Achilles: Legends Untold inceleme

Achilles: Legends Untold, Yunan mitolojisinin zenginliği altında bir aksiyon RPG’si. Oyunda cesur savaşçı Achilles’i somutlaştırdığımız bir yolculukta, tehlikeler ve zorluklarla dolu bir dünyada maceraya atılıyoruz. Bu incelemede, Achilles: Legends Untold’a bir bakış attık.

Achilles: Legends Untold inceleme

Achilles: Legends Untold, bizi antik Yunanistan’a, mitler ve efsanelerle dolu bir dünyaya götürüyor. Yunan kahramanının üstlendiği rol, bizi tanrıların ve canavarların bir arada yaşadığı destansı bir anlatıya soktuğu yerdir. Ve bir aşk hikayesinin, bir Truva savaşının ve ölümümüzden sonra ıstırabın derinliklerine düşmenin ve on yıl sonra hayata dönmenin ilginç bir hikayede bir araya geldiği yerdir.

Hepsi karmaşık bir şekilde ortaya çıkan bir olay örgüsüne bağlı. Sadece kahramanın geçmişine dönme mücadelesini keşfetmekle kalmıyor. Ama aynı zamanda iç çatışmalarını ve ilahi güçlerle olan bağlantılarını anlamlandırmak için çaba sarf ediyor. İkincil karakterlerin, hikaye seviyesindeki nüansların ve bizi tanıtan iç içe geçmiş anların çeşitliliği, bizi gizemlerle dolu o dünyaya biraz daha sokuyor.

achilles-legends-untold-1

Achilles: Legends Untold oynanış

Oynanışa geçersek, Achilles: Legends Untold bizi işaretli alanlarla dolu nispeten açık bir dünyanın keşfine götürüyor. Ana göreve odaklanabileceğimiz ve aynı zamanda diğer küçük görevlerin olduğu yerleri, bölgede gizlenmiş sırları ve bizi her zaman bir şeylere katkıda bulunacak meraklı dolambaçlı yollara götüren rastgele durumları keşfedebileceğimiz yer.

achilles-legends-untold-2

Ancak oyunun güçlü yönlerinden birinin dövüş sistemi olduğu açık. Bu dövüşlerden başarılı bir şekilde çıkmak için düşmanlardan kaçmanın, düşmanların saldırılarını engellemenin ve düşmanların tempolarını ve mekaniklerini öğrenmenin gerekli olacağı belirli daha derin niteliklere sahip aksiyon rol yapma oyunları arasında oldukça ilginç bir özet oluşturmayı başarıyor.

Oyunun dövüş sisteminin sadeliği, bizi dikkatli olmaya ve strateji oluşturmaya zorlayan ayrıntılarla nasıl karıştıracağını bilen savaş yaklaşımını içtenlikle sergilemesine yardımcı oluyor.

achilles-legends-untold-3

Unutulmaması gereken bir diğer nokta da, oyuncunun kılıç, balta, kalkan veya mızrak kullanıp kullanmadığına bakılmaksızın oyun tarzını özelleştirmesine olanak tanıyan silahların ve yeteneklerin çok yönlülüğüdür. Her biri ve zindanlar, sandıklar veya daha sonra zanaat yapmamıza veya geliştirmemize izin veren bir demirciye götüreceğimiz nesneleri toplayabileceğimiz alanlarla dolu bir harita boyunca toplayabileceğimiz malzeme tabanı sunuyor.

achilles-legends-untold-4

Bu iyileştirmeler aynı zamanda gerçekten geniş ve çeşitli bir yetenek ağacı tarafından sağlanmaktadır. Seviye atladıkça size verilecek puanlar sayesinde bunların kilidini açabilirsiniz. Ve bu, oynamak istediğimiz yola ve oyunun türüne bağlı olarak bizi geliştirir veya bize aktif veya pasif yeni çok ilginç nitelikler sağlar.

achilles-legends-untold-5

Achilles: Legends Untold grafik ve ses

Senaryoları ve evreni süsleyen klasik ve fantezi ortamını yeniden yaratmak söz konusu olduğunda çok iyi bir iş çıkarılmış. Karakterlerin tasarımı oldukça detaylıdır. Animasyonları harika bir şekilde onlara uyumludur. Çok sayıda görsel ve ışık efekti, bazı anları görsel güçle doldurur. İyi bir arayüz, mevcut her eylemi netleştirir.

Oyun müziğini çok iyi bir araya getirir. Müziğin uygulanışı, her ana nasıl uyum sağlayacağını bilir. Her şeyi çevreleyen destansı kesimle çok iyi ölçülmüş bir yapım sunulur. Çeşitli ve oldukça güçlü ses efektleri de cabası.