Yağlı saçlar için en iyi şampuan

Muhtemelen size en iyi sonucu veren şampuanı bulana kadar farklı şampuanlar denemek zorunda kalmışsınızdır, hatta %100 memnun kalacağınız şampuanı henüz bulamamış olabilirsiniz. Boyalı saçlar veya kıvırcık saçlar için ideal alternatifleri etraflıca araştırdık. Doğru şampuanı bulmanın ne kadar zor olduğunun farkında olarak işe koyuldum.

Seçimimde, saçı ağırlaştırma eğiliminde olan mineral yağlar veya silikonlar içermeyen doğal kaynaklı dengeleyici bileşenler ve formülasyonlar dahil etmeye çalıştım. Ve ayrıca kaşıntı, kepek veya saç dökülmesi yaşarsanız, merak etmeyin, ben de sizi düşündüm.

Bu ürünlerin her birini en az üç hafta denedim, onları normal saç rutinime dahil ettim, ancak kullanımlarını haftada en fazla üç kez sınırladım. Bazen sebum düzenleyici şampuan formülleri o kadar güçlüdür ki, bunları her gün uygulamak ters etki yapar, bu yüzden önemli olan saçımın nasıl davrandığını gözlemlemekti.

Asıl mesele, bu ürünlerin her birinin, yıkama sıklığımı azaltmak için kafa derisi üzerindeki sebumu düzenleme ana işlevini yerine getirmesidir. Yağın köklerden uçlara doğru genişlemesine neden olduğundan, silikonların saçta oluşturduğu topaklanma etkisinden kaçınmaya çalışıyoruz. Vücutla birlikte hacimli bir yele, aşırı sebumdan muzdarip olmaya daha az eğilimlidir.

Uzun vadede daha az sebum üretimine yol açtığı için saçın parlak ve nemli olması benim için çok önemliydi. Kuruluk, saçın kuruduğunu algıladıklarında daha da fazla yağ salgılayacak olan yağ bezleri için bir tetikleyicidir.

KERASTASE Specifique Bain Divalent

KERASTASE Specifique Bain Divalent

En yaygın olanı, fazla yağın kök bölgesinde ve kafa derisinde yoğunlaşmasıdır ve özellikle sebum üretimini azaltmak için özel bir kozmetik kullanıyorsanız, uçların kuruması bile söz konusu olabilir. Eğer durum buysa, şampuanınızı Kérastase’den gelen bu şampuanla değiştirmenizi tavsiye ederim. Bu seçimdeki diğer ürünler gibi, yağ üretimini dengelemek ve saç derisini temizlemek için özel olarak formüle edilmiştir, ancak amino asitler ve B6 vitamini bileşimi, kökleri güçlendiren ve saçı normalden daha parlak bırakan derinlemesine nemlendirmeyi destekler.

Apivita Propoline Balancing Shampoo for Hair with Oily Roots

Apivita Propoline Balancing Shampoo for Hair with Oily Roots

Bu Apivita şampuanı %83 oranında doğal bileşenlerle formüle edilmiştir ve silikon, paraben veya mineral yağ içermez. Yağlı ve keçeleşmiş saçları tedavi etmek için çok iyi bir seçenek haline getiren temel özellikler. Bal veya misket limonu gibi fazla sebumu ortadan kaldırmaktan sorumlu sebum düzenleyici maddeler ile saçı derinlemesine temizleyen kekik ve nane esansiyel yağları ile zenginleştirilmiştir.

ISDIN Nutradeica Oily Dandruff Shampoo

ISDIN Nutradeica Oily Dandruff Shampoo

Aşırı sebumu fark etmenin yanı sıra saçınızın döküldüğünü hissediyorsanız, her iki sorunu da çözmenize yardımcı olacak bir ürüne ihtiyacınız var demektir. Isdin Nutradeica serisi, iki güçlü kepek önleyici aktif bileşen kullanarak saç lifini güçlendirirken, kaşıntıyı hafifletirken ve seboreik kepeği azaltırken yağ üretimini düzenlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Formülasyonu o kadar etkilidir ki, saçınızı her yıkadığınızda uygulamanız gerekmez, çünkü önemli sonuçları görmek için haftada iki kez fazlasıyla yeterli olacaktır.

Vichy Dercos Anti-Pelliculaire Dandruff Shampoo

Vichy Dercos Anti-Pelliculaire Dandruff Shampoo

Saçını yıkamadan bir gün geçiremeyenlerdenseniz ideal olan ne kadar kullanırsanız kullanın liflere zarar vermeyen bir şampuan bulmaktır. Paraben ve silikon içermeyen formülü yağ üretimini düzenlemek ve geciktirmek için saç derisini temizleyen ve arındıran Dercos Sebo Düzeltici Şampuan ile Vichy’nin tam olarak size sunduğu şey. Ama aynı zamanda, sürekli kullanımıyla saçınızın nasıl daha yumuşak, daha kalın ve daha hacimli göründüğünü ve taramanın ve çözmenin çok daha kolay olduğunu fark edeceksiniz.

My Rebotica Onion Shampoo

My Rebotica Onion Shampoo

Giderek daha fazla kadının doğal ve çevre dostu formüller araması, bu özellikleri karşılayan ürünlerin arzında artışa yol açmıştır. İyi bir örnek, La Rebotica’nın saçı güçlendirmeye yardımcı olan ve onu oksidatif süreçlerden koruyan soğan özü ile formüle edilmiş katı şampuanıdır. Ayrıca salisilik türevler açısından zengin Salix Alba özü veya yeşil kil gibi sebum düzenleyici aktif bileşenler içerir. Tatlı bir kiraz kokusu ile donatılmıştır.