Desynced inceleme

GZS otomatasyon ve strateji türünde karşımıza çıkan Desynced, geçtiğimiz ay Steam Erken Erişimde yayınlandı. Stage Games Inc. tarafından geliştirilen ve Forklift Interactive tarafından yayınlanan oyuna geniş bir ilk bakış yapıyoruz.

Yeni bir koloni kurma oyunu arıyorsanız, Desynced hayallerinizdeki koloniyi inşa edebileceğiniz bir oyun. Bilinmeyen ve garip bir dünyada koloninizi ilerletmek için verimliliği en üst düzeye çıkarmanız, yeni malzemeleri keşfetmeniz ve seri üretime geçmeniz gerekiyor. Tabi ki tüm bunları başarmak için saatlerce harcamanız gerekiyor.

Desynced inceleme

Desynced, sizi rastgele oluşturulmuş bir gezegene ve ana geminizden size yardımcı olacak bir yapay zeka olan ELAIN’e yerleştirir. Bu oyunun uzun vadeli hedefi ana geminizi onarmak ve gezegenden kaçmak. Bu, madencilik tesisleri kurularak ve gezegende bulunan çeşitli malzemeler üzerinde araştırmalar yapılarak yapılır.

Desynced’in en iyi kısımlarından biri oynanışın inanılmaz derinliğidir. Açık dünyada çeşitli kaynaklar mevcut ve bunların her birini yüksek seviyeli malzemelere dönüştürebilirsiniz. Daha da fazla ürün oluşturmak için çeşitli ham maddeleri de birleştirebilirsiniz.

Desynced 1

Desynced’ı diğer strateji oyunlarından ayıran şey, asıl odak noktanızın her şeyi otomatikleştirmek olmasıdır. Her şeyi doğru bir şekilde ayarladıysanız, işlerinizin çoğunu drone’lar yapacağı için arkanıza yaslanıp rahatlayabilirsiniz. Ancak bazen işler planlandığı gibi gitmez ve en ufak bir hata bile tüm sürecin aksamasına neden olabilir.

Desynced’in çok oyunculu desteği de var, böylece hem Co-op hem de PvP yapabilirsiniz. Desynced’i tek oyunculu olarak oynamak zor gelirse, eşli oynayarak işleri daha da hafifletebilirsiniz.

Desynced 2

Desynced oynanış

Oyunda öncelikle sıfırdan başlayarak bir koloni kurmanız isteniyor. İşçi dronlarının kullanımıyla Metal Cevheri ve Kristal madenciliğine başlarsınız. Bunlarla, bu malzemeleri daha karmaşık kaynaklara dönüştüren bazı temel üretim binaları oluşturabileceksiniz.

Desynced 3

Malzeme toplamaya başladıkça daha fazla öğe araştırma yeteneğinin kilidini açacaksınız. Bu da daha fazla benzersiz malzemenin kilidini açar ve mevcut malzemelerin çeşitli yeni tariflere dönüştürülmesine olanak tanır. Amacınız her malzemenin sürekli tedarikine sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Bu, tutarlı bir şekilde yüksek seviyeli kaynaklar üretmenize olanak tanır. Daha sonra bu yüksek seviyeli kaynakları kullanarak daha fazla tarifi araştırabilir ve kilidini açabilirsiniz. Bunlar da üretiminizi daha verimli hale getirecek.

Dünya, tamamlanması gereken çeşitli bulmacalarla doludur ve her biri, tamamlandığında çeşitli nadir malzemelerle ödüllendirilir. Bu bulmacalar, kaynakların üretilmesini beklerken vakit geçirmenin harika bir yoludur. Ancak bazı bulmacalar karmaşık görünebilir ve tamamlanması çok fazla güçlük gibi gelebilir.

Botlar, Desynced’de hem ana çalışma birimleriniz hem de savaş birimleriniz olacak. İşçi botları, madenci botları ve beğendiğiniz belirli bileşenleri ekleyebileceğiniz bazı özel botlar var. Botunuzu oluşturduğunuzda, onları anında lojistik ağınıza atayabilirsiniz, böylece belirli binalara otomatik olarak malzeme teslim edebilirler. Ayrıca onları keşfe göndermek veya haritaya dağılmış böceklerle savaşmak için taretlerle donatmak istiyorsanız bunları manuel olarak da kontrol edebilirsiniz.

Desynced 4

Desynced ses ve grafik

Desynced, benzersiz otomasyon sistemiyle rahatlatıcı bir atmosfer sunuyor. Her şeyi otomatikleştirmek için çok çalışıyorsunuz ve sonsuz haritayı keşfederken arkanıza yaslanıp üretim sürecini izliyorsunuz.

Desynced 5

Grafik açısından oyun kaliteli ve dinlendirici bir atmosfer oluşturmayı başarıyor. Bot ve bina modellerindeki ayrıntıların yanı sıra gündüz ve gece döngüsünün akıcılığını takdir etmek kolaydır. Performans açısından, en yüksek ayarlarda oynarken FPS’im her oyun oturumunda stabil kaldı.

Son olarak müzik çok yerinde ve ortamı uygun şekilde ayarlıyor. Melodiler rahat ve yumuşaktır; bu da dronların etrafta dolaşmasını ve kaynak aktarımını izlemeye mükemmel bir şekilde uyum sağlar.