iPhone hız testi nasıl yapılır?

iPhone’unuzun hızının diğer benzer cihazlara kıyasla nasıl olduğunu hiç merak ettiniz mi? Bilgileri ne kadar hızlı işleyebileceğinizi veya depolama kapasitenizin ne kadar etkili olduğunu bilmek ister misiniz? Öyleyse, iPhone’unuz için bir kıyaslama aracına ihtiyacınız var. Ancak paniğe kapılmayın, şu anda size en iyi seçenekleri gösteriyoruz.

Kıyaslama uygulamaları, mobil cihazlarının performansını ölçmekle ilgilenen herkes için temel araçlardır. Bu uygulamalar, iPhone’unuzun donanımının, işlemci hızının, RAM’inin ve dahili depolamasının performansını ölçer. Ayrıca, cihazınızı diğer iPhone modelleriyle ve hatta diğer markaların cihazlarıyla karşılaştırmanıza olanak tanır.

App Store’da her biri kendine özgü özelliklere ve yaklaşımlara sahip bu tür birçok araç bulunmaktadır. Bazıları cihazın genel performansını ölçmek için tasarlanırken, diğerleri WiFi ağının hızı gibi belirli yönlere odaklanır. Bu yazımızda sizlere piyasada bulunan bazı alternatifleri tanıtacağız. Başlayalım!

3D Benchmark

3D Benchmark

Apple cihazınızın gücünü kontrol etmek için bir uygulama mı arıyorsunuz? 3D Benchmark ihtiyacınız olan şey. Harika bir savaşı 3 boyutlu olarak simüle eden ve iPad, iPhone veya iPod Touch’ınızın kapasitesini test eden bir uygulamadır. Platformda yüzlerce tank, düzinelerce uçak ve helikopter, uçaksavar füzesi bataryaları ve bir cipin yer aldığı çatışmalarla birden fazla seviye var. Her birimi ayrı ayrı yönetme veya savaşı genel bir bakış açısıyla kontrol etme seçeneğine sahipsiniz. Ekipmanınızın performansını test etmek ve aynı zamanda keyfini çıkarmak için idealdir.

CPU-x Dasher z Battery life

CPU-x

iPhone’unuz hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmek ister misiniz? CPU-x, cihazınızın donanım ve işletim sistemi bilgilerinin yanı sıra gerçek zamanlı ağ hızı ve trafiğini, ekran ayrıntılarını, kamerayı ve bellek ve depolama kullanımını kontrol etmenizi sağlayan bir araçtır. Tasarımı ve arayüzü basit ve kullanıcı deneyimi iyi. Mobil cihazınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir uygulama arıyorsanız, şimdi CPU-x’i indirin.

Battery Life

Battery Life

Apple cihazlarınızın pilini basit ve verimli bir şekilde izlemek mi istiyorsunuz? Battery Life ihtiyacınız olan uygulamadır. Çok sayıda kullanıcıyla bu araç, bir cihazın pil performansı, dahili ve harici verileri ve tamamen şarj olmasının ne kadar sürdüğü hakkında bilgi sağlar. Ayrıca, Apple Watch için özel bildirimler, Today pencere öğesi uzantıları ve komplikasyonlar içerir ve bu da onu nihai pil izleme aracı yapar.

Phone Doctor Plus

Phone Doctor Plus

Akıllı telefonunuzdaki sorunları hızlı ve verimli bir şekilde teşhis etmenizi sağlayan bir uygulama mı arıyorsunuz? Phone Doctor Plus cevaptır. 40’tan fazla donanım ve sistem teşhis testi ile uygulama, cihazınızdaki sorunları tespit etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, kullanılmış ekipmanınızın değerinin hızlı ve kolay bir şekilde değerlendirilmesini sağlar, böylece bu değeri yeni bir ekipmanın maliyetini azaltmak için kullanabilirsiniz. Bunlar da yetmezmiş gibi donanım, batarya, hafıza ve depolama izleme, batarya kapasitesinin günlük kaydı ve mobil internet kullanımının izlenmesi gibi özelliklere de sahiptir.

AIDA64

AIDA64

iOS cihazınızı derinlemesine tanımak ister misiniz? AIDA64, iPhone’unuzun hızını ve performansını ölçmek için en iyi kıyaslama uygulamalarından biridir. Cep telefonunuz veya tabletiniz hakkında ayrıntılı bilgi bulmak için tasarlanmış bir donanım ve yazılım teşhis uygulamasıdır. AIDA64 ile CPU bilgisinden pil düzeyine, bellek ve depolamaya ve cihaz modeli tanımlamasına kadar cihazınızı derinlemesine tanıyabilir ve performansını optimize edebilirsiniz.

Geekbench ML

Geekbench ML

iPhone, iPad veya iPod’unuzun makine öğrenimi görevlerini ne kadar hızlı gerçekleştirebileceğini bilmek ister misiniz? Geekbench ML ihtiyacınız olan uygulamadır. Bu araç, cihazınızın CPU, GPU ve NPU’sunun makine öğrenimi performansını ölçen doğal dil işleme ve bilgisayarla görme testlerini içerir. Ayrıca, gerçek dünyadaki makine öğrenimi görevlerini ve uygulamalarını modeller. Arayüzü basittir ve çok sezgisel gezinme altında net seçeneklere sahiptir. Basitçe söylemek gerekirse bu, cihazlarının işlem gücü ve makine öğrenimi yetenekleriyle ilgilenenler için yararlı bir araçtır.

3DMark Wild Life Benchmark

3DMark Wild Life Benchmark

iPhone veya iPad’inizin performansını en son modellerle karşılaştırmak istiyorsanız, 3DMark Wild Life sizin için mükemmel bir uygulamadır. Cihazınızın GPU’sunun performansını test eden ve karşılaştıran ücretsiz bir kıyaslama testi gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Hızlı ve stresli olmak üzere iki test seçeneği ile cihazınızın ağır yük altında nasıl performans gösterdiğini görebilirsiniz. Bu da yetmezmiş gibi, uygulama aynı zamanda cihazınızın performansıyla ilgili, en yeni modellerle karşılaştırması ve her iOS güncellemesiyle nasıl değiştiği dahil olmak üzere benzersiz içgörüler sunar.

3DMark Sling Shot Benchmark

3DMark Sling Shot Benchmark

3DMark Sling Shot, performansı karşılaştırmanıza yardımcı olacak bir kıyaslama uygulaması olduğu için önceki uygulamaya çok benzer. Eski iPhone ve iPad modelleri için tasarlanmıştır ve bütçe cihazlarını karşılaştırmak için 1920×1080 işleme çözünürlüğüyle OpenGL ES 3.0’ı kullanır. Apple’ın Metal API’sini kullanan ve 2560×1440 işleme çözünürlüğüne sahip Sling Shot Extreme adlı daha zorlu bir kıyaslama da var.