Farmer’s Life inceleme

Farmer’s Life, FreeMind S.A. tarafından geliştirilen ve PlayWay S.A. tarafından yayınlanan yeni bir çiftlik simülasyon oyunudur. Farmer’s Life size içinizdeki çiftçiyi serbest bırakabileceğiniz bir açık dünya vaat ederken, aynı zamanda çiftliğinizi büyütmeniz için çeşitli mekanizmalarla birlikte sonsuz olasılıklar sunar.

Farmer’s Life inceleme

Adından da anlaşılacağı üzere Farmer’s Life’ta bir çiftçinin hayatını yaşıyorsunuz. Gerçek bir çiftlikte yaşamın nasıl olduğunu ve hangi zorluklarla mücadele edildiğini öğrenmek için bire bir. Oyunda kırsal yaşamın nasıl olduğunu, uçsuz bucaksız arazide, geniş bir açık dünyada çiftçilik yaparak deneyimleyebilirsiniz.

Çiftliğinizde ekim yapmanın yanı sıra hayvancılık da yapabilirsiniz. Çiftliğinizde tavuklara, domuzlara, keçilere, koyunlara ve atlara kadar geniş yelpazede bir hayvan çeşitliliğine sahip olabilirsiniz. Çiftliğinizden para kazanmak için ekinlerinizi sürmeli, ekim yapmalı ve sonunda hasat yapmalısınız. Çiftliğinizi özenle inşa edebilirsiniz ve bakımını yapabilirsiniz.

Avcılık yaparak başarılarınızdan dolayı kupalar kazanabilirsiniz. Doğada toplayıcılık yapabilirsiniz. Odun, ahududu, yaban mersini, mantar, yumurta ve bal gibi ürünleri toplayabilirsiniz. Çiftliğinizde yetişen ürünleri kullanarak mutfakta yemek hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda alkol üretimine girebilirsiniz. Böylece alkol üretip satarak daha çok para kazanabilirsiniz. Oyunda ayrıca çok sayıda mekanik bulunuyor. Aşkınızı bulup evlilik hayatı yaşayabilirsiniz.

Farmer's Life 2

Farmer’s Life oynanış

Oyuna başlarken elinizde harap bir çiftlik, üç tavuk ve bir domuz dışında neredeyse hiçbir şeyiniz yok. Bu nedenle öncelikle toplayıcılık yaparak para kazanıp ardından tırpan gibi araçları satın alabilirsiniz ve çayırları ve samanları biçmeye başlayabilirsiniz. Sonunda daha fazla araç ve hayvan satın alabilirsiniz.

Oyunda temel olarak bir hayatta kalma simülasyonu var. Yemek yemek, su içmek, uyumak zorundasınız. Oyunda üşüyebilirsiniz ve hasta olabilirsiniz. Tüm bunlar zombi temalı bir hayatta kalma oyununu andırıyor. Ama burada zombiler yok. Onun yerine bir ağaç tarafından öldürülebilir, bir ayı tarafından yenebilir veya köye dadanan bir haydut tarafından dövülebilirsiniz.

Farmer's Life 3

Oyunda çiftçilik, hayvancılık, avcılık, ormancılık, avcılık, balıkçılık, toplayıcılık gibi çeşitli çiftlik işlerini yapabilirsiniz. Tüm bu işlere uygun araçları tüccardan satın alabilirsiniz. Tüccardan bu araçları satın almak için para kazanmanız gerekiyor ve basit işlerle para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Başlangıçta birçok şeyi sırtınızda taşımanız gerekiyor, ancak daha sonra nakliye amacıyla el arabaları, at arabaları ve traktör satın alabilirsiniz. Farmer’s Life’ın sunduğu olanaklar çok etkileyici ve çeşitli. Bir çiftçi olarak sahip olduğunuz birçok görev ve sürekli yiyecek, içecek, uyku ve küçük bir arkadaşlık ihtiyacı ile, aslında oyunda zaten yapacak çok şeyiniz var.

Farmer's Life 4

Sizi balık tutmaya davet eden büyük bir nehir ve birkaç gölet veya mantarların yanı sıra geyik, tilki veya ayı avlayabileceğimiz daha yoğun ormanlar var. Ayrıca, bölgede her zaman malzeme bulabileceğiniz eski paslanmış tanklar vardır. Bazen gizli sığınaklarda daha fazla zenginlikler bulabilirsiniz.

Ayrıca Farmer’s Life’ta mevsimler de vardır. İlkbaharda ağaçlar çiçek açtığı, sonbaharda solduğu ve kışın her yer karla kaplı olduğu için bunlar sadece görsel olarak çeşitlilik sağlamakla kalmaz. Bu aynı zamanda her türlü şeyin büyümesi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir ve elbette kış için birkaç malzeme depolamanız tavsiye edilir. Donma ve zatürreye dönüşebilen soğuk algınlığı da mümkün olduğundan, önceden büyük bir odun stoku hazırlamak daha iyidir.

Farmer's Life 5

Farmer’s Life grafik ve ses

Farmer’s Life, Unity motorundan güç alıyor. İstikrarlı bir yapıya sahiptir. Grafikler orta sınıf için de uygundur. Oyunda harika bir renk sahnesi var ve her şey iyi bir şekilde detaylı olarak temsil ediliyor. Hayvanlar oldukça gerçekçi ve canlı görünüyor.

Oyunda ses olarak çevresel seslerden bahsedebiliriz. Hava olayları ve hayvan sesleri mevcut. Rüzgar sesi ve cırcır böceklerinin sesi duyuluyor.

Oyunda Türkçe dil desteği de mevcut.