Jurassic World Evolution 2 inceleme

Dinozorların kıtada başıboş dolaştığı park simülatörünün devamı olan Jurassic World Evolution 2, dinazor meraklılarını kendine hayran bırakmayı başarıyor. Frontier Developments tarafından geliştirilen oyun, serinin ilk oyununa göre büyük geliştirmeler ve yenilikler sunuyor.

Jurassic World Evolution 2 inceleme

Frontier, Jurassic World Evolution 2 ile oyunculara en iyi dinozor parkını yaratma oyununu sunarak, hem strateji hem de dinozor meraklılarını kendine bağlayan ve büyüleyen bir oyunda Jurassic Park markasının sunduğu tüm olanaklardan tam olarak yararlanır.

Jurassic World Evolution’da zaten görülen kavramlar, burada yeni bir bağlamda geliştiriliyor. Dinozorların dünyayı yeniden doldurmasıyla beraber oyuna farklı ortamlar ve güzel bir başlangıç noktası veriliyor. Böylece laboratuvarlarımızda doğan dinozorlar, vahşi doğada yetiştirilenlerle bir arada yaşamak zorunda kalacak.

Oyunda türlerin çeşitliliği orijinal oyundakinden çok daha gelişmiş durumda. Mantıksal olarak doğalarına uyarlanmış bir yaşam alanına ihtiyaç duyacak deniz ve uçan sürüngenler göreceğiz. Bununla birlikte, gerçekten fark yaratan şey, tüm dinozorların yeni ortamlara doğal olarak tepki verebilmeleri, bir sürü içinde birbirleriyle işbirliği yapabilmeleri ve etkileşime girebilmeleri.

Jurassic-World-Evolution-2 2

Jurassic World Evolution 2 oynanış

Oyunda yapmanız gerekenleri, kısa, orta ve uzun vadede genişletmeler, altyapı iyileştirmeleri ve ekonomik ve bilimsel hedefler belirlemekten ibaret. Oyun bu yönüyle klasik bir tema park oyunu özelliklerini koruyor.

Jurassic-World-Evolution-2 3

Öte yandan, Jurassic World Evolution 2, dinozor meraklıları için tam bir saplantı olacak şekilde tasarlandı. Sadece ansiklopedik düzeyde, 75’e kadar farklı türe bakmamıza ve özel olarak hazırlanmış ortamlar yaratmamıza izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda türlerin beslenmesi ve korunmasından fosil araştırmalarına ve zamanı geldiğinde bir Jeep veya helikopterin direksiyonuna geçip meseleleri kendi elimize almak zorunda kalmamıza kadar toplam deneyime zenginlik ve derinlik sağlıyor.

Jurassic-World-Evolution-2 4

Oyunun kampanya modu daha çok bir öğretici rolü görüyor. Kontrollere, dinozorların olası davranışlarına ve rutin ve acil prosedürlere aşina olmamızı sağlarken, hikayenin tonunu da belirliyor.

Başlangıç olarak, Meydan Okuma Modu, zorluğu her türlü koşula uyum sağlama yeteneğinizi test edecek önceden tanımlanmış görevlerin bir dizisidir.

Jurassic-World-Evolution-2 5

Yaratıcı Mod, oyunun sandbox deneyimine en çok ve en iyi şekilde hitap eden moddur: bir dinozor parkının inşasına başlamadan önce hemen hemen tüm parametreleri seçiyoruz ve oradan tamamen özgürce yönetebileceğimiz boş bir tuval ortaya çıkıyor.

Kaos Teorisi modu kendi başına parlıyor. Diğer üç modun temellerini bir araya getiriyor, çünkü bize Jurassic World destanının beş filminin önemli anlarına dayanan beş senaryo sunuyor.

Jurassic World Evolution 2 grafik ve ses

Frontier, Jurassic World Evolution 2’ye daha zengin ve daha çeşitli ortamlarla ve gerçekten güzel sahneler yaratarak ilk oyundan çok farklı bir görünüm kazandırıyor. Jurassic World Evolution 2, ilk oyunda elde edilenleri geliştiren, bize daha gerçekçi dinozorlar sunan, daha iyi animasyonlarla, içimizdeki şaşkınlık etkisini tekrar tekrar elde edecek bir oyun olmayı başarıyor.

Jurassic-World-Evolution-2 6

Jurassic World Evolution 2, elbette, orijinal filmlerle aynı kükremeler, körükler ve ses efektleriyle filmlerden alınan eksiksiz bir ses kütüphanesi sunuyor. Bu da yetmezmiş gibi, John Williams ve Michael Giacchino’nun film müziklerinden farklı ama aynı derecede sarhoş edici bir şekilde düzenlenmiş çok sayıda ikonik parça buluyoruz.