AirPods şeffaf mod nedir?

AirPods Pro, Apple’ın teknoloji açısından en gelişmiş küçük kulaklıklarıdır. Özellikleri ve tasarımı nedeniyle, içeriği dinlemek için hantal bir şey taşımak istemeyen kullanıcılar için cazip bir seçenektir. Onu ilginç kılan özelliklerden biri şeffaflık modudur. Sokak, trafik ve yoldan geçenler gibi bir ortamda bulunuyorsak dışarıdan gelen sesleri dinlememizi sağlar. iPhone veya iPad’inizle şeffaflık modunu istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

AirPods Pro’nuzun şeffaflık modu nasıl açılır?

Bu şeffaflık modu, daha çok insanla bir ortamda etkileşim halindeyken veya sokakta yürürken kullanılabilir. Kişiselleştirmenin yeterli olmadığı zamanlar olacağını göz önünde bulundurmak hayati önem taşır.

Tedbir olarak, eğer şeffaflık moduna uyum sağlamıyorsanız, işitsel duyularımıza odaklanmamız gereken bir aktivite içerisindeyken kulaklıkları çıkarmanız en doğrusu olacaktır. Bu durum netleştiğinde, şeffaflık modunun nasıl özelleştirileceğini göreceğiz.

  1. AirPods Pro’yu iPhone, iPad veya Mac’inize bağlayın
  2. Kontrol merkezinde şeffaflık modunu etkinleştirin
  3. Ayarlar’ı açın ve ardından Erişilebilirlik’e gidin
  4. Seçenekler üzerinde ilerleyin ve Ses/Görsel üzerine dokunun.
  5. Kulaklık Uyarlamaları seçeneğine dokunun ve söz konusu seçeneği açın

Şeffaf mod ayarları

AirPods Pro’nuzun uyarlamalarını ayarlamak için kullanılabilecek seçeneklere sahip olacaksınız. Bizi ilgilendiren seçenek şeffaflık modudur. Üzerine dokunun ve ardından özel şeffaflık modunu etkinleştirin.

Bundan sonra, ayarlamalar yapmak için seçeneklere sahip olacaksınız. Amplifikasyon, şeffaflık dengesi, ton, ortam gürültüsü azaltma ve konuşma güçlendirme. Çevresel gürültünün yükseltilmesine ve azaltılmasına özel dikkat göstermelisiniz. Tonda ayarlamalar yapmayı uygun buluyorsanız, bir taraftan diğer tarafa modüle edebilir ve size uygun karşılaştırmalar yapabilirsiniz.

İkinci nesil AirPods Pro’nuz varsa, uyarlanabilir şeffaflığa sahip olacaksınız. Çevrenizdeki ortamdan gelen yüksek sesleri azaltmanızı sağlar. Bu durumda, etkinleştirmek için ayarlara gitmeniz, AirPod’larınızın adına dokunmanız ve ardından uyarlanabilir şeffaflığı etkinleştirmeniz gerekir.

AirPods Pro’da ayrıca konuşma güçlendirme (Conversation Boost) bulunur, karşınızdaki kişiyi daha iyi duymak için etkinleştirin.