Mousepad nasıl yıkanır?

Mousepad, oyunda başarılı olmak için hayati araçlardan biridir. Performans sorunları, izleme sorunları veya LOD sorunları yaşıyorsanız, mousepad’i iyice temizlemenin zamanı gelmiş olabilir. Diğer oyun aksesuarlarınızı temizlemek de onları en iyi durumda tutmak için iyi bir önlemdir.

Sert plastik olanlar gibi bazı fare altlıklarının temizlenmesi kolay olsa da, bez veya mikrofiber olanlar kolayca daha fazla yağ veya kir çekebilir. Bu, temizlerken biraz daha fazla özen gösterilmeleri gerektiği anlamına gelir.

Kir ve yağlar sürtünmeyi artırabileceğinden, mousepad’i temizlemek, onu hayata döndürmenin ve performansı artırmanın bir yoludur. Aşağıda takip etmesi kolay bir kılavuz oluşturduk. Sadece dikkatli olun ve acele etmeyin, mousepad yenisi kadar iyi olacak!

Kumaş mousepad temizliği

Bir küveti veya lavaboyu ılık suyla doldurun. Mousepad’e az miktarda yumuşak bulaşık deterjanı serpin. Bir temizleme fırçası kullanarak, fare altlığınızdaki yağı, lekeleri veya diğer istenmeyen kalıntıları temizlemek için hafif vuruşlar yapın.

Mousepad’i sabunlu sudan çıkarın ve iyice durulayın. Fazla suyu çıkarmak için temiz bir havlu veya bez kullanın, ardından fare altlığını tamamen kuruyabileceği bir yere koyun.

Birkaç saat sonra, fare altlığı sonraki oyunlarınızda size eşlik etmeye hazır olacaktır. Kusursuz bir oyun deneyimine hazır olun!

Cordura mousepad temizliği

Cordura çok dayanıklı bir malzemedir ve temizlenmesi çok kolaydır. Bununla birlikte, su geçirmez tasarım, kaymaz katman ile Cordura arasında su sıkışmasına izin verebileceğinden, fare altlığını kenarlardan temizlerken özel dikkat gösterilmelidir.

Cordura mouse pad’deki tozu veya kiri silmek için temiz, kuru bir bez kullanın. Sprey şişesini ılık, sabunlu suyla doldurun ve ardından Cordura mousepad’e püskürtün. Sprey şişeniz yoksa, temiz bezi biraz sabunla ılık suya batırın ve fazla suyu nemli olacak şekilde çıkarın.

Mousepad’i nemli bezle sabunla silin, ardından bezi temiz suyla durulayın ve ardından mousepad’i bununla silin. Cordura mousepad temizlenene kadar bu adımı mümkün olduğunca çok tekrarlayın.

Fazla suyu çıkarmak için temiz bir havlu veya bez kullanın ve fare altlığını tamamen kurumasını sağlayacak şekilde konumlandırın. Birkaç saat sonra mouse pad’i alın ve oyununuza başlayın!

RGB mousepad temizliği

Herhangi bir RGB mousepad’i temizlerken ekstra dikkatli olmak önemlidir. Bu tür fare altlıkları, ıslanırlarsa zarar görebilecek elektronik bileşenler içerir. Mousepad’e zarar verebileceğinden onu suya batırmayın.

RGB mousepad’inizi bilgisayarınızdan çıkarın. Bezi biraz yumuşak bulaşık deterjanı ile ılık suya batırın ve mümkün olduğunca fazla suyu alın.

Mousepad’i iyice temizlemek ve yağ, kir veya diğer kalıntıları temizlemek için bezi kullanın. Mousepad’in kenarlarını da bu şekilde temizleyebilirsiniz, ancak nemli bezi elektronik aksamın yakınında kullanmaktan kaçının.

Temiz su kullanarak bezi durulayın ve mümkün olduğunca fazla suyu alın. Ardından, mousepad’den mümkün olduğunca fazla sabun kalıntısını çıkarmak için bezi kullanın. Mousepad temizlenene kadar bu adımı gerektiği kadar tekrarlayın.

Mousepad’i düz bir yüzeye yerleştirin ve kumaş yukarı bakacak şekilde kurumasını bekleyin. Birkaç saat sonra mousepad’i alın ve oyununuza başlayın!