Modelin adından da anlaşılacağı gibi sürahili bu kahve makinesi (Aromafresh), kahvenin aromasını daha uzun süre korumak için tasarlanmıştır. Dahili bir öğütücüye sahiptir ve gerektiğinde doldurmayı daha uygun hale getirmek için su deposu çıkarılabilir. Basit düğmelerle çalıştırılır.

Modellerin her birinde analiz edilen özellikler

  • Ürün ölçüleri: Çok büyük bir kahve makinesi seçerseniz, ne kadar çok özelliği olursa olsun, mutfağınızın büyüklüğüne bağlı olarak, sonunda sizin için rahatsız edici olabilir.
  • Kapasite: Kahve makinemizin su haznesini sık sık doldurmak biraz zahmetli olabilir, bu nedenle suyu zaman zaman değiştirmeniz ve makineyi düzenli olarak kireçten arındırmanız gerekse de en rahat yanı yeterli kapasiteye sahip bir hazneye sahip olmasıdır.
  • Yaptığı kahve türleri: İncelediğimiz makinelerden bazıları yedi farklı kahve yapıyor ve çok sayıda misafiriniz varsa, favorilerini seçmelerine izin vermek her zaman güzeldir. Bununla birlikte, kahve makinesini istediğiniz amaç, en sevdiğiniz kahveyi günde istediğiniz kadar içmekse (ancak üç fincanı geçmemelisiniz), bir seferde daha fazla fincan yapabilen bir kahve makinesi ilginizi çekebilir.
  • Tek seferde yaptığınız kahve sayısı: Bir kahve makinesi iseniz, kahvenin her zaman hazır olmasını isteyebilir ve bekleyerek zaman kaybetmek istemezsiniz. Ancak günde sadece bir tane alıyor da olabilir, köpüklü ve taze yapılmış da seviyor olabilirsiniz. Bu nedenle, kahve makinesinin tek seferde kaç kahve yaptığını bilmek önemlidir.
  • Bakım ve temizlik kolaylığı: Çok önemli bir husus, özellikle öğütücülü bir kahve makinesinin, zaman zaman bulaşık makinesine bile konulabilen bir İtalyan kahve makinesinden biraz daha fazla çaba gerektirdiğini bildiğimizde. Bu durumda sabit olmalısınız ve bu yüzden bu şeyler düşünülmelidir. Seçimin sonunda size kahve makinenizi temizlemeniz ve yeni gibi bırakmanız için bazı püf noktaları da bırakıyoruz.
  • Gürültü: Size gösterdiğimiz kahve makinelerinden bazıları sessizdir ve bu, özellikle birlikte yaşadıklarını uyandırmak istemeyen erken kalkanlar için önerilir. Öte yandan, sabahları kahve makinesinin sesini dinlemeyi ve taze çekilmiş kahvenin aromasını içinize çekmeyi seviyorsanız, belki de size daha iyi uyan başka bir seçenek vardır.
  • Çeşitli öğütme seviyelerini seçme imkanı ve sütü köpürtmek için bir köpürtücü bulunması: bu kahveyi yapmak için çok ince bir öğütme gerektiğinden, bu özellikle espresso sevenler için ilgi çekicidir. Buharlaştırıcı ile ilgili olarak, iyi bir kapuçinodan hoşlananlar için çok önemlidir. Ayrıca, su ısıtıcınız yoksa, genellikle içiyorsanız, bu son araç infüzyon yapmak için kullanılabilir.

Öğütücülü kahve makinesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bu kahve makinelerinden birini alırken dikkate almanız gereken birkaç şey var. Başlangıç ​​olarak, sahip olduğunuz alanı değerlendirmenizi öneririz. Öte yandan, su haznesi kahve makinenizi nereye koyacağınıza bağlı olarak erişilebilir bir yerdeyse. Tüm bölmelerin rahatça açılabildiğinden ve temizliğinin de kolay olduğundan emin olun.

Ayrıca gün boyunca kaç tane kahve yapacağınızı ve hepsinin aynı olmasını isteyip istemediğinizi düşünün. Sabahları yanınızda oturanlardan daha erken kalkıyorsanız veya gürültüye duyarlı bir komşunuz varsa sessiz model buna değer olabilir ama aceleyle ayrılırsanız ve gitmeden önce bir kahve içmek isterseniz programlanabilir daha değerli olabilir. Gerçekten bir makine diğerinden daha iyi değil, ancak bu seçimde her biri bazı ihtiyaçlara cevap veriyor.

Daha modern veya daha retro tasarıma sahip kollu, damlamalı ve makineli çeşitleri bulunmaktadır. Genel olarak, ne kadar öğütülmüş kahve için kahve makinesi varsa, o kadar çok öğütücülü kahve makinesi vardır. Size sunulan seçenekler yelpazesi o kadar geniştir ki, tanınması gerekir, seçim yapmak kolay değildir.

Bir kahve makinesi bir öğütücü ile nasıl temizlenir?

Böyle bir makineyi temizlemek için yapmamız gereken iki önemli şey var. Bir yandan kahve kalıntılarını galeta unu kullanarak çıkarmak için öğütücüyü sabun ve su kullanmadan önce temizlemek iyi bir fikir olabilir. Öte yandan musluk suyu kullanırsak makinenin kirecini gideririz. Bunun için bize yardımcı olabilecek ana ticari alanlarda satılan özel kapsüller var.