En iyi indoor basketbol topu

Bu kılavuz, indoor iç mekanda basket oynamayı amaçlayanlar için çeşitli basketbol toplarına bakacak ve onları sert ahşap zemin için çok iyi yapan özellikleri açıklayacaktır.

Tüm farklı seviyelerde basketbol oynayarak yirmi yıldan fazla zaman harcadım. Bu deneyimi aldım ve bu makaledeki topları düzgün bir şekilde incelemek için hem kapsamlı araştırma hem de ilk elden hesaplarla karıştırdım. En iyi salon basketbol toplarına göz atmak istiyorsanız, aşağıdaki bölümlerde en iyinin en iyisini açıklıyorum.

Belli ki top olmadan basketbol oynayamazsınız. Bununla birlikte, her model aynı amaca hizmet etse de hepsi, onları belirli oyuncular için yararlı kılan belirli yönlere veya niteliklere sahiptir. Salon topları özellikle daha yumuşaktır ve açık hava basketbol toplarına göre daha az dayanıklı yapıya sahiptir.

Antrenörler ve sadece spor salonunda oynayan veya antrenman yapan oyuncular aşağıdaki modellere bayılacak. Zamanını asfaltta veya garaj yolunda geçiren herkes biraz daha sert bir şey almalıdır. Sadece içeride oynayanlar bazen bunları da kullanabilirler. Bu bölüm, nişlerine ve onları özel kılan özelliklerine bakarak en iyi salon basketbol toplarını ele alıyor.

Molten X

Molten-X

Molten, basketbol topu yapma oyununun liderlerinden biri ve Molten X bunun nedenini gösteriyor. Bu kaygan görünümlü seçeneğin harika bir tutuşu, yumuşak dış yüzeyi ve ona benzersiz, rahat bir tasarım sağlayan kompozit deri yapısı vardır. İçeride son derece iyi çalışır ve mükemmel kontrol sağlar.

Bu modelin bir başka avantajı da, çekimlerin havada nasıl döndüğünü daha iyi görmenizi sağlayan ek panellerdir. Bu, formlarını geliştirmek isteyen atıcılar için özellikle önemlidir. Ekstra oluklu çizgiler, standart olmasa da, konu güvenilir bir his yaratmaya geldiğinde de iyidir.

Spalding TF Model M Official

Spalding-TF-Model-M-Official

Bu listedeki gerçek deriden yapılmış tek basketbol topu olan Spalding’in bu oyun topu, piyasadaki en iyi iç mekan seçeneklerinden biridir. Tutuş mükemmeldir ve geniş kanallar, benzer topların basitçe eşleşemeyeceği bir kontrol düzeyi sağlar. O da rahat.

Bu top profesyonel bir sekme ile gelir, iyi tepki verir ve ne kadar kullanmayı planlıyor olursanız olun havayı tutar. Burada iyi bir dayanıklılık seviyesi var ve oynamaya çok zaman harcayan oyuncular için uzun bir yol kat ediyor. Bu top özellikle daha ciddi oyuncular için tasarlandı.

Spalding Tack Soft

Spalding-Tack-Soft

Bu model gerçek bir yalnızca iç mekan seçeneği değildir. Bunun yerine, hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilecek yapıya sahip birinci sınıf bir markanın iyi yapılmış bir topudur. Tack-Soft, adından da anlaşılacağı gibi, elementleri kolaylıkla idare edebilen daha yumuşak bir kompozit toptur.

Çok yönlü olduğu için bu model spor salonunda ve dışarıda oynayan kişiler için mükemmeldir. Evde veya asfaltta pratik yapmayı tercih ediyorsanız, bu harika bir seçimdir. Diğer iç mekan toplarının aksine, uygun bir fiyat noktasında da gelir. Biraz para biriktirmek istiyorsanız veya bütçeniz kısıtlıysa mükemmeldir.

Baden Elite Game Ball

Baden-Elite-Game-Ball

Mükemmel tutuşa sahip daha az bilinen bir model arayanlar, Baden Elite’in keyfine varacaklar. Bu top, kompozit yapısı sayesinde iç mekanlarda harikadır. Ayrıca, diğer modellerde göreceğiniz yapışkanlık hissi olmadan güçlü kontrol sağlayan güçlü, uzun ömürlü bir tutuşa sahiptir.

Bu modelin bir diğer avantajı da dayanıklılığıdır. Pek çok iç mekan modelinin yumuşak bir iç mekan hissi için gücü kestiği yerde, Elite size doğal güçten ödün vermeden iyi bir kavrama ve yumuşak dış yüzey sağlar. Bu, canınızın istediği gibi şut atabileceğiniz veya dripling yapabileceğiniz zorlu bir top.

Wilson Evolution

Wilson-Evolution

Bir başka mükemmel Spalding seçeneği olan Evolution, güçlü dayanıklılığı, sağlam tutuşu ve eşsiz hissi sayesinde son derece popüler bir salon basketbol topudur. Birçok kapalı top yumuşak olsa da, bu model, ellerinizi son derece yumuşak tutan güçlü tutuşa sahip bir yastık çekirdeği sunar.

Ayrıca, daha iyi kontrol için derin bileşik kanallar sunarken bu konforu sunmayı da başarır. Bu sert bir top ve sekmesi doğal hissettiriyor, turnikelerde yumuşak ve uzun şutlarda sertleşiyor. Tarzınızı karıştırıp eşleştirmenize olanak tanıyan birçok farklı renk seçeneği de vardır.