Boyalı saçlar için en iyi şampuan hangisi?

Her on kadından altısı saçlarının rengini değiştirmek için boyaya başvuruyor, ancak evde uygun şekilde bakılmadığı takdirde kuaförde ideal tonu elde etmenin pek bir faydası yok. Boyalı saçlar için özel bir şampuan seçmek, profesyoneller tarafından en çok tekrarlanan ipuçlarından biridir.

Uzun yıllar boyalı saçlar için şampuan kullandıktan sonra, her saç tipinin kendine özgü ihtiyaçları olduğu doğru olsa da kendimi bu bölümde bir uzman olarak görebilirim. Aslında kuaförler, daha kuru, daha yağlı, daha solgun saçlarımızı fark ettiğimiz için ürünü değiştirmenizi tavsiye ediyor.

Başlamamız gereken bir öncül olmasına rağmen: özellikle saçınız sarıysa, bileşim sülfat içermez. Köpük oluşturmak için şampuanlara eklenen tuzlar olan sülfatlar saçı öyle agresif bir şekilde temizler ki, pH’ını değiştirmenin yanı sıra rengi de sürüklerler. Bu nedenle, onlardan her zaman kaçınılmalıdır, ama özellikle boyalı saçlarda. Bu noktadan yola çıkarak, çok farklı marka ve fiyatlara sahip 7 şampuan seçtim ve her birinin temel bir faydası var: saç renginizi güzel tutmak.

Bu şampuanların renklendirmenize özen gösterip göstermediğini kontrol etmek için biraz zamana ihtiyacınız olduğu açık olsa da, ilk kullanımdan itibaren takdir edilen aroma, yoğunluk veya saçınız üzerinde yarattığı ani etki (parlaklık, hacim vb.), bu testte de dikkate alınan faktörler. Ve tabii ki bileşimi, bu şampuanların renklendirmeyle ilgilenmesinin asıl anahtarı.

OLAPLEX Nº4 Bond Maintenance Shampoo

OLAPLEX no4 shampoo

“Olaplex ürünleri gerçekten o kadar iyi mi?” Birçoğu, onları ağlarda tekrar tekrar gördüklerinde veya Kim Kardashian’dan Blanca Suárez’e kadar her türden ünlünün onları nasıl tavsiye ettiğini okuduklarında kendilerine soracaktır. Cevap evet, en azından serideki 4 numara şampuanla ilgili olarak. Komple tedavinin bir parçası olarak kullanılmak üzere tasarlanmış, boyalı veya agresif düzleştirmeye maruz kalmış saçları sadece şampuanla onarmak için tasarlanmış olsa da, saçınızın kalitesinin nasıl arttığını göreceksiniz.

KÉRASTASE Blond Absolu Bain Ultra-Violet

KERASTASE Blond Absolu Bain Ultra-Violet

Boyalı saçlar için bir şampuanın tüm renklerin güzel kalmasına yardımcı olacağı doğru olsa da, sarı saç kullananlar veya çok hafif vurgular kullananlar, saçlarının turunculaşmasını önleyen tonik ürünlerle yıkamalarını tamamlamaları gerektiğini bilirler. Mor pigmentler çoğu durumda tavsiye edilir ve her zaman özel duruma göre değişse de haftada en az bir kez uygulanmalıdır.

Apivita Color Sellador Shampoo

Apivita Color Sellador

Giderek daha fazla sayıda kadın, kozmetik satın alırken ve ayrıca saç bakımı için yeni ürünler ararken eczacılarına güveniyor. Ve Apivita’nın en son lansmanını, renkli saçlar için kırk yıllık araştırma ve bu şirketin sahip olduğu doğal içeriklerle çalışarak kazanılan uzmanlığa dayalı olarak özel olarak yaratılmış Color Seal serisini eczanenizde bulacaksınız.

L’Oréal Professionnel Serie Expert Shampoo Vitamino Color

L'Oreal Professionnel Serie Expert

Profesyonel (ve iyi) formüllerin çok pahalı olması gerekmez ve L’Oréal Professionel serisi buna iyi bir örnektir. En çok satan ürünleri arasında, yağ bakımı, yoğunlaştırıcı ve yeniden yapılandırıcı şampuanın yanı sıra, aynı seriden boyalı saçların bakımına odaklanan Vitamino Color adlı iki ürün bulunmaktadır.

Maria Nila compatible – Luminous Colour Shampoo

Maria Nila compatible Luminous Colour Shampoo

İskandinav María Nila ürünleri, %100 vegan olduklarını gösteren en belirgin sertifikalara (Peta, Leaping Bunny, Vegan Society) sahip olmakla birlikte, bugün saçlarınızı boyattıysanız veya röfle yaptırdıysanız önerdiğimiz şampuandır.

MOROCCANOIL Color Continue Shampoo

MOROCCANOIL Color Continue Shampoo

Avrupa’da argan yağının saç için faydalarından yararlanan (ve moda haline getiren) öncü firmalardan biriydi ve bu nedenle Moroccanoil Bakımı binlerce kadının saç bakım ritüelinin bir parçası. Bununla birlikte, bu markanın kataloğu, elbette bu ultra nemlendirici ve besleyici yağa dayalı olarak formüle edilmiş birçok başka ürün içermektedir. Kıvırcık saçlara hacim vermesi, onarması ve ayrıca boyalı saçlar için de bizi ilgilendiren saçlara uzun süre renk devamlılığı vermesidir.

Living Proof Color Care Shampoo

Living Proof Color Care Shampoo

Güneş ışınları renklenmeyi bozan etkenlerden biridir, bu nedenle plaja veya havuza gittiğimizde belirli koruyucular kullanmak çok önemlidir. Ama aynı zamanda günlük hayatımızda bu riskten, örneğin Living Proof’tan Color Care Shampoo gibi güneş kremi içeren bir şampuan kullanmak kadar basit bir şekilde kaçınabiliriz.