En iyi Nike basketbol ayakkabısı

Bu makale, piyasadaki en iyi Nike Basketbol ayakkabılarını ele alıyor ve her birini benzersiz kılan özellikleri açıklıyor. Piyasada birçok büyük basketbol ayakkabısı markası var ama hiçbiri Nike kadar büyük değil. Şirket, endüstrinin devi ve bunun iyi bir nedeni var. Ayakkabıları iyi yapılmış, tonlarca farklı özelliği var ve her zaman spor ayakkabı teknolojisinin ön saflarında yer alıyor. Onlar da iyi görünüyor.

Kısacası, herhangi bir nedenle herhangi bir seviyede basketbol oynuyorsanız, bir Nike ayakkabı almakta yanlış yapmış olmazsınız. Burada yer alan ayakkabı önerileri her ne kadar çok fazla basketbol oynayanlar için olsa da Nike ayakkabıları çok çekici ve göz alıcı olduğundan, daha rahat oyuncuları veya genel ayakkabı severler için de uygundur. Bu bölüm, farklı Nike ayakkabılarına uzun bir bakış atıyor ve en iyi modellerin sahada neden bu kadar kullanışlı olduğunu açıklıyor.

Lebron 18

Lebron 18

Lebron, Nike ile uzun süredir birçok iyi ayakkabı yaptı ve 18 de bir istisna değil. Bu model, harika yastıklama, rahat bir his ve bol miktarda hızlı tepki verme yeteneği dahil olmak üzere birçok yönden sizi korur. Kauçuk taban sağlamdır ve tam boy Zoom Air birimi koşmanıza yardımcı olur. Bu çiftin en iyi özelliklerinden biri KnitPosite 2.0 yapısıdır. Bu, ayakkabıların hafif olmasını sağlar, geride tutulmadan oynamanıza izin verir ve onlara harika bir havalandırma sağlar.

Onlar üzerindeyken her şey zahmetsiz hissettiriyor, bu da onları hem guard pozisyonundakiler hem de uzun olanlar için iyi yapıyor. Ayakkabılar ne kadar istisnai olsa da, bazı insanlar son derece hızlı dönüşler için en iyi çekişe sahip olmamalarından hoşlanmayabilir. Dışarıda oynayan biriyseniz de bazı sorunlar görebilirsiniz. Ancak bunlar, mükemmel bir oyun süresi seçeneği için küçük dezavantajlar.

Zoom Freak 2

Zoom Freak 2

Giannis’ten gelen Zoom Freak 2’ler, sizi ağırlaştırmayacak güçlü malzemelerden yapılmış birinci sınıf bir ayakkabıdır. Basketbolda tam hızda koşabilmek çok önemlidir ve bu daha hafif seçenekler, hiçbir şey kaybetmeden size sağlam bir kilitlenme ve sabit bir temel sağlar. Hem yumuşak hem de peluş olan Zoom Air Teknolojisi, kendinizi ne kadar zorlarsanız zorlayın, ayaklarınız için bol miktarda dolgu sağlar.

Ayakkabı birçok önemli alanda çok fazla desteğe sahiptir ve bilek koruması sağlamdır. Ancak Freak 2, herkese göre olmayabilecek yoğun bir grafiğe sahip. Minimalistler özellikle ondan vazgeçecek. Ayrıca, Freak 2 ne kadar rahat olsa da, darbe koruma bölümünde biraz eksik. Bu özellikle sert atlayışlarda geçerlidir.

Kyrie 7

Kyrie 7

Sahada destek çok önemlidir, bu nedenle Kyrie 7 güçlendirilmiş, yüksek bilekli bir tasarıma sahiptir. Ayakkabılar, sağlam yapıları, sabit durmaları ve tam oturmaları dahil olmak üzere pek çok yönden üstündür. Hareketliliği teşvik ederken, bunu güvenli ve yaralanmayı önleyen bir şekilde yaparlar. Güvenliği desteklemek, 360 derecelik çekiştir. Çoğu ayakkabının sırtı gözden kaçırdığı yerlerde, 7’ler tüm farklı yüzeyleri kavramak için yapılmış benzersiz bir desene sahiptir.

Konfor söz konusu olduğunda da mükemmeldirler. Air Zoom Turbo birimi ve dolgulu yaka, rahat etmen için çok yol kat eder. Bu ayakkabıların bir dezavantajı varsa, diğer kaliteli Nike ürünlerinin uzun ömürlü olmamasıdır. Dayanıklılık açısından mükemmeldirler, ancak birkaç ay sonra muhtemelen gözle görülür bir aşınma ve yıpranma (özellikle tabanda) göreceksiniz. Bundan sonra onları değiştirmeye hazır olun.

KD Trey 5 VIII

KD Trey 5 VIII

Rahatlığa değer veren bir Nike hayranıysanız, Trey 5 VIII mükemmeldir. Birçok premium ayakkabı, tek bir alanda yastıklama sunar. Ancak bu çift, dolgulu dil, çift yoğunluklu orta taban, yastıklamalı bilek ve ön ayaktaki 2 katmanlı tekstil malzeme sayesinde her yere uyum sağlar. Yastık inanılmaz hissettiriyor ve buna uygun güçlü bir tabanları var. Kauçuk dayanıklıdır ve kesim yaparken veya hızlı hareket ederken size çok fazla enerji geri dönüşü sağlar.

Bunun da ötesinde, ekstra destek için ayakkabıları ayak bileklerinizin etrafında kilitli tutan delikli köpük bölmeler vardır. Bu ayakkabıları alırken dikkat etmeniz gereken tek şey kalıbıdır. Konforları neredeyse tamamen eşsizdir, ancak daha küçük tarafta çalışırlar. Bu, daha sonra yastığa karşı savaşan gerginliğe yol açabilir. Mümkün olduğunda yarım numara büyük alın.

Adapt BB 2.0

Adapt BB 2.0

Farklı bir şey arıyorsanız, Adapt BB 2’yi yenmek zor. Bu ayakkabı, sıkı ama rahat, özelleştirilmiş bir uyum sağlayan özel bir otomatik bağlama sistemi kullanır. Ayağınızın belirli şekline doğrudan uyum sağlamaları nedeniyle tutarlıdırlar ve harika hissettirirler. Ancak, bunlar sadece bir numaradan daha fazlasıdır. Tüm Nike seçeneklerinde olduğu gibi, iyi bir destek, güçlü bir taban ve mükemmel tutuş sunarlar.

Ayrıca saha içi performans söz konusu olduğunda inanılmaz derecede kullanışlı olan bağcık sistemine rağmen oldukça hafif olmayı başarırlar. Birçoğunun bu ayakkabılarla yaşayacağı en büyük sorun fiyatlarıdır. Diğer üst düzey Nike’lara kıyasla oldukça pahalıdırlar. Bu şüphesiz bazı insanları uzaklaştıracaktır. Öyle olsa bile, son teknoloji ve büyük ölçüde benzersiz bir ayakkabı için ödeme yapmaya hazırsanız, buna değer.

Precision 4

Precision 4

Precision 4, performansa aşırı odaklanan kişiler için harika bir ayakkabıdır. Bu kılavuzdaki tüm modeller oyununuzu geliştirirken, çok azı size bunun yay veya enerji geri dönüşünü verir. Köpük orta tabandan pivot dairelerine kadar her şey, adımlarınıza ekstra güç katmak için var. Bu ayakkabı aynı zamanda inanılmaz derecede hafif. Bu, tasarımın diğer tüm bölümlerini ilerleten gerekli bir özelliktir.

Bunların en iyi darbe korumasıyla gelmediğini unutmayın. Onlardan bol miktarda yanıt alacaksınız, ancak smaçlardan veya yüksek ribaundlardan gelen inişler biraz zor olabilir. Ancak bu, sahadayken onlardan ne kadar alacağınız konusunda küçük bir şikayet.

PG 5

PG 5

Spor salonunda iyi sonuçlar almak isteyen ciddi bir oyuncuysanız PG 5, bakmaya değer bir Nike ayakkabıdır. Bu model, performansınızın tüm kısımlarını artıran birçok özelliğe sahiptir. Buna çok yönlü tutuş, tam yastıklama sistemi ve inanılmaz derecede hızlı tepki veren taban dahildir.

Bunlar ile kolaylıkla zıplayabilir, dönebilir veya koşabilirsiniz. Hatta hem çevikliği hem de yanal hareketi destekleyen açık bir tasarımın yanı sıra çok fazla kaymamanız için güçlü bir kilitleme ile gelirler. Bu ayakkabılar uzun bir yol kat ediyor, ancak onları spor salonundan çıkarırken dikkatli olmalısınız. Etrafta en iyi uzun ömürlülüğe sahip değiller ve parkta, sokakta veya bahçede oynuyorsanız hızla yıpranacaklar.

Mamba Focus

Nike Mamba Focus

Basketbol ayakkabılarının öncelikle işlevsel olması gerekir, ancak bu iyi görünemeyecekleri anlamına gelmez. Nike, her şey kadar bir stil markasıdır ve Mamba Focus bu stilin bir örneğidir. Bu keskin görünümlü ayakkabı, parlak bir çift tasarıma sahiptir. Çok çeşitli eğlenceli renk seçenekleriyle gelir.

Bunun ötesinde, bu, TPU halkaları ve bir Air Zoom birimi ile birlikte gelir. Tam hızda koşarken ekstra sağlamlık ve destek için kabartmalı bir üst kısım da vardır. Kalıp rahat ve tabanı sağlam, bu güzel ayakkabıların güzel bir yüzden çok daha fazlası olduğunu gösteriyor. Ancak, ne kadar harika olursa olsun, Mamba Focus ilk satın aldığınızda biraz serttir. Oyuna hazır olmadan önce yürümek veya onları kırmak için biraz zaman harcamanız gerekecek. Taban ayrıca sert taraftadır, bu da esnekliğe çok değer veren bazı oyuncuları erteleyebilir.