Morels: The Hunt 2 inceleme

Morels: The Hunt 2, Morels: The Hunt’ın devamı niteliğindedir. Mantar avı ve vahşi yaşam fotoğrafçılığı ile ilgili bir simülasyon oyunudur. Dünyanın dört bir yanına yayılan çok çeşitli yerleri keşfedin. Çeşitli mantarları toplayarak, hayvanları fotoğraflayarak ve haftalık görevleri tamamlayarak avcı ve fotoğrafçı seviyenizi yükseltin.

Morels: The Hunt 2 inceleme

İlk oyunun ardından gelen devam oyunu Morels: The Hunt 2’nin oldukça iyi olduğunu keşfettim. Kelimenin tam anlamıyla, mantar aramak için ormanda dolaşmakla ilgili bir oyun, ama beklediğimden çok daha fazlası var: Mantar bolca, evet, ama aynı zamanda izlenecek ve fotoğraflanacak düzinelerce hayvan, keşfedilecek yedi egzotik yer, en az biri su altında, ve bazı beklenmedik sürprizler.

morels-the-hunt-2-1

Morels: The Hunt 2, çocukluklarından beri hevesli mantar avcıları olan üç kardeşten (Wes, Derek ve Jason) oluşan bir ekipten oluşan Abrams Studios’un eseridir. İlk çıkan Morels: The Hunt’ın geliştirilmesi, kardeşler için çoğunlukla bir hobiydi, kardeşler birlikte biraz zaman geçirdiklerinde üzerinde çalışıyorlardı ve lansman gününde 100’den az kopya satarak pek bir başarı elde etmedi. Ancak Abrams, 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana toplamda yaklaşık 10.000 kopya sattığını ve bunun onun gözünde “son derece başarılı” olduğunu söyledi. Ayrıca, kardeşlerin yaklaşık iki yıl boyunca tam zamanlı olarak birlikte çalışmasını sağlayan bir VR spinoff oyunu olan Morels: Homestead için finansman kapısını açtı.

morels-the-hunt-2-2

Morels: The Hunt 2 oynanış

Haritalar nispeten küçük, belki ortalama bir ormanlık alan büyüklüğünde, ancak gerçekten iyi sunulmuşlar: Her şey keskin ve gerçekçi ve ışıklandırma, özellikle sabahın erken saatlerinde öğlene geçiş şekli ince ama gerçekten etkili. Ses seyrektir, ancak tüm sesler oyun içi nesneler tarafından üretilir, bu nedenle örneğin bir mavi alakarga, bir sincap, bir ayı veya bir tek boynuzlu at duyarsanız, yakınlarda olduğu anlamına gelir; fotoğraf çekerken çok kullanışlıdır.

morels-the-hunt-2-3

Morels 2 tamamen tehlikesiz değildir. Keneler ve zehirli sarmaşıklar yaygındır ve büyük kayalardan atlayarak veya su altında çok uzun süre kalarak kendinizi oldukça iyi mahvedebilirsiniz – ölmeyeceksiniz, ancak yerel hastaneye hızlı bir ambulans yolculuğu ve kayıp bir mantar avı günü alacaksınız. Geceleri orman çok karanlık ve bir kurt tarafından avlanabilirsiniz.

morels-the-hunt-2-4

Güzel bir mantar parçası bulduğumda veya yeni bir hayvanın iyi bir fotoğrafını çektiğimde, gerçekten heyecan verici. Vahşi doğada simgesel yapılar ve tuhaflıklar arasında koşmak da eğlencelidir: Büyük ölçüde Abrams kardeşlerin avları sırasında kendi başlarına birkaç gerçek dünya kalıntısına rastladıklarını düşündüren tasarım ve yerleşimlerindeki temel sayesinde gerçek bir keşif hissi var.

Morels: The Hunt 2’nin mantar toplamakla ilgili bir oyun olduğu gerçeğinden kaçış yok. Abrams, bazı insanların her şeyi korkunç derecede sıkıcı bulduğunu kabul etti ve duyduğu bir başka “ortak tepki”, insanların dışarı çıkmaları ve eğer ilgilendikleri şey buysa, bunu gerçek hayatta yapmaları gerektiğidir. Ancak, herkesin bunu yapamayacağını söyledi.