Pokémon Go’da en güçlü pokemonlar

Pokémon Go Maç Ligi’nde veya Akınlarda, PvP maçlarında ve Spor Salonlarında yer almak isteyen oyuncular, takımlarındaki en iyi Pokémonları kullanmak isteyeceklerdir. Burada, oyundaki en güçlü ve en iyi Pokémonları sıraladık.

Pokémon Go’nun en iyi eğitmenlerinden biri olmak istiyorsanız, takımınızda en güçlü Pokémonlara sahip olmanız çok önemli olacaktır. Oyun oldukça basit görünmesine rağmen, özellikle savaşlar söz konusu olduğunda mekaniklerde çok fazla derinlik var. En iyi saldırı yapan Pokémonlar aşağıda sıralanmıştır.

1. Deoxys

Deoxys

Deoxys (Normal) efsanevi bir Psişik Pokémon’dur. Böcek, Hayalet ve Karanlık hareketlerine karşı savunmasızdır. Deoxys’in en güçlü hamle seti Zen Headbutt ve Hyper Beam’dir ve Maksimum CP’si 3.160’tır.

2. Xurkitree

Xurkitree

Xurkitree bir Elektrik Pokémon’dur. Yer hareketlerine karşı savunmasızdır. Xurkitree’nin en güçlü hamle seti Thunder Shock & Discharge’dır ve Maksimum CP’si 3.937’dir.

3. Kartana

Kartana

Kartana bir Çim ve Çelik Pokémon’dur. Ateş ve Dövüş hareketlerine karşı savunmasızdır. Kartana’nın en güçlü hamle seti Razor Leaf & Leaf Blade’dir ve Maksimum CP’si 3.677’dir.

4. Pheromosa

Feromoza

Pheromosa bir Böcek ve Dövüş Pokémon’dur. Uçma, Ateş, Psişik ve Peri hareketlerine karşı savunmasızdır. Pheromosa’nın en güçlü hamle seti Bug Bite & Focus Blast’tır ve Maksimum CP’si 2.842’dir.

5. Blacephalon

Blacephalon

Blacephalon bir Ateş ve Hayalet Pokémon’dur. Yer, Kaya, Hayalet, Su ve Karanlık hareketlere karşı savunmasızdır. Blacephalon’un en güçlü hamle seti Mücadele ve Mücadele’dir ve Maksimum CP’si 3.297’dir.

6. Mewtwo

Mewtwo

Mewtwo efsanevi bir Psişik Pokémon’dur. Böcek, Hayalet ve Hayalet hareketlerine karşı savunmasızdır. Mewtwo’nun en güçlü hamle seti Karışıklık ve Psişik’tir ve Maksimum CP’si 4.178’dir.

7. Rampardos

Rampardos

Rampardos, Cranidos’tan gelişen bir Rock Pokémon’dur. Dövüş, Yer, Çelik, Su ve Çim hareketlerine karşı savunmasızdır. Rampardos’un en güçlü hamle seti Smack Down & Rock Slide’dır ve Maksimum CP’si 3.298’dir.

8. Archeops

Archeops

Archeops, Archen’den gelişen bir Rock & Flying Pokémon’dur. Kaya, Çelik, Su, Elektrik ve Buz hareketlerine karşı savunmasızdır. Archaeops’un en güçlü hamle seti Kanat Saldırısı ve Kadim Güçtür ve Maksimum CP’si 3.331’dir.

9. Slaking

Slaking

Slaking, Vigoroth’tan gelişen Normal bir Pokémon’dur. Dövüş hareketlerine karşı savunmasızdır. Slaking’in en güçlü hamle seti Yawn & Hyper Beam’dir ve Maksimum CP’si 4.431’dir.

10. Haxorus

Haxorus

Haxorus, Fraxure’dan gelişen bir Dragon Pokémon’dur. Buz, Ejderha ve Peri hareketlerine karşı savunmasızdır. Haxorus’un en güçlü hamle seti Dragon Tail ve Dragon Claw’dır ve Maksimum CP’si 3.593’tür.

11. Rayquaza

Rayquaza

Rayquaza efsanevi bir Ejderha ve Uçan Pokémon’dur. Buz, Kaya, Ejderha ve Peri hareketlerine karşı savunmasızdır. Rayquaza’nın en güçlü hamlesi Dragon Tail & Outrage’dir ve Maksimum CP’si 3.835’tir.

12. Eternatus

Eternatus

Eternatus bir Zehir ve Ejderha Pokémon’dur. Yer, Psişik, Buz ve Ejderha hareketlerine karşı savunmasızdır. Eternatus’un en güçlü hamle seti Dragon Tail ve Dragon Pulse’tur ve Maksimum CP’si 4.429’dur.

13. Salamence

Salamence

Salamence, Shelgon’dan gelişen bir Dragon & Flying Pokémon’dur. Buz, Kaya, Ejderha ve Peri hareketlerine karşı savunmasızdır. Salamence’ın en güçlü hamle seti Dragon Tail ve Draco Meteor’dur ve Maksimum CP’si 3.749’dur.

14. Zekrom

Zekrom

Zekrom efsanevi bir Dragon & Electric Pokémon’dur. Yer, Buz, Ejderha ve Peri hareketlerine karşı savunmasızdır. Zekrom’un en güçlü hareket seti Charge Beam ve Fusion Bolt’tur ve Maksimum CP’si 4.038’dir.

15. Reshiram

Reshiram

Reshiram efsanevi bir Dragon & Fire Pokémon’dur. Yer, Kaya ve Ejderha hareketlerine karşı savunmasızdır. Reshiram’ın en güçlü hamle seti Fire Fang & Fusion Flare’dir ve Maksimum CP’si 4.038’dir.

16. Dialga

Dialga

Dialga efsanevi bir Çelik ve Ejderha Pokémon’dur. Dövüş ve Yer hareketlerine karşı savunmasızdır. Dialga’nın en güçlü hamle seti Metal Pençe ve Draco Meteor’dur ve Maksimum CP’si 4.038’dir.

17. Spectrier

Spectrier

Spectrier bir Hayalet Pokémon’dur. Hayalet ve Karanlık hareketlere karşı savunmasızdır. Spectrier’in en güçlü hamle seti Tackle & Shadow Ball’dur ve Maksimum CP’si 3.385’tir.

18. Alakazam

Alakazam

Alakazam, Kadabra’dan gelişen bir Psişik Pokémon’dur. Böcek, Hayalet ve Karanlık hareketlerine karşı savunmasızdır. Alakazam’ın en güçlü hamle seti Karışıklık ve Psişik’tir ve Maksimum CP’si 3.057’dir.

19. Chandelure

Chandelure

Chandelure, Lampent’ten gelişen bir Hayalet & Ateş Pokémon’dur. Yer, Kaya, Hayalet, Su ve Karanlık hareketlere karşı savunmasızdır. Chandelure’un en güçlü hamle seti Fire Spin & Shadow Ball’dur ve Maksimum CP’si 3.268’dir.

20. Groudon

Groudon

Groudon, efsanevi bir Yer ve Ateş Pokémon’udur. Su ve Yer hareketlerine karşı hassastır.