Ravenbound inceleme

Systemic Reaction tarafından geliştirilen Ravenbound, oyuncuları İskandinav kültürünün zengin dokusundan ilham alan bir dünyaya götüren aksiyon dolu bir roguelite oyunudur. Bu üçüncü şahıs aksiyon RPG oyunu, hızlı tempolu dövüş, kalıcı ölüm sistemi ve büyüleyici bir fantezi açık dünya sunuyor.

Ravenbound inceleme

Ravenbound, aksiyon savaşını ve kart yükseltme sistemini roguelite bir dokunuşla birleştiren melez bir oyundur. Kendinizi, karakterinizin kalıcı sonuyla karşılaşabileceği acımasız İskandinav esintili bir dünyaya atılmış bulacaksınız. Oyunda kalıcı ölüm olsa da ilerlemeniz yine de yeni kartlara ve yükseltmelere katkıda bulunacaktır.

Oyun, sahneyi hazırlayan bir açılış sinematiği ile başlar: karakteriniz yalnızca Kuzgun’un gücü için bir gemidir, gemi (karakteriniz) ölse bile güçlenmeye devam eden bir güçtür. Göreviniz, kabul etmeyi seçerseniz, Muhafızları yenmek ve onların kutsamalarını talep etmektir, bu da dünyayı nefret ve karanlıkla dolduran kötü bir güç olan Hainle yüzleşmenizi sağlayacaktır.

Ravenbound 1

Ravenbound’daki dövüş sistemi, oyunun en önemli özelliği ve aynı zamanda mevcut tek gerçek oyun mekaniğidir. Oyunda çok fazla görev, zanaatkarlık ve gruplama yok, ancak savaş ve roguelike ilerleme sistemi, Ávalt dünyasına sizi bağımlı kılacak kadar iyi. Elbette, biraz tekrarlayıcı olabilir, ancak o kadar hızlı tempolu ve canlandırıcı ki, savaşın basitliği, saldırı zincirlerini ve savunma tekniklerini bir araya getirmekten pek bir şey eksiltmediği için neredeyse hiç fark etmeyeceksiniz.

Bu zorlu dünyada hayatta kalmak için düşman saldırı modellerini öğrenmeniz, engelleme ve kaçma için hassas zamanlamadan yararlanmanız ve her biri kendine özgü his ve avantajlara sahip çeşitli silah cephaneliğinde ustalaşmanız gerekecek. Etkileyici menzili için iki elli kılıcı mı, yoksa devirme gücü için şimşek hızındaki çift baltayı mı seçeceksiniz? Seçim sizin, ancak akıllıca seçim yapın; Ávalt’ın nefretle yozlaşmış yaratıklarını zorlu bir savaşla mağlup etmeniz gerekecek.

Ravenbound 2

Ravenbound oynanış

Oyundaki düşmanlar ve açık dünya sistemi, muhtemelen uzun zamandır bir aksiyon RPG’sinde görülecek en acımasız senaryolardan birine sahip. İlk koşunuz size emrinizde birkaç kart ve biraz mana ile başlayacak, ancak ilk ölümünüzden sonra, hemen hemen sıfırdan başlıyorsunuz, kullanacak mana veya kart yok ve ilerlemenize karşı koymak için bekleyen çok sayıda düşman var.

Düşmanlar çok nadiren tek başınadır, çoğu karşılaşma geminizi hırsızlar, impler veya draugr gibi birden fazla rakiple karşı karşıya getirir. Zırhlı Muhafızların hepsi benzerdir, sadece ilerledikçe artan bir zorlukla karşınıza çıkarlar.

Ravenbound 3

Ravenbound’un kart tabanlı ilerleme sistemi derinlik katar ve her oyunun yeni bir deneyim olmasını sağlar. Canavarları yenerek, seviye atlayarak ve hazine sandıklarını açarak kalıntıları, teçhizatı ve anlık kartları toplarken ve kilidini açarken uyum sağlamanız ve strateji oluşturmanız gerekir. Kaynaklarınızı dikkatli bir şekilde yönetmezseniz, daha fazla mana bulmazsanız veya size yardımcı olacak kartlar elde etmek için yola çıkmazsanız, başarısız olmanız hemen hemen garantidir.

Ravenbound, benzersiz fikirlerle ağzına kadar dolu bir oyundur. Açık dünya ve roguelike/lites türlerini ilginç bir şekilde birleştiriyor. Açık dünya, belirli noktalarda bir kuzguna dönüşmenize ve haritanın herhangi bir yerine rahatça uçmanıza olanak tanır. Ve manzarayı anlamanın en iyi yolu uçmaktır. Düşmanlar işaretli kamplarda oturup onları rahatsız etmenizi bekler ve sizi kovalamazlar. İlgi çekici noktalar gibi görünen yapılar, harabeler, mağaralar ve diğer yerler güzel görünür, ancak genellikle boş olduğu için keşfetme amacını bozar.