iPhone klavye arka plan değiştirme

Bu adımları izleyerek iPhone klavyesini beğeninize, arka plana, renklere, tuşlara ve çok daha fazlasına göre özelleştirebilirsiniz.

iOS’ta özelleştirme hiçbir zaman önemli bir unsur olmadı, ancak yavaş yavaş iPhone özel tasarım değişikliklerine açılıyor. iPhone klavyesi gibi özelleştirmesi daha zor olan başka yönler olmasına rağmen, şu anda oldukça özelleştirilebilir bir ana ekranımız var.

iPhone klavye rengini ve arka planını farklı şekillerde değiştirmek mümkündür ve size hepsini göstereceğiz. Sistem düzeyinde klavyeyi değiştirmek için çok fazla seçenek olmamasına rağmen, gerçek şu ki onu beğeninize göre özelleştirebilirsiniz.

iPhone klavye rengini değiştirmenin en hızlı yolu, iPhone modunu değiştirmektir. Açık mod, geleneksel iPhone gri ve beyaz klavyesine sahiptir ve karanlık mod, siyah ve gri tonlarda çok farklı bir klavyeye sahiptir. Bu nedenle, iPhone klavyesini “özelleştirmenin” en hızlı yolu budur.

Ancak, büyük olasılıkla bu sizin için yeterli değil ve iPhone klavyesinde daha derin bir özelleştirme istiyorsunuz. Klavyenin rengini veya arka planı ve tuşları istediğimiz gibi değiştirmemizi sağlayan bir özelleştirme.

Bunu yapmak için özelleştirmeye izin veren üçüncü taraf bir klavye indirmeniz gerekir. iPhone için çok iyi klavyelerimiz var ama bunlar sadece iyi değil, aynı zamanda çok iyi derecede kişiselleştirmeye de izin veriyorlar.

SwiftKey

swiftkey

Microsoft’un SwiftKey’i, en iyisi değilse bile, iOS App Store’daki en iyi klavyelerden biridir. Yıllarca Android’deki en popüler klavyeydi ve uzun süredir iOS’ta bulunuyor. Ama sadece yazmak için değil, kişiselleştirmek için de iyi bir klavye.

  1. iPhone’unuzda SwiftKey uygulamasını açın ve iPhone’unuzda klavyeyi ayarlayın.
  2. Temalar simgesine dokunun.
  3. Renkli klavyeyi değiştirmek için mevcut farklı temaları seçin.
  4. Veya tuşların arka planını ve rengini seçebilmek için kendi temanızı tasarlayın’a tıklayın.

Gboard

gboard

Gboard, Google tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiş, çok çeşitli işlevler ve avantajlar sunan bir klavyedir. Bu klavye uygulamasını neredeyse benzersiz kılan en ilginç özelliklerinden biri de GIF’ler bölümüdür. Ayrıca mükemmel özelleştirmeye de olanak tanır.

  1. Gboard uygulamasını açın ve klavyeyi iPhone’unuzda ayarlamak için talimatları izleyin.
  2. Temalar bölümüne dokunun.
  3. Mevcut olan birçok tema arasından seçim yapın.
  4. Üst alanda, tuşların arka planını ve renklerini seçerek klavye için kendi temanızı oluşturabilirsiniz.