Thief Simulator 2 inceleme

Yayıncı PlayWay ve geliştiriciler CookieDev ve Ultimate Games stüdyolarının yeni hırsızlık simülatörü Thief Simulator 2, değerli eşyalar ve pahalı arabalarla dolu bir dünyada bir hırsız olmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlememizi sağlıyor.

Oyundaki ana hedefimiz tüm bu değerli eşyaları ve pahalı arabaları çalmanın bir yolunu bulmak. Şimdi bu değerlendirme ile Thief Simulator 2’nin nasıl bir oyun olduğunu keşfedelim.

Thief Simulator 2 inceleme

Oyunun ilk sürümüne göre daha fazla araç, daha fazla hırsızlık türü ve yeni mekaniklerin eklenmesi sayesinde oyunda büyük iyileştirmeler yapıldı.

Hırsızlık yaparken gizlice hareket etmeyi, kameralardan, gürültü sensörlerinden kaçınmayı veya onları devre dışı bırakmayı, hızlı ve gizli olmayı, kilitleri açmayı ve hatta havlamalarıyla bizi ele verecek köpeklere kadar her türlü zorluğu aşmayı öğrenmemiz gerekecek.

Oyunda işinizi iyi yaptıkça ve daha fazla para ve deneyim kazandıkça, bir hırsız olarak özelliklerinizi ve becerilerinizi geliştiren beceri puanlarının kilidini açabilecek ve beyaz yakalı uzman bir hırsız olabileceksiniz.

Thief Simulator 2 1

Thief Simulator 2 oynanış

Oyuna küçük hırsızlıktan başlayarak işe yarayan bazı araçları topluyoruz. Daha karlı işler için gerekli deneyimi bu şekilde elde edeceğiz. Güvenlik sistemlerini hackleyecek bir dizüstü bilgisayar bulana kadar ekipman listemizi genişletmeye devam edeceğiz.

Bütün bunları yaparken, mahalle sakinlerini uyandırmamamız gerekiyor. Aksi halde bizi polise ihbar edebilirler. Mahallede keşif yaparken onlar evde yokken mülklerine gizlice girebilmek için rutinlerini araştırırken fazla dikkat çekmememiz gerekir.

Thief Simulator 2 2

Olumsuz bir durumda bize biber gazı sıkacak birkaç mahalle sakin var ve polisler bizi şok tabancalarıyla vuracak, ancak akıllıysanız, nasıl saklanacağınızı ve yakalanmaktan nasıl kaçınacağınızı bileceksiniz.

Her hırsızın tüm planlarını yapabileceği, ganimetini saklayabileceği, hedefleri inceleyebileceği ve karaborsada çaldıkları ile ticaret yapabileceği gizli bir saklanma yeri vardır. Bir PC ve cep telefonu ile mesleğimiz için gerekli birçok malzemeyi satın alabileceğiz. Saklandığımız yeri dekore edebilir ve geliştirebiliriz; bu da komşuların şüphelerini azaltacaktır.

Thief Simulator 2 3

Thief Simulator 2 grafik ve ses

Grafiksel olarak ilk oyunun devamı niteliğindedir ve bazı yönlerden iyileştirmeler göze çarpsa da, oyun önceki nesilden geliyormuş gibi hissettiriyor, ancak eğlenceden veya iyi oynanışından hiçbir şey eksiltilmemiş.

Ses temasına gelince, efektler işlevlerini fazlasıyla yerine getiriyor ve beklenebilecek kaliteye sahip. Oyun müziği oldukça öne çıkıyor ve oyun ayrıca telif hakkı sorunlarından kaçınmak için flama modunu koyma seçeneği de sunuyor.