Planet Zoo inceleme

Frontier Developments’ın hayvanat bahçesi yönetim simülasyonu ile etkileyici bir park inşa edebilirsiniz ve sevimli sanal hayvanları yönetebilirsiniz. Planet Zoo ile yaratıcılığınızı ortaya koyup muhteşem bir hayvanat bahçesi inşa edebilirsiniz ve onu vahşi ve dost canlısı hayvanlarla doldurabilirsiniz.

Planet Zoo inceleme

Planet Zoo, hayvanları satın almanıza, satmanıza ve doğaya salmanıza ve şimdiye kadar yapılmış en güçlü ve ayrıntılı simülasyonlardan birinde hayallerinizdeki hayvanat bahçesini yaratmanıza olanak tanır. Yaban hayatının tehlikeye atılması ve çevre eğitimi ile ilgili konuları ele alan bu oyun gerçek anlamda muhteşem bir başarıdır ve hayvanları ve yönetim deneyimini hayata geçirmek konusunda mükemmel bir iş çıkarıyor.

Planet Zoo, diğer yönetim simülasyonlarıyla benzer bir formülü izliyor; ancak yalnızca misafirlerin taleplerini karşılamak ve çalışanların moralini korumak zorunda olduğunuz bir işletmeyi yönetmek yerine, hayvanların refahı gibi son derece önemli bir katma faktör var.

Planet Zoo temelde bir inşa oyunudur, yapılacak çok şey var, ‘bolluk’ çok fazla. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok büyük bir menü var. Hayvanat bahçenize dekoratif değer katmak için özel yapım evler inşa etmekten hayvanat bahçenizi yeşillik ve bitki örtüsü gibi doğal takviyelerle güzelleştirmeye kadar.

Planet Zoo 1

Planet Zoo oynanış

Oyunda dört ana mod var: Kariyer, Franchise, Mücadele ve Sandbox.

Kariyer modunda oyuna bir hayvanat bahçesi müdürü olarak başlıyorsunuz. Kariyer Modu, başlangıçta size üç eğitim seviyesi aracılığıyla işin püf noktalarını öğretir. Oyun içi boss’lar size hayvanat bahçesi yönetiminin temelleri konusunda rehberlik eder. Eğitimler tamamlandığında kendinizi sıfırdan bir hayvanat bahçesi inşa ederken bulursunuz.

Eğitimleri oynayıp oynamamanızdan bağımsız olarak, Planet Zoo’daki ilk birkaç gününüzün büyük çoğunluğu sadece bir şeyleri çözmekle geçecek ve açıkçası, çoğu zaman kafanız tamamen karışacak.

Franchise modu, dünya çapında yepyeni hayvanat bahçeleri açıp işletmenizi sağlayan, diğer oyuncularla hayvan yetiştirme ve ticaretini vurgulayan çevrimiçi bir moddur.

Planet Zoo 2

Mücadele modu, çevrimdışı olarak farklı hedefler sunması dışında Franchise’a benzer. Sandbox modu, para veya misafir mutluluğu sorun olmadan kalbinizin içeriğini oluşturmanıza olanak tanır.

Planet Zoo’nun dikkate alınması gereken o kadar çok farklı bileşeni var ve o kadar çok alanda o kadar çok dikkat gerekiyor ki, parkın iyi işlemesi için her şeyi çok dikkatli ayarlamak gerekiyor.

İnşaat açısından Planet Zoo, inşaat olanaklarının son noktasıdır. Eğer düşünebilirseniz, sabrınız olduğu sürece hemen hemen inşa edebilirsiniz. Yetenekli inşaatçılar ve yaratıcı dâhiler için, Planet Zoo sınırsız bir kaynak ve seçenek dünyası sunuyor ve bu nedenle büyük övgüyü hak ediyor.

Planet Zoo 3

Bariyerler, hayvanların yaşam alanını çevreleyen yaşam alanlarınızın dış katmanlarıdır. Geniş bir alana sahip olan oyun, bunları çeşitli şekillerde ve şekillerde oluşturmanıza olanak tanır. Bir bariyerin hangi malzemeden yapılması gerektiği, metal bir çitin bir Bengal kaplanı için yeterli olup olmayacağı veya daha sağlam ve kaba kuvvete karşı dayanıklı bir şeye ihtiyacınız olup olmayacağı arasında seçim yapabilirsiniz.

Personelin belli bir enerjisi ve mutluluğu var. İyi ücret alırlarsa mutlu olurlar, enerjiktirler ve iyi dinlenmişlerse daha uzun süre çalışabilirler. Veteriner hekimler ve tamirciler gibi bazı çalışanlar, ek öğelerin kilidini açmak için araştırma yapabilir.

Planet Zoo grafik ve ses

Ses ve grafikler, Planet Zoo’yu gerçekten büyüleyici kılmaya yardımcı oluyor. İnsanlar çizgi film gibi görünse de geliştiriciler hayvanlara büyük önem vererek onları mümkün olduğunca gerçekçi hale getirmeye çalışıyorlar. Oyunda hayvanlar harika görünüyor ve oyun, onların muhteşem bir şekilde işlenmiş kürklerini yakından görmenizi sağlayan bazı güzel kamera seçenekleri sunuyor.

Kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzü, her şeyi istediğiniz gibi özelleştirmenize olanak tanır. Gelişmiş bir taşıma ve döndürme seçeneği, geliştiricilerin yaratıcılığa olan ilgisini doğrulayarak oyuncuya olağanüstü güçler kazandırır.

Planet Zoo 4

Farklı türlerin, çevreyle etkileşime girdiklerinde farklı, gerçeğe benzer animasyonları vardır. Hatta üremeyi teşvik etmek için onlara genetik bir yapı bile verdiler.

Ses, eğlenceli hisler yayan, içinizi umutla dolduran övgüye değer bir kompozisyon örneğidir. Yükleme sekansları arasında çalan harika müzik hemen dikkatinizi çekecek ve size enerji verecek, oyun içi rahatlatıcı melodi ise konsantre olmanız için size sakin bir atmosfer sağlayacaktır.

Planet Zoo DLC ek paketleri

Oyuna sonradan eklenmiş bir dizi DLC ek paketler bulunuyor. Bunlar genellikle farklı bölgelerden hayvan türlerini sunar. Mevcut ek paketler: Oceania Pack, Arid Animal Pack, Tropical Pack, Grasslands Animal Pack, Twilight Pack, Conservation Pack, Wetlands Animal Pack, Europe Pack, North America Animal Pack, Africa Pack, Southeast Asia Animal Pack, Aquatic Pack, Australia Pack, South America Pack , Deluxe Upgrade Pack, Arctic Pack, You, me & Other Animals: The music of Planet Zoo.

Planet Zoo: Oceania Pack

Planet Zoo’nun son ek paketi Oceania Pack ile Pasifik adalarının güzelliğini ve kültürünü deneyimleyebilirsiniz. Kumsallarda paytak paytak yürüyen veya zengin ormanlarda saklanan beş benzersiz hayvanın yanı sıra Polinezya geleneklerinden ilham alan 200’den fazla yepyeni manzara parçası yer alıyor.

Planet Zoo Oceania

Işıltılı bir ada cennetinin tepesinde yaban hayatının korunmasına odaklanan yeni bir senaryo ile hayvanat bahçesi bakımı becerilerinizi test edebilirsiniz.